Jak szybko wysuszyć ubrania? 10 minut wystarczy! - dekoportal.pl

Jak szybko wysuszyć ubrania? 10 minut wystarczy!

15 Lis 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
jak szybko wysuszyć ubrania
Pamiętaj, że są rzeczy, których nie można suszyć w suszarce bębnowej – to między innymi jeansy, staniki, bluzki z cekinami, skórzane kurtki.

Suszenie ubrań potrafi być problematyczne, szczególnie kiedy za oknem mróz. Wiele ułatwia suszarka bębnowa. Co jednak, jeśli jej nie masz? Podpowiadamy, jak szybko wysuszyć ubrania.

O czym przeczytasz w artykule?

Jak szybko wysuszyć ubrania? Zacznij już w pralce

Spieszysz się o poranku, sięgasz po ulubioną bluzkę, która wisi na suszarce od wielu godzin, a okazuje się, że wciąż jest mokra? To problem często pojawiający się zimą. Okna są rzadziej otwierane, natomiast temperatura wewnątrz mieszkania jest niższa niż latem. Nic więc dziwnego, że mokre ubrania nie chcą schnąć. Na dodatek mogą zacząć nieprzyjemnie pachnieć, a poza tym pamiętaj, że wilgoć osadza się na ścianach.

Jak szybko wysuszyć ubrania? Myśl o tym już, gdy wsadzasz je do pralki. Wybierz program, który zakończy się wirowaniem, a później odwiruj rzeczy ponownie. Podczas ręcznego prania trudno byłoby osiągnąć taki efekt odsączenia materiałów z wody.

Zastanawiając się, jak szybko wysuszyć spodnie czy bluzę, weź też pod uwagę wykorzystanie dużego, chłonnego, suchego ręcznika. Wystarczy, że wrzucisz go wraz z mokrym jeszcze ubraniem do pralki i odwirujesz. Jest duża szansa, że po wirowaniu rzecz będzie niemal sucha. Uważaj jednak na to, jaki ręcznik wybierasz. Jeśli się mechaci, a Ty chcesz wysuszyć czarną bluzkę, możesz uzyskać opłakany efekt.

O czym warto pamiętać podczas prania, żeby ubrania szybciej wysychały?

 • Konieczne jest odwirowanie.
 • Po zakończonym cyklu możesz uruchomić wirowanie jeszcze raz.
 • Warto umieścić w bębnie duży, suchy ręcznik wraz z wilgotnym ubraniem – podczas wirowania powinien wchłonąć resztę wody.
jak szybko wysuszyć bluzę
Wybierz program, który zakończy się wirowaniem, a później odwiruj rzeczy ponownie.

Czy można prasować mokre ubrania?

Wiesz już, jak szybko wysuszyć ubrania przy pomocy pralki. Nie masz czasu na uruchamianie wirowania? Zastanawiasz się, czy można prasować mokre ubrania? Odpowiedź brzmi: tak.

Wykorzystanie żelazka do przyspieszenia schnięcia ubrań jest popularnym sposobem. Zastosuj go do delikatnie mokrej rzeczy, żeby w przeciągu kilku minut resztki wilgoci mogły wyparować. Najbezpieczniej będzie robić to przez ścierkę, żeby uniknąć uszkodzenia materiału. Oddziaływanie rozgrzanym żelazkiem na wilgotną tkaninę może przyczynić się do pogorszenia koloru ubrania.

Czy można prasować mokre ubrania?

 • Tak, ale tylko delikatnie wilgotne.
 • W ciągu kilku minut reszta wody wyparuje.
 • Prasuj przez ścierkę, żeby chronić tkaninę przed odbarwieniami i innymi zniszczeniami.
czy można prasować mokre rzeczy
Oddziaływanie rozgrzanym żelazkiem na wilgotną tkaninę może przyczynić się do pogorszenia koloru ubrania.

Suszenie ubrań w piekarniku – czy to dobry pomysł?

W sieci można znaleźć mnóstwo sposobów na szybkie pozbycie się resztek wilgoci z ulubionej bluzki lub modnej pary spodni. Niektórzy jako metodę podają suszenie ubrań w piekarniku. Czy to działa? Tak, jednak sposób nie jest najbezpieczniejszy, ponieważ łatwo się zagapić.

Zalecane jest suszenie ubrań w piekarniku nastawionym na 200℃ przez maksymalnie 5 minut. W tym momencie trzeba przerwać, wyjąć ubranie, strzepnąć i jeśli wciąż jest mokre, powtórzyć.

Zastanawiając się, jak szybko wysuszyć mokre ubrania, niektórzy wpadają na pomysł włożenia ich do mikrofali. Ten pomysł podobnie jak koncepcja wykorzystania piekarnika może być skuteczny, ale wymaga rozwagi. Według opinii wystarczy 20 sekund, żeby wysuszyć rzecz. Jeśli się nie uda, należy powtórzyć cykl trwający tyle samo czasu.

Zarówno w przypadku piekarnika, jak i mikrofali trzeba uważać na plastikowe czy metalowe elementy. Ubrania, które je mają, nie nadają się do takiego suszenia. Musisz też pamiętać, że jeśli wnętrze urządzenia będzie choć trochę brudne, to jest duże ryzyko, że tym zapachem przejdzie dopiero co wyprany strój.

Suszenie ubrań w piekarniku – czy warto?

 • Ten sposób jest według wielu osób skuteczny, ale zwróć uwagę na bezpieczeństwo.
 • Nie można pozostawiać ubrania zbyt długo w piekarniku.
 • Niektórzy umieszczają strój w kuchence mikrofalowej – w tym przypadku trzeba zachować szczególną ostrożność.
 • Pamiętaj, żeby nie wkładać do piekarnika czy mikrofali ubrań, które mają plastikowe lub metalowe elementy.
czy jeansy można suszyć w suszarce
Zalecane jest suszenie ubrań w piekarniku nastawionym na 200℃ przez maksymalnie 5 minut.

Jak szybko wysuszyć mokre ubrania? Wykorzystaj suszarkę do włosów

Szukasz nieco bezpieczniejszych sposobów na to, jak szybko wysuszyć bluzę czy spodnie? Zdecyduj się na wykorzystanie suszarki do włosów. Świetnie sprawdzi się, gdy nie przeschły te miejsca, w których materiał jest grubszy, na przykład tam, gdzie są szlufki, a w przypadku bluzy przy ściągaczach.

Suszarka ma tę zaletę, że stale możesz kontrolować jej działanie. Większość modeli ma też kilka stopni regulacji temperatury nawiewu. Dzięki temu do grubszych ubrań z mocniejszych materiałów możesz dobrać silny, gorący strumień powietrza, a do delikatniejszych – nieco chłodniejszy.

Suszenie ubrań suszarką do włosów – czy warto?

 • To skuteczny sposób i bezpieczny, ponieważ masz cały czas kontrolę nad urządzeniem.
 • Możesz w razie potrzeby zwiększać lub zmniejszać temperaturę nawiewu.
 • Sposób sprawdzi się do różnych ubrań, na przykład bluz.
jak szybko wysuszyć bluze bez suszarki
Suszarka ma tę zaletę, że stale możesz kontrolować jej działanie.

Klasyczna suszarka na pranie – czy może szybko wysuszyć ubrania?

Z dużym prawdopodobieństwem masz klasyczną suszarkę na pranie, która zajmuje sporą część łazienki lub salonu. Być może to właśnie ona zawiodła i dlatego szukasz sposobu na to, jak wysuszyć spodnie w 10 minut. Musisz wiedzieć, że klasyczne suszarki występują w nowoczesnej wersji. Są podgrzewane!

Takie akcesorium sprawia, że niezależnie od pory roku możesz szybko cieszyć się dokładnie wysuszonym praniem. Elektryczną suszarkę wystarczy podłączyć do zasilania. Tego typu modele charakteryzują się niezwykle cichym działaniem. Dzięki temu suszarka postawiona w salonie nie będzie uciążliwa dla domowników.

Model podłączany do prądu ma wszystkie zalety tradycyjnej suszarki. Jest łatwy do składania, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Gdy nadejdzie lato, z takiej suszarki skorzystasz bez podłączania jej do zasilania.

Klasyczna suszarka na pranie – czy może działać szybko?

 • Tak, jeśli zdecydujesz się na model podłączany do zasilania.
 • Elektryczne suszarki wyróżniają się cichą pracą, więc mogą stać w salonie.
 • W lecie możesz używać sprzętu bez zasilania.
jak szybko wysuszyć mokre ubrania
Musisz wiedzieć, że klasyczne suszarki występują w nowoczesnej wersji. Są podgrzewane! .

Suszarka bębnowa – sposób na szybkie i bezpieczne wysuszenie ubrań

Wiesz już, jak szybko wysuszyć bluzę bez suszarki bębnowej. Tak naprawdę jednak nie ma lepszego sposobu, żeby niedługo po praniu cieszyć się dokładnie wysuszonymi ubraniami. Żelazko, piekarnik, suszarka do włosów – te metody mogą działać, jednak bezpiecznie i skutecznie pozbędziesz się wilgoci z materiałów przy pomocy suszarki bębnowej.

Musisz wiedzieć, że to pełne zalet urządzenie ma swoje wady. Wydawać by się mogło, że suszarka bębnowa to najlepsza odpowiedź na pytanie: jak szybko wysuszyć jeansy, skórzaną kurtkę, strój kąpielowy. Okazuje się jednak, że są takie rzeczy, których nie należy wsadzać do suszarki bębnowej. Urządzenie nie nadaje się do suszenia staników, ponieważ mogłyby utracić swój kształt. Uważaj też na różnego rodzaje dekoracje, na przykład nadruki i cekiny na bluzkach.

Czy jeansy można suszyć w suszarce bębnowej? Nie jest to zalecane, ponieważ może doprowadzić do skurczenia się materiału.

Jest jeszcze jedna kwestia sporna. Czy suszenie ubrań w suszarce bębnowej można nazwać szybkim? To zależy od programu. Średnio suszenie może zająć nawet 120 minut, ale są programy, które radzą sobie z zadaniem w pół godziny.

Suszarka bębnowa – czy to najlepszy sposób na szybkie suszenie ubrań?

 • Suszarka suszy dokładnie i w bezpieczny sposób.
 • Nie jest jednak błyskawiczna – zazwyczaj cykl trwa 2 godziny, ale możesz też wybrać półgodzinny program.
 • Pamiętaj, że są rzeczy, których nie można suszyć w suszarce bębnowej – to między innymi jeansy, staniki, bluzki z cekinami, skórzane kurtki.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 08 luty 2024 15:44
komentarz /( 1 )
 • Rower
  Rower

  środa, 10 kwiecień 2024 11:09

  Kiedyś zastanawiałam się czy można prasować mokre ubrania i okazuje się że to świetny spokój na to jak szybko wysuszyć ubrania. Piekarnika jeszcze nie próbowałam

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.