Jak pozbyć się zapachu moczu psa z podłogi, dywanu czy paneli? - dekoportal.pl

Jak pozbyć się zapachu moczu psa z podłogi, dywanu czy paneli?

22 Cze 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
jak pozbyć się zapachu moczu psa
Gdy zaczynasz walkę z zapachem psa w domu, wypróbuj domowe sposoby.

Każdemu czworonogowi może zdarzyć się mała wpadka, zwłaszcza jeśli dopiero uczy się załatwiania swoich potrzeb na dworze. Bywa, że usunięcie zapachu moczu psa z dywanu czy paneli to dla opiekuna duża trudność. Nie jest jednak niemożliwe! Podpowiadamy, jak pozbyć się zapachu moczu psa.

O czym przeczytasz w artykule?

Jak pozbyć się zapachu moczu psa? Poznaj domowe sposoby

Gdy zaczynasz walkę z zapachem psa w domu, wypróbuj domowe sposoby. Jest duża szansa, że pozwolą zniwelować nieprzyjemną woń. Zaletą domowych sposobów jest nie tylko skuteczność, lecz także niska cena. Najczęściej, żeby je zastosować, potrzebujesz tego, co wiele osób zawsze ma w swojej kuchni.

Pamiętaj, że każdy materiał może ulec odbarwieniu po zastosowaniu środków czyszczących. Bezpieczniej będzie więc wypróbować wszystkie spośród metod na niewidocznym fragmencie mebla czy podłogi.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa? Jednym ze sposobów jest zastosowanie sody oczyszczonej. To produkt, który nie może być zjedzony przez czworonoga. Po wykorzystaniu go koniecznie zabierz zwierzaka do innego pomieszczenia, a w tym czasie domowy preparat będzie działał. Sodę możesz wykorzystać, gdy zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu moczu z kanapy.

Sodę będzie Ci najłatwiej zastosować, jeśli przygotujesz z niej papkę. Połącz produkt z wodą w taki sposób, żeby wyszła gęsta pasta. Połóż ją na zabrudzonym miejscu na siedzisku na kilka godzin lub nawet całą noc. Możesz również posypać miejsce sodą oczyszczoną, która wchłonie nieprzyjemną woń. Następnie proszek zbierzesz odkurzaczem.

Nie masz w domu sody oczyszczonej? Zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu moczu psa z materaca? Właściwości pochłaniające zapachy ma również mąka kukurydziana! Rozsyp ją na osuszoną ręcznikiem papierowym plamę. Niech pozostanie na niej przez kilkanaście godzin. Następnie odkurz mąkę.

Jak pozbyć się zapachu moczu z dywanu? Soda oczyszczona czy mąka kukurydziana również mogą być skutecznymi sposobami na wykładzinę podłogową. Możesz wykorzystać też ocet, czyli niezwykle lubiany, domowy środek czyszczący, który znajduje się w szafce kuchennej niemal w każdym domu.

Żeby usunąć zapach psa w domu, połącz szklankę octu z dwiema szklankami wody. Taką miksturę przelej do spryskiwacza i potraktuj nią plamę moczu. Jak zawsze sprawdź, czy mikstura nie odbarwia materiału. Następnie spryskaj świeżą plamę moczu. Nie martw się – uciążliwy zapach octu szybko się ulatnia.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa domowymi sposobami?

 • Wykorzystaj sodę oczyszczoną – możesz posypać nią zabrudzone miejsce lub przygotować papkę przy pomocy wody.
 • Właściwości pochłaniające zapachy ma również mąka kukurydziana.
 • Dobrym domowym preparatem jest ocet, który rozrobisz z wodą.
 • Niezależnie od stosowanego sposobu sprawdź najpierw na niewidocznym fragmencie materiału, czy nie dochodzi do odbarwienia tkaniny.
jak pozbyć się zapachu moczu psa z podłogi
Właściwości pochłaniające zapachy ma również mąka kukurydziana.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa z podłogi?

Najważniejsza jest błyskawiczna reakcja! Przede wszystkim osusz plamę. W tym celu najlepiej sprawdzą się papierowe ręczniki kuchenne. Jeśli to plama moczu na dywanie, połóż na niej papier, aż wsiąknie zabrudzenie.

Nie chcesz używać domowych sposobów? Możesz zadziałać przy pomocy gotowych środków! Są one skierowane do opiekunów psów. Taki produkt zastosujesz, kiedy zastanawiasz się, jak pozbyć się zapachu moczu z paneli czy dywanu.

Neutralizator zapachu moczu psa działa dzięki technologii bioenzymatycznej, która przyczynia się do redukcji kwasu moczowego. Zaletą gotowych preparatów jest fakt, że nie maskują woni, a dokładnie ją usuwają. Gdy wybierasz tego typu produkt, sprawdź, czy jest w pełni bezpieczny dla zwierząt. Producenci wpisują taką informację na opakowaniu.

Zastosowanie preparatu redukuje odruch znaczenia terenu przez psy. Pamiętaj, że niektóre środki są niebezpieczne dla części materiałów. Szczególnie uważaj na powierzchnie ze skóry, jedwabiu i wełny.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa z podłogi?

 • Wytrzyj plamę papierowym ręcznikiem kuchennym.
 • Zastosuj domowy preparat lub gotowy produkt.
 • Środki dostępne w sklepach wykorzystują technologię bioenzymatyczną, która redukuje kwas moczowy.
 • Niektóre preparaty zniechęcają zwierzę do dalszego znaczenia konkretnego miejsca.
jak pozbyć się zapachu moczu z dywanu
Niektóre preparaty zniechęcają zwierzę do dalszego znaczenia konkretnego miejsca. 

Jak pozbyć się zapachu moczu z kanapy i materaca?

Wpadka zwierzaka na kanapie lub materacu? Zdarza się! W tym przypadku również zadbaj o jak najszybszą reakcję. Jak pozbyć się zapachu moczu z kanapy? Domowymi sposobami lub profesjonalnym środkiem!

Mąka kukurydziana czy soda oczyszczona posypane na plamę mogą sobie poradzić z nieprzyjemnym zapachem. Po kilku godzinach je odkurzysz.

Domowe sposoby nie pomagają? Gotowe środki rozwiążą problem! Pamiętaj jednak, żeby najpierw wypróbować je na niewidocznym fragmencie materiału obiciowego. Zawsze istnieje ryzyko, że odbarwią tkaninę.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa z materaca? Jeśli masz zdejmowany pokrowiec, sprawa jest ułatwiona. Przy szybkim działaniu może okazać się, że plama nie dotarła głębiej. Dzięki temu wystarczy, że wypierzesz pokrowiec.

Jeśli nie masz pokrowca, możesz wykorzystać jeden z domowych sposobów. Oprócz wcześniej wspomnianych zwróć uwagę na połączenie sody oczyszczonej i wody utlenionej. Wymieszaj je w taki sposób, żeby uzyskać pastę. Wetrzyj ją w brudne miejsce przy pomocy nieużywanej szczoteczki do zębów.

Gdy stosujesz domowe sposoby, nie zapomnij o olejku eterycznym. Doskonale sprawdzi się lawendowy lub eukaliptusowy. Możesz dodać niewielką ilość olejku do pasty z sody.

Jak pozbyć się zapachu moczu z kanapy i materaca?

 • Na kanapie wykorzystaj mąkę kukurydzianą lub sodę oczyszczoną, które po kilku godzinach odkurzysz.
 • Możesz zastosować gotowy środek, ale pamiętaj, żeby sprawdzić najpierw, czy nie odbarwia tkaniny.
 • W przypadku materaca zdejmij pokrowiec i go wypierz.
 • Jeśli masz materac bez pokrowca, zastosuj sodę oczyszczoną z wodą utlenioną.
 • Możesz też dodać kilka kropli olejku eterycznego – sprawdzi się między innymi eukaliptusowy.
jak pozbyć się zapachu moczu z kanapy
Jeśli masz materac bez pokrowca, zastosuj sodę oczyszczoną z wodą utlenioną.

Skąd bierze się nieprzyjemny zapach psa w domu?

Psi mocz na kanapie lub podłodze to problem, który często występuje, gdy uczysz zwierzęcia czystości. Nie każdy czworonóg załapie w mig, żeby zgłaszać swoje potrzeby. U psich juniorów nietrudno o wpadkę! Dla zredukowania ryzyka częstego moczenia podłogi możesz zastosować specjalne podkłady higieniczne.

Zdarza się również problem ze znaczeniem moczem przez psa w wyniku zaburzeń behawioralnych. Niektóre czworonogi potrzebują więcej spacerów – być może Twój przyjaciel do nich należy. Wpadki w domu to też wynik chorób. Jeśli zaczęły pojawiać się nagle, warto sprawdzić stan zdrowia zwierzaka. Psim seniorom także zdarza się oddać mocz w domu.

 • Nieprzyjemny zapach psa w domu może być wynikiem znaczenia wskutek problemów behawioralnych, a także zdarzać się podczas nauki czystości. Chorym czworonogom oraz psim seniorom też zdarzają się wpadki z oddawaniem moczu w domu.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 luty 2024 16:58

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.