Najczęściej zlecane prace wysokościowe — lista - dekoportal.pl

Najczęściej zlecane prace wysokościowe — lista

30 Gru 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
 prace na wysokościach

Prace na wysokościach nie są dla każdego. Mogą być one uważane za dość niebezpieczne, a ponadto do ich wykonywania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie i zezwolenia. A z jakimi konkretnie pracami wysokościowymi mamy najczęściej do czynienia? Sprawdzamy.


1.Mycie okien na wysokości

Jedną z podstawowych prac wysokościowych, jest mycie okien. Mogłoby się to wydawać zwyczajnym zajęciem, które jest możliwe do wykonania przez prawie każdego. W rzeczywistości jest to prawda jedynie w przypadku niskich butynów i małych powierzchni szklanych. Aby przeprowadzić dokładne mycie okien na przykład całego biurowca, konieczne będzie zastosowanie technik alpinistycznych prac wysokościowych. To z pozoru proste zadanie zaczyna być o wiele bardziej problematyczne, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnymi budynkami, prawie całymi wyłożonymi szklanymi panelami i oknami. Tak zaawansowane działania, jak dbanie o czystość szyb budynków warto więc zlecić profesjonalistom. Dzięki doświadczeniu i posiadanym odpowiednim uprawnieniom, prace wysokościowe wykonywane przez steigerteam.pl i inne firmy alpinistyczne będą solidne i bezpieczne.


2.Montaż instalacji elektrycznych

Kolejną z bardziej popularnych specjalistycznych prac wysokościowych, jest montaż instalacji elektrycznych. W głównej mierze mowa tu o zakładaniu i podłączaniu systemów fotowoltaicznych, które najczęściej wymagają przeprowadzenia prac alpinistycznych.

Montowanie fotowoltaiki najczęściej przeprowadzane jest na dachach budynków. Oznacza to, że miejsce pracy nie tylko może być usytuowane wysoko nad ziemią, ale również być dość strome. Właśnie dlatego przed podjęciem pracy, technicy powinni przejść odpowiedni kurs na prace wysokościowe oraz posiadać wymagane uprawnienia.


3.Czyszczenie dachów

Sprzątanie czubka naszego domu nie powinno być niebezpieczne, kiedy mowa o bardzo niskich budynkach, które posiadają dach ze stosunkowo łagodnym spadem. Techniki alpinistyczne będą przydatne jednak przy czyszczeniu stromych dachów oraz budynkach dość wysokich.

Przeprowadzenie specjalistycznych prac wysokościowych będzie w takim przypadku konieczne, ponieważ praca na wysokości bez odpowiednich uprawnień może stwarzać szczególne zagrożenie. Zwykłe oczyszczenie dachu może wydawać się zadaniem prostym, ale praca na ponad 3 m wysokości może być uznana za niebezpieczną i wymagającą szczególnych uprawnień.

Wymieniając więc najczęściej zlecane prace wysokościowe, na pewno należy skupić się na trzech najczęściej wykonywanych zadaniach. Przy zwiększającej się liczbie biurowców pokrytych szkłem, niezbędne są prace wysokościowe, polegające na myciu okien coraz wyższych budynków. Rosnące zainteresowanie zieloną energią powoduje równie ciągły wzrost popularności usług wysokościowego montażu instalacji elektrycznych na dachach. Nie można również zapominać o podstawowej pogrzebie utrzymania porządku przez wysokościowe czyszczenie dachów.

Artykuł sponsorowany

dom

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 30 grudzień 2022 10:48
komentarz /( 1 )
  • Kloe
    Kloe

    piątek, 27 styczeń 2023 09:17

    mycie okien na wysokościach -- brrr! aż mam ciarki. Nie dziwię się że to ktoś komuś zleca

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.