Jak ukryć kable bez kucia? Te sposoby są najlepsze! - dekoportal.pl

Jak ukryć kable bez kucia? Te sposoby są najlepsze!

14 Paź 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
jak ukryć kable bez kucia
Widoczne kable potrafią zepsuć estetykę nawet w perfekcyjnym wnętrzu.

Widoczne kable potrafią zepsuć estetykę nawet w perfekcyjnym wnętrzu. Jeśli kucie ścian nie wchodzi w grę, nie musisz rezygnować z ukrycia przewodów. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz zrobić to bez skomplikowanych ingerencji w pomieszczenie. Podpowiadamy, jak ukryć kable bez kucia.

O czym przeczytasz w artykule?

Jak ukryć kable na podłodze? Wybierz odpowiednią listwę!

Przy podłodze biegną kable od internetu i telewizji. Są białe, a przymocować możesz je z wykorzystaniem uchwytów kablowych. Dzięki nim przewód na całej długości dobrze przylega do miejsca montażu, więc staje się mniej widoczny. Wciąż jednak nie jest zupełnie zamaskowany.

Jak ukryć kable na podłodze? Zdecyduj się na zastosowanie listwy maskującej. Ma ona korytko na kabel, dzięki któremu nie tylko uzyskujesz estetyczny efekt, lecz także chronisz przewód przed uszkodzeniem. Przypodłogowa listwa maskująca najczęściej występuje w białej wersji, ale możesz zdecydować się na model, który nadaje się do malowania. Dzięki temu perfekcyjnie dopasujesz element do aranżacji pomieszczenia. Nie brakuje też listew, które imitują drewno. Sprawdzą się świetnie, jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie.

Możesz zdecydować się na taką listwę, którą nałożysz na stary cokół. To świetne rozwiązanie, jeśli nie masz pozwolenia na usunięcie tego elementu w wynajmowanym mieszkaniu.

Jak ukryć kable na podłodze?

 • Zdecyduj się na zastosowanie przypodłogowej listwy maskującej,
 • Wybierz model, który możesz pomalować,
 • Istnieją listwy idealne do zamontowania na starym cokole.
jak ukryć kable od tv bez kucia
Jeśli kucie ścian nie wchodzi w grę, nie musisz rezygnować z ukrycia przewodów.

Jak ukryć kable od TV bez kucia?

Telewizory często wiesza się w pewnej odległości od szafki RTV. Siłą rzeczy kable stają się przez to bardziej widoczne, a jest ich niemało. Do telewizora podłączasz między innymi konsole czy głośniki, więc pod urządzeniem powstaje bałagan. Zastanawiasz się, jak schować kable od telewizora?

Chowanie kabli w ścianie nie jest konieczne. Możesz zdecydować się na specjalną listwę, którą przymocujesz do ściany pod telewizorem. Takie osłonki są w stanie ukryć nawet 10 kabli, więc sprawdzą się, jeśli masz wiele urządzeń podłączonych do TV.

Kanał na kabel jest najczęściej wykonany z PCV i ma biały kolor. Nadaje się do malowania, dlatego możesz go wykończyć dokładnie takim samym kolorem, jaki ma ściana. Jeśli telewizor będzie stał na szafce RTV, możesz spiąć ze sobą kable i ułożyć je w taki sposób, żeby stojak je ukrywał.

Jak ukryć kable od TV bez kucia?

 • Zdecyduj się na listwę, którą zamontujesz pod telewizorem,
 • Zmieści się w niej wiele kabli,
 • Listwę możesz pomalować na dokładnie taki sam kolor jak ścianę, żeby stała się niemal niewidoczna.
jak schować kable
Do telewizora podłączasz między innymi konsole czy głośniki, więc pod urządzeniem powstaje bałagan.

Co zrobić z kablami? Schować do organizera!

Kiedy zastanawiasz się, co zrobić z kablami, weź pod uwagę uporządkowanie ich. Ułożone będą mniej rzucać się w oczy. Rozpocznij od pogrupowania kabli, a następnie zepnij je przy pomocy opasek. To najszybszy sposób, żeby pozbyć się bałaganu, jednak nie pozwoli Ci na zupełne zamaskowanie przewodów.

Ukrywanie kabli na biurku nie musi być skomplikowane. Wystarczy, że zdecydujesz się na estetyczny pojemnik ze specjalnymi otworami, przez które przechodzą uporządkowane przewody. W pudełku przechowasz listwę zasilającą oraz podłączone do niej wtyczki, dzięki czemu kable będą mniej rzucać się w oczy.

Co ważne organizery na kable występują w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możesz idealnie dopasować je do aranżacji. Białe, czarne, z akcentami w kolorze drewna – to tylko część z rozwiązań.

Jak zamaskować kable?

 • Kable umieścisz wraz z listwą zasilającą w organizerze,
 • Ma on otwory, przez które przechodzą uporządkowane przewody,
 • Organizery są tak różnorodne, że bez trudu znajdziesz produkt dopasowany do aranżacji pomieszczenia.
jak zamaskować kabel na suficie
Kable umieścisz wraz z listwą zasilającą w organizerze.

Zmniejsz liczbę kabli

Weź pod uwagę zrezygnowanie z dużej liczby kabli. Coraz więcej urządzeń działa dzięki połączeniu Bluetooth, które jest stabilne. Nie w każdym przypadku możliwa jest rezygnacja z kabli, jednak są urządzenia radzące sobie bez nich.

W salonie możesz między innymi zdecydować się na bezprzewodowe głośniki. Jakość odtwarzanego dźwięku pozostanie świetna, a Ty będziesz cieszyć się uporządkowaną przestrzenią. Bezprzewodowe głośniki będzie Ci też łatwiej ustawić w taki sposób, żeby uzyskać przestrzenny dźwięk.

 • Niektóre urządzenia występują w wersji bezprzewodowej, na przykład głośniki. Dzięki temu możesz ograniczyć liczbę kabli i tym samym uzyskać bardziej estetyczny efekt we wnętrzu.
maskowanie kabli na suficie
Coraz więcej urządzeń działa dzięki połączeniu Bluetooth, które jest stabilne.

Jak ukryć kable bez kucia? Poznaj inne sposoby

Zastanawiasz się, jak zamaskować kabel na suficie? Podobnie jak w przypadku podłogi idealnym rozwiązaniem będą listwy, w których znajduje się miejsce na przewody. Produkt powinien być kolorystycznie dopasowany do aranżacji pomieszczenia, a przede wszystkim do koloru podłoża.

Maskowanie kabli na suficie wydaje Ci się konieczne? Nie do końca tak jest! Możesz bowiem potraktować przewody jako elementy wystroju. Wystarczy, że stworzysz z nich interesujący wzór. Rozwiązanie sprawdzi się świetnie w industrialnej aranżacji pomieszczenia. Czarne kable na suficie możesz ułożyć w nietuzinkową kompozycję, co podkreśli loftowy charakter wystroju.

Ukrywanie kabli bez kucia – co jeszcze możesz zrobić?

 • Maskowanie kabli na suficie możesz przeprowadzić przy pomocy listwy,
 • Dobry sposób to też potraktowanie przewodów jako dekoracyjnych elementów,
 • Z kabli ułożysz na suficie lub ścianie ciekawy wzór, co szczególnie sprawdzi się w industrialnym wystroju.
jak zamaskować kable
Dobry sposób to też potraktowanie przewodów jako dekoracyjnych elementów.

Ukrywanie kabli – dlaczego warto?

Chowanie kabli w ścianie, listwach czy organizerze ma przede wszystkim związek z estetyką. Szczególnie w minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na rozgardiasz, dlatego przewody powinny być zamaskowane. W innych stylach urządzania wnętrz również lepiej jest schować przewody.

Warto wiedzieć, jak ukryć kable na ścianie również z innych powodów. Jakich? Chodzi o bezpieczeństwo dzieci i zwierząt. Zamaskowane kable będą dla nich trudniej dostępne. To pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Niektóre zwierzęta przegryzają kable, a to dla nich groźne. Wystające, plączące się pod nogami przewody mogą spowodować bolesny upadek zarówno dziecka, jak i dorosłego.

Kable, które się ze sobą nieustannie stykają czy plączą, są bardziej narażone na uszkodzenia. Gdy któryś z nich będzie Ci potrzebny, możesz podczas rozplątywania i wyciągania go spośród pozostałych szarpnąć zbyt mocno.

Ukrywanie kabli w ścianie jest najefektywniejszym sposobem, żeby się ich pozbyć. Listwa, nawet pomalowana na kolor podłoża, będzie delikatnie widoczna. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz chowanie kabli w ścianie może sprawdzić się lepiej. Kiedy jednak remont jest już zakończony, trudno zdecydować się na kucie. Właśnie wtedy pomocne okażą się listwy i organizery.

Dlaczego warto zamaskować kable?

 • Ukryte kable wyglądają estetycznie, jednak to tylko jeden z powodów, dla których warto je zamaskować,
 • Dzięki ukryciu przewodów staną się one niedostępne dla dzieci i zwierząt,
 • Kable się niszczą, jeśli są ciągle splątane,
 • Leżące na podłodze przewody mogą przyczynić się do groźnego potknięcia.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2022 09:26
komentarz /( 1 )
 • KingaT
  KingaT

  środa, 02 listopad 2022 10:09

  kable to moja zmora. Tak szpecą wystrój i na wszystkie sposoby staram się je ukryć, choć przyznam, że niektórych nie znałam, więc z pewnością wykorzystam!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.