Jak ukryć skrzynkę elektryczną? 5 najlepszych pomysłów na maskowanie skrzynki! - dekoportal.pl

Jak ukryć skrzynkę elektryczną? 5 najlepszych pomysłów na maskowanie skrzynki!

16 Gru 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
jak ukryć skrzynkę elektryczną
Skrzynka elektryczna jest niezbędna, ale to element, który raczej wolimy zamaskować. 

Skrzynka elektryczna jest niezbędna, ale to element, który raczej wolimy zamaskować. Czy to trudne? Nie! Istnieją sposoby na ukrycie skrzynki elektrycznej. Podpowiadamy, czym zasłonić element instalacji elektrycznej, żeby uzyskać estetyczny efekt.

O czym przeczytasz w artykule?

Jak ukryć skrzynkę z bezpiecznikami?

W każdym domu znajdują się niezbędne elementy wyposażenia, które nie wyglądają najlepiej. Należy do nich między innymi skrzynka rozdzielcza – w mieszkaniu znajdująca się najczęściej w przedpokoju. Nawet biały model na białej ścianie będzie widoczny, a przedmiotowi daleko do elementu dekoracyjnego.

Jak ukryć skrzynkę elektryczną z bezpiecznikami? Musisz zadbać zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność. Pamiętaj, że skrzynka prądowa czasem się przydaje, więc musisz mieć do niej łatwy dostęp. Nie może być więc tak, że przed rozdzielnicą stoi ciężka szafa. Źle by to wyglądało ze względu na odległość mebla od ściany, a przede wszystkim powodowało trudności z dostaniem się do skrzynki.

 • Skrzynkę elektryczną trzeba zasłonić w taki sposób, żeby wciąż mieć do niej łatwy dostęp. Nie może zasłaniać jej ciężki mebel, którego nie da się szybko przesunąć.
jak ukryć skrzynkę elektryczną w ogrodzeniu
Skrzynkę elektryczną trzeba zasłonić w taki sposób, żeby wciąż mieć do niej łatwy dostęp.

Obraz na skrzynkę elektryczną – czy to dobry pomysł?

Zastanawiając się, jak zamaskować skrzynkę elektryczną, weź pod uwagę zastosowanie obrazu. To idealny sposób na ukrycie elementu znajdującego się w przedpokoju. Obraz na skrzynkę elektryczną wykorzystasz po zdemontowaniu metalowych drzwiczek.

Takie ukrycie skrzynki elektrycznej pozwoli Ci urozmaicić aranżację pomieszczenia, w którym najczęściej brakuje miejsca na ozdoby. To, jaką dekorację ścienną wybierzesz, zależy wyłącznie od Twojego pomysłu. Czarno-biała abstrakcja, a może leśny krajobraz? Dopasuj grafikę do stylu zastosowanego w przedpokoju. Możesz też zamówić obraz na płótnie wykonany na podstawie Twojej fotografii – dzięki takiej dekoracji nadasz wnętrzu indywidualny charakter.

Maskowanie skrzynki elektrycznej możesz przeprowadzić nie tylko przy pomocy obrazu, lecz także innej dekoracji ściennej. Ważne, żeby miała odpowiednią wielkość. Możesz wybrać duży zegar ścienny. Taki przedmiot spełni funkcję dekoracyjną i praktyczną. Warto przecież mieć w przedpokoju zegar, na którym szybko sprawdzisz godzinę tuż przed wyjściem z domu.

Obraz na skrzynkę elektryczną – czy warto zastosować?

 • Dekoracja ścienna to dobry sposób na zamaskowanie skrzynki elektrycznej,
 • Obraz pozwoli Ci dodatkowo ozdobić pomieszczenie,
 • Możesz zdecydować się również na wykorzystanie innej dekoracji, na przykład dużego zegara.
jak ukryć skrzynkę elektryczną w przedpokoju
Dekoracja ścienna to dobry sposób na zamaskowanie skrzynki elektrycznej.

Czym zasłonić skrzynkę elektryczną? Szafką!

Jak już wiesz, szafa nie może w pełni zasłonić skrzynki elektrycznej. Istnieje jednak sposób, żeby zamaskować nieestetyczny element instalacji przy pomocy mebla. Trzeba go samodzielnie skonstruować lub zamówić u stolarza.

Szafka na skrzynkę elektryczną powinna zostać przymocowana do ściany. Musi być na tyle duża, żeby był swobodny dostęp do tego, co skrywa się za frontem. Do zewnętrznej części drzwiczek przymocujesz półki, które posłużą na rękawiczki czy czapki. Możesz zamontować w tym miejscu również haczyki – w ten sposób stworzysz wieszak na okrycia wierzchnie.

Dopasuj szafkę do wystroju pomieszczenia. Możesz zdecydować się na ciepły odcień drewna, jeśli lubisz przytulne wnętrza. Kolor naturalnego surowca świetnie zaprezentuje się też na tle białej ściany w skandynawskiej aranżacji. Dobry pomysł to biała szafka na skrzynkę elektryczną – będzie pasowała zarówno do nowoczesnych, jak i eleganckich wnętrz.

Jeśli zależy Ci na industrialnej aranżacji, postaw na czerń. Szafka w takim kolorze będzie świetnie wyglądać na szarej ścianie lub powierzchni wyłożonej czerwoną cegłą. Szukasz sposobu na eleganckie zamaskowanie skrzynki? Odpowiednia będzie szafka, której front jest ozdobiony frezami. Możesz dodatkowo zdecydować się na zawieszenie kilku fotografii wokół szafki – niech ich ramki nawiązują stylistycznie do drzwiczek mebla.

Szafka jako sposób na zamaskowanie skrzynki elektrycznej – czy się sprawdzi?

 • Skrzynkę możesz ukryć przy pomocy szafki wykonanej samodzielnie lub zamówionej u stolarza,
 • Do zewnętrznej części jej frontu przymocujesz haczyki na kurtki lub półkę na rękawiczki i czapki,
 • Kolor szafki dopasuj do aranżacji – odcień drewna sprawdzi się w skandynawskim wnętrzu, biel będzie idealna do nowoczesnego wystroju, a czarny mebel zastosujesz w industrialnie urządzonym przedpokoju.
maskujemy licznik w przedpokoju
Skrzynkę możesz ukryć przy pomocy szafki wykonanej samodzielnie lub zamówionej u stolarza.

Jak ukryć skrzynkę elektryczną w przedpokoju? Przy pomocy lustra

Lustro w przedpokoju jest niezbędne. Warto wiedzieć, że okaże się również doskonałe jako sposób na zamaskowanie skrzynki elektrycznej. Pamiętaj jednak, że musi być ona łatwo dostępna. Czy w takim razie ciężkie, duże lustro się nie sprawdzi? Nie do końca!

Jak ukryć skrzynkę elektryczną w przedpokoju przy pomocy lustra? Kiedy maskujemy liczniki, możemy wykorzystać szyny. Dzięki nim zawiesisz w przedpokoju nawet duże lustro. Bez trudu dostaniesz się do skrzynki. Wystarczy, że przesuniesz lustro, co jest możliwe dzięki mechanizmowi.

 • Żeby ukryć skrzynkę elektryczną, możesz zastosować nawet duże lustro. Konieczne jest jednak wykorzystanie szyn, dzięki którym stworzysz mechanizm przesuwny i zapewnisz sobie łatwy dostęp do wnętrza obudowy.
maskowanie skrzynki elektrycznej
Żeby ukryć skrzynkę elektryczną, możesz zastosować nawet duże lustro.

Jak ukryć skrzynkę elektryczną w ogrodzeniu?

Wiesz już, jak ukryć skrzynkę elektryczną w przedpokoju. Czas dowiedzieć się więcej o maskowaniu elementu w ogrodzeniu.

Pamiętaj jednak, że estetyka to nie wszystko. W przypadku skrzynek na dworze ważne jest przede wszystkim, żeby były łatwo dostępne od zewnątrz. Dotyczy to zarówno obudowy od instalacji elektrycznej, jak i gazowej. Za montaż skrzynki odpowiada zakład energetyczny. Jeśli chcesz ją wbudować w ogrodzenie, zleć to zadanie fachowcom.

Zastanawiając się, jak ukryć skrzynkę elektryczną w ogrodzeniu, weź pod uwagę skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w takim zadaniu. Sprawdzą się drzwiczki, które osłonią nieestetyczny element, ale jednocześnie nie ograniczą dostępu do niego. Ważne, żeby materiał idealnie komponował się z ogrodzeniem. Dobry pomysł to wykorzystanie płyty z betonu architektonicznego.

 • Żeby ukryć skrzynkę w ogrodzeniu, warto skorzystać z pomocy fachowców. Zastosują oni drzwiczki maskujące nieestetyczny element.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 16 grudzień 2022 12:03
komentarz /( 1 )
 • Jejku
  Jejku

  piątek, 27 styczeń 2023 09:19

  szukam i szukam aż w końcu znalazłem! mam w przedpokoju brzydko wyeksponowaną skrzynkę i już wiem co zrobię

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.