14 sprawdzonych sposobów na to, jak usunąć plamy z czerwonego wina - dekoportal.pl

14 sprawdzonych sposobów na to, jak usunąć plamy z czerwonego wina

04 Lis 2020 / Napisał  / Inne wnętrza
 plamy z czerwonego wina
Plamy z czerwonego wina należą do trudnych do usunięcia.

Plamy z czerwonego wina należą do trudnych do usunięcia. Można jednak pozbyć się bordowych zabrudzeń z dywanu, kanapy, obrusu czy koszuli. Podpowiadamy, jak usunąć plamy z czerwonego wina.

O czym przeczytasz w artykule?

Plamy z czerwonego wina – co jest najważniejsze podczas usuwania?

Trwa miłe spotkanie z przyjaciółmi i nagle ktoś trąca kieliszek z winem. Ciemnoczerwony napój ląduje na obrusie. Kot przebiega po stole, a otwarta butelka z winem nagle znajduje się na dywanie. W takich sytuacjach najlepiej byłoby od razu zabrać obrus do prania, a dywan natychmiast wyczyścić. Czas reakcji jest bowiem najważniejszy, kiedy chcesz usunąć plamy z czerwonego wina.

Jeśli nie chcesz wywoływać niepotrzebnego zamieszania przy stole, zrezygnuj z zabierania obrusu czy czyszczenia dywanu przy gościach. Połóż na plamach papierowy ręcznik, który wchłonie nadmiar napoju. Plamy z czerwonego wina możesz też spróbować usunąć przy gościach, korzystając z jednego z domowych sposobów, które znajdziesz poniżej. Nie wymagają one natychmiastowego zabierania obrusu ze stołu.

 • Plamy po czerwonym winie należy usunąć natychmiast, gdy powstaną, co znacznie zwiększy szanse na powodzenie. Ważne jest, żeby od razu nałożyć na zabrudzenie papierowy ręcznik, który wchłonie napój.
 jak usunąć plamy z czerwonego wina
Plamy po czerwonym winie należy usunąć natychmiast, gdy powstaną, co znacznie zwiększy szanse na powodzenie.

Jak wywabić plamy z czerwonego wina? Wykorzystaj to, co masz w kuchni!

Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z czerwonego wina? Najszybciej zrobisz to, korzystając z produktów, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni. Skuteczność tych sposobów w dużej mierze zależy od tego, jak szybko zaczniesz usuwać plamy z wina. Przed zastosowaniem metod należy nałożyć na zabrudzenie papierowy ręcznik, który wchłonie napój.

Plamy z czerwonego wina spróbuj usunąć przy użyciu mleka. To sposób, który sprawdzi się na zabrudzonym obrusie. Nalej mleko do głębokiego talerza, włóż część zaplamionej tkaniny, odczekaj kilkanaście minut. Upierz obrus w taki sam sposób jak zwykle.

Jednym z popularnych sposobów na zabrudzenia z czerwonego napoju jest użycie soli, którą możesz wykorzystać zarówno na obrusie, jak i dywanie. Plama z czerwonego wina musi zostać nią obficie zasypana. Sól wetrzyj w zabrudzenie, a następnie usuń ją przy pomocy odkurzacza lub spłucz. Sól powinna wchłonąć plamy z wina. Metodę możesz wykorzystać od razu, ponieważ nie trzeba ściągać obrusu ze stołu.

Plama po winie pojawiła się na delikatnym materiale? Zastosuj mąkę ziemniaczaną, którą wystarczy wysypać na zabrudzenie, a następnie rozcieńczyć niewielką ilością wody. Po kilku minutach opłucz materiał pod bieżącą wodą i upierz obrus jak zwykle.

Plama z wina – czym ją usunąć?

 • Połóż na plamie papierowy ręcznik, żeby wchłonął nadmiar trunku,
 • Zamocz poplamioną tkaninę w mleku, a następnie upierz,
 • Możesz też wykorzystać popularną metodę z solą, którą należy obficie posypać plamę, a następnie usunąć odkurzaczem,
 • Warty sprawdzenia jest także sposób z mąką ziemniaczaną – jest polecana do delikatnych tkanin; mąkę należy połączyć z wodą i taką papkę nałożyć na plamę, a następnie uprać materiał.
 jak sprać wino
Zamocz poplamioną tkaninę w mleku, a następnie upierz.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina domowymi sposobami?

Do usunięcia plamy po czerwonym winie możesz wykorzystać wrzątek. Jest to sposób, który najlepiej zastosować od razu po rozlaniu się czerwonego napoju. Może się okazać, że bardzo gorąca woda usunie plamę w zupełności.

Jeśli obawiasz się, że wysoka temperatura wody zniszczy materiał, poznaj inne sposoby na plamy po winie. Świetnie sprawdzi się metoda z sodą oczyszczoną. Wystarczy, że połączysz proszek z wodą i w powstałym roztworze namoczysz zabrudzony obrus, a następnie go wypierzesz.

Plama po winie stanie się łatwiejsza do sprania, jeśli od razu namoczysz ją w wodzie utlenionej. Metoda jest polecana do białych tkanin. Oczywiście po namoczeniu należy uprać koszulkę czy obrus.

Plamy z wina czerwonego – jak usunąć je domowymi sposobami?

 • Wykorzystaj wrzątek – to sposób, który doskonale zadziała na świeżą plamę,
 • Do zaschniętego zabrudzenia sprawdzi się metoda z sodą oczyszczoną – trzeba połączyć ją z wodą i w takim roztworze namoczyć tkaninę,
 • Możesz też namoczyć plamę w wodzie utlenionej, co sprawdzi się szczególnie w przypadku białych materiałów.
 jak wywabić plamy z czerwonego wina
Do zaschniętego zabrudzenia sprawdzi się metoda z sodą oczyszczoną.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina z kanapy?

Kiedy czerwony napój nieszczęśliwie wyleje się na kanapę, ważne jest szybkie działanie. Konieczne jest natychmiastowe wytarcie trunku papierowym ręcznikiem. Rób to jednak w sposób delikatny. Nie pocieraj materiału, żeby nie wetrzeć zabrudzenia głębiej. Najlepiej będzie, jeśli pozostawisz na siedzisku papierowy ręcznik, który wchłonie plamy z wina.

Zastanawiając się, jak usunąć plamy z czerwonego wina z kanapy, weź pod uwagę zastosowanie metody z solą. Sposób okaże się wygodny, ponieważ resztkę soli bez trudu usuniesz z siedziska. Zbierzesz ją sprawnie odkurzaczem. Z tego samego powodu sól warto zastosować, jeśli zabrudzeniu ulegnie dywan.

Zastanawiając się, jak sprać czerwone wino z kanapy, weź pod uwagę wykorzystanie innego alkoholu. Być może na przyjęciu serwowane było też białe wino. Napój znakomicie sprawdzi się do wywabienia czerwonego trunku.

Myśląc o tym, jak sprać wino, weź pod uwagę zastosowanie specjalnego odkurzacza piorącego. Urządzenia te stają się coraz popularniejsze i wiele osób ma je w swoich domach. Służą przede wszystkim do podłóg, ale doskonale sprawdzą się, kiedy zawartość kieliszka niefortunnie wyląduje na tapicerce.

Jak sprać czerwone wino z kanapy?

 • Ważne jest natychmiastowe pozbycie się nadmiaru trunku przy pomocy papierowego ręcznika,
 • Dobrze sprawdzi się metoda z solą, którego nadmiaru pozbędziesz się przy pomocy odkurzacza,
 • Świetne rezultaty może dać próba wywabienia czerwonego wina białym,
 • Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj odkurzacz piorący.
 plamy z wina
Zastanawiając się, jak sprać czerwone wino z kanapy, weź pod uwagę wykorzystanie białego wina.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina na ubraniu?

Zabrudzoną czerwonym winem koszulę można jeszcze uratować. Jak w przypadku każdej plamy ważny jest czas reakcji. Znacznie wygodniej będzie czyścić ubranie zdjęte. Warto od razu pozbyć się nadmiaru wina z materiału. Nie pocieraj tkaniny, a delikatnie dociskaj papierowym ręcznikiem, pozbywając się nadmiaru napoju.

Jeśli masz możliwość od razu zdjąć zabrudzoną koszulę, łatwiej będzie Ci usunąć plamy z wina. Wystarczy, że zanurzysz bluzkę w bardzo gorącej wodzie. Jeśli jest wykonana z delikatnego materiału, uważaj na ten sposób. Niektóre tkaniny są wrażliwe na wysoką temperaturę wody.

Zastanawiając się, jak usunąć plamy z czerwonego wina na ubraniu, możesz wykorzystać niektóre z domowych sposobów. Sprawdzi się metoda z sodą oczyszczoną. Wystarczy, że wykonasz z niej papkę, którą na kilka godzin pozostawisz na zabrudzonej odzieży. Odpowiednie będą też sposoby z solą oraz mlekiem, które sprawią, że plamy z wina czerwonego znikną.

Jak sprać wino z ubrania?

 • Warto od razu zdjąć zabrudzone ubranie,
 • Należy przyłożyć do plamy papierowy ręcznik, który wchłonie wino,
 • Świetnie zadziała zanurzenie ubrania w gorącej wodzie,
 • Sprawdzi się metoda z sodą oczyszczoną lub mlekiem, jeśli tkanina jest wrażliwa na wysoką temperaturę wody.
 jak usunąć plamy z czerwonego wina na ubraniu
Zastanawiając się, jak usunąć plamy z czerwonego wina na ubraniu świetnie zadziała zanurzenie ubrania w gorącej wodzie.

Kiedy domowe sposoby zawodzą…

Zdarza się, że popularne, domowe metody na to, jak sprać wino, zawodzą. Może się tak stać, jeśli reakcja nie było odpowiednio szybka. Na szczęście powstało wiele specyfików, które poradzą sobie z uratowaniem dywanu czy bluzki.

Zastanawiając się, jak wywabić plamy z czerwonego wina z ubrań, weź pod uwagę odplamiacze. Są one łagodne dla tkanin, a jednocześnie skutecznie usuwają zabrudzenia. Preparaty działają dzięki formule z aktywnym tlenem. Środki do usuwania plam z wina mogą być używane do tkanin w różnych kolorach.

Na rynku dostępne są odplamiacze nie tylko do ubrań, lecz także dywanów i tapicerek. One również mają formułę z aktywnym tlenem, który skutecznie usuwa zabrudzenia nie tylko z wina, lecz także kawy. Preparaty możesz zastosować bez obaw zarówno na białych, jak i wielobarwnych dywanach. Dobrym rozwiązaniem są preparaty, które mają dołączoną szczotkę.

 • Jeśli domowe sposoby na plamy z wina zawiodą, warto wykorzystać odplamiacze, które są dostępne zarówno do ubrań, jak i dywanów. Działają dzięki formule aktywnego tlenu, dlatego są bezpieczne dla delikatnych tkanin, a jednocześnie świetnie usuwają zabrudzenia.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 04 listopad 2020 17:01
komentarzy /( 2 )
 • karolcia22
  karolcia22

  piątek, 04 grudzień 2020 11:49

  U mnie też sól top one!!!
 • Nati
  Nati

  poniedziałek, 09 listopad 2020 14:39

  Mój sprawdzony sposób na plamy z czerwonego wina to sól, działa!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.