Jak szybko sprzedać mieszkanie? Czy to w ogóle możliwe? - dekoportal.pl

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Czy to w ogóle możliwe?

19 Wrz 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
 jak szybko sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania w dzisiejszych czasach nie należy do najłatwiejszych czynności. Wynika to głównie z tego względu, iż rynek nieruchomości stale się zmienia – tak samo, jak ceny i liczba ofert sprzedaży na portalach ogłoszeniowych. Chcesz dowiedzieć się, jakie są skuteczne sposoby na sprzedaż mieszkania w Polsce? Poniżej zweryfikujesz kilka ciekawych porad w tym zakresie.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki i masz wolną nieruchomość, której możesz się pozbyć? W takim razie w pierwszej kolejności przyda Ci się profesjonalna wycena mieszkania. Korzystając z takich usług dowiesz się, jaka jest realna wartość Twojego mieszkania i jakiej kwoty możesz oczekiwać od potencjalnych kupujących. Oczywiście to tylko jedna z wielu składowych, które przekładają się na skuteczną sprzedaż mieszkania.


Dlaczego warto wycenić mieszkanie przed sprzedażą?

Wycena mieszkania przed sprzedażą jest bardzo ważna z kilku prostych powodów. Decydując się nawet na darmową wycenę nieruchomości zyskasz pewność, że oczekiwania przez Ciebie kwota zbycia jest w ogóle realna. Pamiętaj, że na tym etapie uwzględniane jest wiele aspektów, jak np.:

 • lokalizacja mieszkania,
 • metraż użytkowy,
 • standard wykończenia,
 • piętro oraz rok budowy budynku,
 • dostęp do udogodnień infrastruktury np. winda.

Oprócz powyższych spory wpływ na ustalenie realnej wartości mieszkania mają też ceny rynkowe. Im będą wyższe, tym wyższa realna wartość Twojego mieszkania i na odwrót. Uzyskanie wyceny mieszkania online najczęściej jest bezpłatne i właśnie z takich usług warto korzystać w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że oficjalnej wyceny mieszkania może dokonać tylko rzeczoznawca majątkowy.


Szybka sprzedaż nieruchomości – kluczowe porady

Jeśli chcesz czym prędzej pozbyć się niechcianego mieszkania i zdobyć dodatkową gotówkę, koniecznie zastosuj się do kilku prostych wskazówek, a mianowicie:

 • zrób dobre zdjęcia mieszkania – to klucz do skutecznej sprzedaży,
 • wystaw ogłoszenie o sprzedaży na popularnych serwisach ogłoszeniowych – zarówno darmowych, jak i płatnych,
 • w razie potrzeby skorzystaj z pomocy pośrednika sprzedaży mieszkań,
 • nigdy nie oczekuj wyższej ceny zbycia mieszkania, aniżeli jego wartość rynkowa.

Jeśli odpowiedzialnie podejdziesz do tematu przygotowania mieszkania do sprzedaży oraz poszukiwania potencjalnego nabywcy, masz szansę znaleźć kupca nawet w ciągu tygodnia. Finalny czas potrzebny na znalezienie nabywcy lokalu oraz sfinalizowanie transakcji zależy w dużej mierze od kwestii prawnych dotyczących nieruchomości, a także sytuacji na rynku. Nie ulega jednak wątpliwości, że kluczową kwestią odnoszącą się do sprzedaży mieszkania jest jego rzetelna wycena. Bez tego prawdopodobnie nie będziesz w stanie szybko sprzedać swojej własności mieszkalnej.


Wycena mieszkania przed sprzedażą – czy można zrobić to samodzielnie?

Oczywiście, że możesz zdecydować się na samodzielnie porównanie cen podobnych nieruchomości i wstępną ocenę wartości mieszkania. Takie działanie nigdy nie da Ci gwarancji, że zrobisz to prawidłowo. Lepiej skorzystaj z pomocy profesjonalistów i wyceń nieruchomość zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Wtedy na pewno pozbędziesz się mieszkania w znacznie krótszym czasie.

 

 

Materiał sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 14:15
komentarz /( 1 )
 • Linda
  Linda

  wtorek, 20 wrzesień 2022 10:44

  to prawda, że dobre zdjęcia to podstawa. Zwiększają oglądalność, a tym samym podwyższają szansę na szybką sprzedaż

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.