Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach? - dekoportal.pl

Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach?

07 Lip 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach?
Poznaj kilka mniej i bardziej humanitarnych metod na walkę z wrogimi lokatorami.

W piwnicy, garażu, a nawet domu – nieproszeni goście w postaci szczurów mogą znaleźć się na Twojej posesji i wprowadzić tam sporo bałaganu. Gdy tylko zauważysz obecność intruza, rozpocznij działanie! Podpowiadamy, jak pozbyć się szczura. Poznaj kilka mniej i bardziej humanitarnych metod na walkę z wrogimi lokatorami.

O czym przeczytasz w artykule?


Szczur w domu – po czym poznasz jego obecność?

Nieproszeni lokatorzy w postaci gryzoni pojawiają się tam, gdzie mają dostęp do dużej ilości jedzenia. Właśnie dlatego są spotykane w magazynach zbóż, a czasem również w domach czy mieszkaniach. W takich miejscach zdobycie pożywienia i założenie gniazda nie jest dla nich niczym skomplikowanym, natomiast w zimę dodatkowo mogą cieszyć się ciepłem.

Szczur w domu to intruz, którego raczej trudno przeoczyć. Nie zachowuje się cicho i pozostawia sporo zniszczeń. Jeśli dostrzeżesz, że na żywności są widoczne ślady zębów, możesz spodziewać się, że nieproszony gość wtargnął na Twoje terytorium.

O obecności szczura w domu świadczą też nadgryzione instalacje elektryczne, uszkodzona izolacja termiczna domu czy zniszczone meble. Intensywny i bardzo nieprzyjemny zapach moczu i odchodów to coś, co nietrudno zauważyć. Dodatkowo wytęż słuch – te uciążliwe gryzonie wydają szczególnie nocą różne odgłosy.

W Polsce występuje szczur śniady i wędrowny. Ich ciało mierzy 20–30 cm, a do tej długości dochodzi jeszcze kilkunastocentymetrowy ogon. Gryzonie u wielu osób wzbudzają niechęć, a nawet strach. Musisz wiedzieć, że szczury są w stanie przenosić groźne choroby. Na dodatek błyskawicznie się rozmnażają. Gdy tylko dostrzeżesz ślady obecności intruzów, rozpocznij z nimi walkę.

Po czym poznać, że w Twoim domu pojawił się szczur?

 • Zauważysz ślady zębów na żywności.
 • Poczujesz nieprzyjemny zapach odchodów.
 • Usłyszysz uciążliwe odgłosy nocą.
 • Dostrzeżesz uszkodzenia, na przykład nadgryzioną instalację elektryczną czy meble.
Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach?
Szczur w domu to intruz, którego raczej trudno przeoczyć.

Czego nie lubią szczury?

Nim dowiesz się, jak się pozbyć szczura, poznaj kilka metod, które zapobiegną pojawieniu się ich na Twojej posesji. Istnieją pewne rośliny o zapachu irytującym dla tych gryzoni. Możesz zastosować je, jeśli wiesz, że w okolicy występuje problem ze szczurami. Dzięki temu zredukujesz ryzyko, że pojawią się również u Ciebie.

Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest utrzymywanie porządku na posesji. Otwarty kosz na śmieci czy resztki jedzenia wysypywane na ziemię w ogrodzie działają niczym zaproszenie dla szczurów.

Gryzonie nie przepadają za zapachem świeżych liści pomidorów, dzikiej mięty, dziewanny, czosnku. Postaraj się więc, żeby właśnie te zapachy znalazły się w Twoim ogrodzie. Takie aromaty w połączeniu z porządkiem mogą sprawić, że unikniesz problemu z uciążliwymi lokatorami.

Zastanawiasz się, czego boją się szczury? Zdecydowanie kotów i psów. Nie znaczy to jednak, że Twój domowy pupil ma się zająć polowaniem. Sam psi i koci zapach odstrasza gryzonie.

Czego nie lubią szczury?

 • Dla szczurów uciążliwe są niektóre zapachy.
 • Nie przepadają za wonią dzikiej mięty, czosnku czy świeżych liści pomidorów.
 • Nie lubią, a właściwie boją się kotów i psów. Zapach takiego domownika jest dla nich odstraszający.
Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach?
Sam psi i koci zapach odstrasza gryzonie.

Jak pozbyć się szczura? Przy pomocy odstraszaczy ultradźwiękowych!

Za późno na takie metody? W Twoim ogrodzie lub domu już pojawiły się szczury? Czas na podjęcie poważniejszych kroków. Jak pozbyć się szczura? Przy pomocy ultradźwiękowego odstraszacza!

Tego typu urządzenie to skuteczny sposób na szczury dla osób, które chcą w humanitarny sposób wypędzić nieproszonych gości z domu. Odstraszacze emitują fale ultradźwiękowe. Są one dla szczurów nie do zniesienia. Powodują, że wynoszą się z miejsca bytowania. Co ważne takie dźwięki nie będą uciążliwe dla Ciebie.

Zastanawiając się, jak pozbyć się szczura z domu, weź pod uwagę wykorzystanie ultradźwiękowego odstraszacza, który ma też diody emitujące mocne światło. Urządzenia działają nie tylko na szczury, lecz także innych niechcianych gości domów i ogrodów. Przy ich pomocy pozbędziesz się z posesji myszy i kun.

Jak pozbyć się szczura?

 • Wykorzystaj ultradźwiękowy odstraszacz, który emituje fale nie do zniesienia dla szczurów.
 • Człowiek nie reaguje na te odgłosy.
 • Ultradźwiękowe urządzenie może też emitować światło.
 • Odstraszacze działają również na kuny i myszy.
Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach?
Zastanawiając się, jak pozbyć się szczura z domu, weź pod uwagę wykorzystanie ultradźwiękowego odstraszacza.

Jak wytępić szczury? Dowiedz się więcej o pułapkach

Chcesz znać skuteczny sposób na szczury? Forum to z pewnością jedno z miejsc, które odwiedzasz. Bez wątpienia znajdziesz tam wiele sposobów na to, jak się pozbyć szczurów. Pamiętaj jednak, że forumowicze mogą mieć inne podejście od Ciebie i likwidować szczury w niehumanitarny sposób.

Szukasz metody, by pozbyć się gryzoni bez zabijania ich? Możesz zdecydować się na zakup żywołapki. Jak złapać szczura przy jej pomocy? Żywołapka ma najczęściej formę metalowej klatki. Gdy zwierzę do niej wejdzie, konstrukcja się zatrzaskuje. W ten sposób droga ucieczki zostaje zablokowana. Żeby zwabić zwierzę do żywołapki, wykorzystaj coś, co już chętnie nadgryzły.

Żywołapka pozwala schwytać przeciwnika, a następnie wywieźć go z dala od domu i tam wypuścić. Dzięki temu może być używana wielokrotnie.

Jak pozbyć się szczurów z gospodarstwa i domu?

 • Zdecyduj się na żywołapkę, jeśli zależy Ci na humanitarnym sposobie.
 • Ma ona formę metalowej konstrukcji, która zamyka się automatycznie, gdy zwierzę do niej wejdzie. Dzięki temu gryzoń nie ma drogi ucieczki.
 • Złapanego intruza wypuścisz daleko od domu.
 • Żywołapka może być używana wielokrotnie.
Jak pozbyć się szczura w 3 prostych krokach?
Żywołapka pozwala schwytać przeciwnika, a następnie wywieźć go z dala od domu i tam wypuścić.

Co na szczury? Poznaj inne sposoby!

Wiesz już, jak złapać szczura w bezpieczny dla niego sposób. Zdarzają się jednak na tyle poważne plagi gryzoni, że humanitarne metody mogą okazać się zbyt mało skuteczne i za wolne. Jak wytępić szczury? Gdy żadne sposoby na działają, konieczne może okazać się wykorzystanie trutki.

Produkty mają formę granulek lub pasty. Wyróżniają się zapachem i smakiem, które są atrakcyjne dla gryzonia. To sprawia, że intruz szybko decyduje się na taką przekąskę, co skutkuje jego śmiercią. Preparaty są wzbogacane substancją mumifikującą. Dzięki niej nie dochodzi do rozkładania się ciała zwierzęcia. Substancja stanowi więc ochronę przed nieprzyjemnym zapachem. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć zwierzęta domowe przed tym groźnym dla nich produktem.

To jeszcze nie wszystkie odpowiedzi na pytanie: jak zlikwidować szczury? Możesz zdecydować się również na skorzystanie z profesjonalnej firmy świadczącej usługi deratyzacyjne. W przypadku gryzoni znajdujących się w częściach wspólnych bloku za usunięcie ich odpowiedzialna jest spółdzielnia. Zastanawiając się, jak pozbyć się szczura z piwnicy, weź pod uwagę zgłoszenie jego obecności zarządcy budynku.

Jak pozbyć się szczurów z gospodarstwa i domu?

 • Gdy plaga jest trudna do opanowania, może się okazać, że konieczne będzie zastosowanie trutki.
 • Taki produkt wabi gryzonia zapachem i smakiem.
 • Znajdująca się w nim substancja szybko prowadzi do śmierci szczura.
 • Często trutki zawierają środek mumifikujący, który zapobiega nieprzyjemnej woni związanej z rozkładem ciała.
 • Możesz zdecydować się również na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 25 kwiecień 2024 11:23
komentarz /( 1 )
 • Werka
  Werka

  środa, 19 lipiec 2023 13:24

  brrr! u mnie sprawdza się tylko kotka :D

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.