Jak wyjąć szufladę z prowadnicy? Instrukcja krok po kroku - dekoportal.pl

Jak wyjąć szufladę z prowadnicy?

Instrukcja krok po kroku
02 Maj 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
jak wyjąć szufladę z prowadnicy
Coraz więcej mebli jest tworzonych z tak zwanym cichym domykiem.

Masz problem z wyjęciem szuflady z szafki? Coraz więcej mebli jest tworzonych z tak zwanym cichym domykiem, a ta konstrukcja sprawia, że wyciągnięcie elementu jest utrudnione. Podpowiadamy, jak wyjąć szufladę z prowadnicy.

O czym przeczytasz w artykule?

Demontaż szuflady Blum i innych – dlaczego czasem trzeba go wykonać?

Nim dowiesz się, jak wyciągnąć szufladę Blum czy jak wyjąc szufladę z prowadnicy mb, poznaj sytuacje, w których demontaż może okazać się przydatny. Zdarza się, że szuflada jest na tyle wypełniona, że coś za nią wpada. Przyprawa, ważny dokument czy drobne narzędzie – może być Ci ciężko wyjąć je bez wcześniejszego demontażu szuflady.

Wiedza, jak wyjąć szufladę, przyda Ci się też, gdy chcesz przeprowadzić gruntowne porządki. Po wyjęciu jej zyskasz szansę na dokładne usunięcie zabrudzeń z całej powierzchni szafki, a także z samej szuflady. To szczególnie przydatne w kuchni, gdzie wnętrze szafki jest narażone na różnorodne zabrudzenia. Z pewnością wiedza o tym, jak wyjąć szufladę z prowadnic bocznych, posłuży Ci też w łazience. Przechowywane tam środki chemiczne mogą mocno zabrudzić wnętrze mebla.

Demontaż szuflad może być też potrzebny w przypadku komody stojącej w sypialni. Przyda Ci się, jeśli chcesz odnowić szafkę. Bez szuflad wewnątrz będzie Ci ją łatwiej przenieść, a także odmalować.

Dlaczego umiejętność demontażu szuflady się przydaje?

 • Od czasu do czasu potrzebujesz przecież gruntownie wyczyścić wnętrze szafki,
 • Szufladę wyjmiesz, kiedy coś Ci za nią wpadnie,
 • Po wyjęciu szuflad łatwiej będzie Ci przenieść komodę, na przykład w celu odnowienia jej.
jak wyjąć szufladę z prowadnic bocznych
Wiedza, jak wyjąć szufladę, przyda Ci się też, gdy chcesz przeprowadzić gruntowne porządki.

Jak wyjąć szufladę z prowadnicy klasycznej?

W starszych meblach stosowane były prowadnice bez cichego domyku. Demontaż szuflady w tym przypadku nie sprawi Ci trudności. Może się przydać, jeśli szuflada zaczęła gorzej działać i trzeba sprawdzić, czy w prowadnicach nie zebrały się zabrudzenia.

Jak wyjąć szufladę z prowadnic bocznych? Wysuń szufladę w dużej części. Następnie delikatnie ją unieś. Pociągnij szufladę w swoją stronę i gotowe. Włożenie szuflady z powrotem nie sprawi Ci trudności. Zrób to w taki sposób, żeby kółka przymocowane do szuflady znalazły się nad tymi zamontowanymi we wnętrzu szafki i powoli wsuń element.

Jak wyjąć szufladę?

 • Jeśli masz szufladę z klasycznymi prowadnicami, wyjęcie jej przebiegnie błyskawicznie,
 • Wysuń ją, a później unieś,
 • Pociągnij w swoją stronę i gotowe.
jak wyjąć szufladę na szynach blum
Jeśli masz szufladę z klasycznymi prowadnicami, wyjęcie jej przebiegnie błyskawicznie.

Jak wyjąć szufladę samozamykającą?

W nowoczesnych meblach coraz częściej zamontowane są szuflady samozamykające. Wystarczy dotknąć je delikatnie, żeby się zamknęły. Dzięki temu podczas ich zamykania nie ma nieprzyjemnego hałasu. Szuflady samozamykające się tworzy mnóstwo marek – domyk bez uciążliwego dźwięku znajduje się między innymi w ofercie Blum. Taki system hamowania jest wygodnym rozwiązaniem, ale demontaż szuflady jest nieco trudniejszy niż w przypadku klasycznych prowadnic.

Jak wyjąć szufladę na szynach Blum lub inny samozamykający się model? Wysuń ją, a następnie podnieś. Usłyszysz charakterystyczny klik, który oznacza, że szuflada się odczepiła. Teraz możesz ją opuścić i wysunąć.

Zdarza się, że szuflady mają po bokach specjalne mechanizmy. Mogą być one ukryte za zaślepką, na przykład z logo producenta. Jak wyjąć szufladę samozamykającą w takim przypadku? Wysuń ją, a po obydwu stronach przesuń specjalne przyciski. Gdy to zrobisz, szuflada właściwie zostanie Ci w rękach.

Jak wyciągnąć szufladę Blum lub inną samozamykającą?

 • Wysuń szufladę i unieś ją, aż usłyszysz klik; dźwięk oznacza, że szuflada się odczepiła i możesz ją opuścić i wysunąć,
 • Możliwe, że konieczne będzie przesunięcie dwóch przycisków znajdujących się po bokach szuflady.
jak wyciagnąć szufladę blum
Zdarza się, że szuflady mają po bokach specjalne mechanizmy.

Jak wyjąć kosz cargo z szafki?

Kosze cargo są wygodnym rozwiązaniem do kuchni. Cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dają łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów przechowywanych w meblu. Zastanawiasz się, jak wyjąć kosz cargo z szafki?

Podczas montażu kosza cargo musisz wysunąć szyny i osadzić w nich kosz. Następnie całość trzeba połączyć śrubami mocującymi. Następnie należy przymocować front. Jak wyjąć kosz cargo z szafki, jeśli został zamontowany w ten sposób? Konieczne będzie odkręcenie śrub mocujących. To ważne szczególnie, jeśli chcesz też zdemontować front szafki, na przykład w celu odmalowania go.

Kosze cargo są różne, mogą na przykład mieć postać wysuwanych półek, które nie są przymocowane do frontu. Demontaż zależy więc od rodzaju kosza i może okazać się znacznie prostszy.

 • Jeśli chcesz wyjąć kosz cargo z szafki, konieczne może być odkręcenie śrub mocujących. Pamiętaj jednak, że wiele zależy od rodzaju kosza, a są one dostępne w różnych wariantach.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 09 kwiecień 2024 14:16
komentarzy /( 2 )
 • Stołkowska P.
  Stołkowska P.

  czwartek, 19 maj 2022 08:52

  Wczoraj robiłam według tych instrukcji i o dziwo udało się
 • AnkaGie
  AnkaGie

  środa, 18 maj 2022 09:12

  Wow! nie myślałam, że to takie proste. :D

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.