Kwiaty doniczkowe przynoszące pieniądze – poznaj 10 szczęśliwych roślin! - dekoportal.pl

Kwiaty doniczkowe przynoszące pieniądze – poznaj 10 szczęśliwych roślin!

27 Lip 2023 / Napisał  / Dekoracje
kwiat na pieniądze
Rośliny doniczkowe to nie tylko piękne ozdoby, lecz także według niektórych wierzeń magiczne elementy w wystroju domu i ogrodu.

Rośliny doniczkowe to nie tylko piękne ozdoby, lecz także według niektórych wierzeń magiczne elementy w wystroju domu i ogrodu. Część z nich potrafi przyciągać pieniądze. Niezależnie od tego, czy wierzysz, że kwiaty mogłyby poprawić Twoją finansową sytuację, czy w to wątpisz, sprawdź nasze propozycje czarodziejskich okazów. Poznaj 10 szczęśliwych roślin.

O czym przeczytasz w artykule?


Grubosz jajowaty – kwiat na pieniądze

Ten powoli rosnący sukulent z Afryki Południowej jest uznawany za kwiat na pieniądze. Wyróżnia się mięsistymi, mocno zielonymi liśćmi, które mają jajowaty kształt. Dla rośliny zwiększającej powodzenie finansowe wybierz słoneczne miejsce, jednak nie powinny padać na nią ostre promienie.

Roślina osiąga w warunkach domowych maksymalnie 1 m wysokości. Sukulent określany jako drzewko szczęścia nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie jest też wrażliwy na choroby, dlatego świetnie sprawdzi się dla początkujących hodowców roślin.

 • Grubosz jajowaty to inaczej drzewko szczęścia. Zapewnij mu jasne stanowisko, a odwdzięczy się mięsistymi, intensywnie zielonymi liśćmi.
kwiat na pieniądze
Sukulent określany jako drzewko szczęścia nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Kwiatek na pieniądze: pilea peperomioides

Pilea peperomioides – ta obco brzmiąca nazwa to po prostu doskonale znany wielu osobom pieniążek. Liście tej rośliny przywodzą na myśl monety. Po jakimś czasie pieniążek zaczyna zyskiwać drewniejącą łodygę, dzięki czemu wygląda niczym malutkie drzewo.

Pielęgnacja pieniążka nie sprawia trudności. Roślina wymaga wilgotnego podłoża, jednak nie możesz jej przelewać. Zadbaj o odpowiednie stanowisko dla pieniążka. Ustaw go w miejscu, gdzie światło jest rozproszone. Bezpośrednie promienie słońca mogą doprowadzić do poparzenia liści!

 • Kwiat pieniążek na szczęście ma liście w kształcie monet. To łatwa w uprawie roślina, która wymaga rozproszonego światła.
kwiat na pieniądze
Roślina wymaga wilgotnego podłoża, jednak nie możesz jej przelewać.

Co przyciąga pieniądze do domu? Gloksynia doniczkowa!

Do 10 szczęśliwych roślin należy też gloksynia doniczkowa. Ma przynosić domownikom sukces i dobrobyt. W uprawie gloksynii szczególnie ważne jest odpowiednie podlewanie. Roślina nie lubi, gdy moczy się jej liście. Zwróć na to uwagę, żeby cieszyć się urokiem okazu przyciągającego pieniądze jak najdłużej. Zapewnij jej odpowiednie stanowisko – powinno być jasne. Pamiętaj jednak, że silne nasłonecznienie źle zadziała na gloksynię.

Gloksynia doniczkowa wyróżnia się okazałymi kwiatami, które występują w wersji różowej czy fioletowej, a czasem nawet kilkubarwnej. Liście są ciemnozielone. Charakterystyczny dla gloksynii jest aksamitny meszek.

 • Gloksynia doniczkowa według wierzeń przynosi rodzinie dobrobyt. Roślina z okazałymi kwiatami potrzebuje jasnego stanowiska.
kwiat na pieniądze
W uprawie gloksynii szczególnie ważne jest odpowiednie podlewanie.

Dracena sandera jako kwiat na pieniądze

To jeszcze nie wszystkie rośliny, które przyciągają pieniądze. Kolejną jest dracena sandera, określana również jako szczęśliwy bambus. Według praktyk feng shui ma przynosić szczęście, bogactwo, a nawet zdrowie.

Dracena sandera potrzebuje jasnego stanowiska, w którym światło jest rozproszone. Cień nie służy szczęśliwemu bambusowi – roślina może stać się blada i wiotka. W pełnym słońcu natomiast jej liście będą narażone na poparzenie. Ten kwiat na pieniądze sprawdzi się świetnie, jeśli rozpoczynasz przygodę z uprawą roślinności.

 • Dracena sandera jest też nazywana szczęśliwym bambusem. Łatwą w uprawie roślinę ustaw w jasnym miejscu z rozproszonym światłem.
kwiat na pieniądze
Dracena sandera potrzebuje jasnego stanowiska, w którym światło jest rozproszone.

Czy storczyk przyniesie Ci szczęście?

Za kwiaty doniczkowe przynoszące pieniądze i szczęście wiele osób uważa storczyki. Według feng shui to roślina, która wprowadza do życia kreatywność. Ona z kolei może przyczynić się do dostania lepszej pracy. Storczyk ma też zwiększać szansę na życie w zdrowiu.

Ta roślina zachwyca pięknymi kwiatami – mogą być białe, różowe, a nawet żółte. Storczyki są przeznaczone dla bardziej doświadczonych osób oraz tych, które lubią wyzwania. Uznaje się je bowiem za dość trudne w uprawie. Zapewnij storczykowi jasne stanowisko oraz lekką, przepuszczalną ziemię. Pamiętaj, żeby podlewać roślinę wyłącznie odstaną wodą.

 • Storczyk ma wnosić do domu kreatywność i wspomagać zdrowie. Popularna roślina jest uważana za dość trudną w uprawie.
kwiat na pieniądze
Storczyki są przeznaczone dla bardziej doświadczonych osób oraz tych, które lubią wyzwania.

Aucuba, czyli złote drzewo

Wciąż zastanawiasz się, jaki kwiatek na pieniądze wybrać? Zwróć uwagę na tak zwane złote drzewo. Aucuba to roślina, która ma chronić domowników przed problemami, również finansowymi.

Te kwiaty szczęścia i bogactwa potrzebują przepuszczalnego podłoża. W gliniastym, ciężkim i podmokłym źle sobie radzą. Aucuba lubi półcieniste stanowisko. Uważaj, by nie padały na nią bezpośrednio silne promienie słońca, które mogą poparzyć liście.

 • Aucuba ma za zadanie chronić dom przed problemami. Roślina określana złotym drzewem potrzebuje półcienistego stanowiska i przepuszczalnego podłoża.
kwiat na pieniądze
Te kwiaty szczęścia i bogactwa potrzebują przepuszczalnego podłoża.

Pachira wodna – kwiat na szczęście i powodzenie finansowe

Co przyciąga pieniądze do domu? Według niektórych osób tę magiczną siłę ma pachira wodna. Roślina pochodząca z Ameryki Południowej doskonale prezentuje się jako soliter. Charakterystycznym elementem pachiry jest jej pień, który wygląda niczym spleciony w warkocz.

Roślina potrzebuje jasnego stanowiska, ale koniecznie z rozproszonym światłem. Będzie źle wyglądać na zaciemnionym stanowisku. Zaszkodzą jej również silne promienie słońca padające bezpośrednio na liście. Musisz wiedzieć, że pachira wodna w domu nie zakwita, natomiast w warunkach naturalnych wydaje wyjątkowej urody kwiaty o waniliowej woni.

 • Pachira wodna według wierzeń ma siłę przyciągania pieniędzy. Roślina o ciekawym, splecionym pniu potrzebuje rozproszonego światła.
kwiat na pieniądze
Roślina potrzebuje jasnego stanowiska, ale koniecznie z rozproszonym światłem.

Czy skrzydłokwiat zadba o Twoje szczęście?

Według wierzeń skrzydłokwiat jest w stanie przynieść kobietom szczęście w miłości. Jest też uznawany za roślinę, która przyciąga do domu pieniądze. Warto wiedzieć, że potrafi oczyszczać powietrze z toksyn. Pochodzący z terenów Ameryki Południowej i Środkowej skrzydłokwiat wyróżnia się długimi, ciemnozielonymi liśćmi, które pięknie się błyszczą.

Te kwiaty doniczkowe przynoszące pieniądze potrzebują dobrze oświetlonego stanowiska, na które nie oddziałuje jednak bezpośrednie słońce. Zadbaj o żyzne podłoże, stale lekko wilgotne.

 • Skrzydłokwiat ma przynosić szczęście w miłości i finansach. Roślina z wyjątkowo pięknymi liśćmi potrzebuje żyznego, stale lekko wilgotnego podłoża.
kwiat na pieniądze
Te kwiaty doniczkowe przynoszące pieniądze potrzebują dobrze oświetlonego stanowiska, na które nie oddziałuje jednak bezpośrednie słońce.

Fikus ginseng – symbol szczęścia znany z feng shui

Kwiaty szczęścia i bogactwa to fikusy tępe, czyli ginseng. Wyglądają podobnie do drzewka bonsai, co przyniosło im dużą popularność.

Roślina jest dość łatwa w uprawie. Jeśli ją zaniedbasz, szybko się zorientujesz. Niezaopiekowany fikus ginseng gubi bowiem liście. Ten kwiat na pieniądze nie lubi przenoszenia, dlatego od razu wybierz dla niego odpowiednie stanowisko. Będzie dobrze radził sobie w jasnym miejscu. Pamiętaj o regularnym podlewaniu. Ziemia nie może być ani zbyt mokra, ani za sucha.

 • Fikus ginseng przypomina drzewko bonsai. Od razu wybierz dla niego odpowiednie stanowisko, bo nie lubi przenoszenia.
kwiat na pieniądze
Ten kwiat na pieniądze nie lubi przenoszenia, dlatego od razu wybierz dla niego odpowiednie stanowisko.

Fiołek afrykański – czy wprowadzi szczęście do domu?

To już ostatnia z listy 10 szczęśliwych roślin. Fiołek afrykański pochodzi z Afryki Południowej. Najczęściej ma fioletowe kwiaty, jednak czasem występuje też w innych kolorach. Zaletą fiołka afrykańskiego jest jego zdolność do pochłaniania zapachów. Według feng shui to roślina, która wnosi do domu pozytywną energię.

Zadbaj o prawidłowe podlewanie fiołka afrykańskiego. Najlepiej, jeśli nalejesz wodę do podstawki i pozwolisz roślinie zdecydować, ile jej potrzebuje. Fiołek określany również jako sępolia lubi wilgotne powietrze, jednak nie pryskaj wodą jego liści i kwiatów. Żeby wyczyścić liście z kurzu, zastosuj suchy pędzelek.

 • Fiołek afrykański potrafi pochłaniać nieprzyjemną woń, a według feng shui jest w stanie wprowadzić do domu pozytywną energię. Jego liście czyść wyłącznie suchym pędzelkiem – nigdy nie polewaj ich wodą.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 25 kwiecień 2024 11:47
komentarz /( 1 )
 • Firlejka
  Firlejka

  wtorek, 02 kwiecień 2024 12:44

  jestem posiadaczką grubosza i potwierdzam! To kwiat szczęścia :):):)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.