Szafa przesuwna 3-drzwiowa – jak wkomponować ją w wystrój sypialni, korytarza i salonu? - dekoportal.pl

Szafa przesuwna 3-drzwiowa – jak wkomponować ją w wystrój sypialni, korytarza i salonu?

03 Paź 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
szafy przesuwne

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Agata Meble.


Szafa przesuwna 3-drzwiowa to niezwykle funkcjonalny mebel do przechowywania. System drzwi przesuwnych umożliwia wstawienie pojemnej szafy nawet do ciasnych i nieustawnych wnętrz. Jak wkomponować szafy suwane w wystrój sypialni, salonu i korytarza? Poznaj nasze wskazówki i ciesz się wygodnymi, uporządkowanymi, stylowymi wnętrzami.

Szafy przesuwane – rozwiązanie do większych i mniejszych pomieszczeń

Szafy przesuwne pojawiają się w projektach zarówno przestronnych wnętrz, jak i małych mieszkań. Mogą mieć rozmaite rozmiary i formy. Duża różnorodność ułatwia znalezienie idealnie dopasowanego mebla do konkretnego wnętrza. Dobrze, jeśli szafa dokładnie wypełnia przestrzeń, najlepiej sięga pod sam sufit. Niestety nie zawsze uda się zagospodarować całe dostępne miejsce, wykorzystując gotowy produkt. Wówczas warto zdecydować się na rozwiązanie personalizowane.

szafy przesuwne

Chcąc zręcznie wkomponować szafę przesuwną w wystrój, należy dobrze przemyśleć jej wymiary i design


Jak wybrać przesuwną szafę 3-drzwiową do sypialni?

Szafy przesuwane doskonale sprawdzają się w sypialniach – zwłaszcza w tych o małym metrażu. Pozwalają precyzyjnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Dzięki możliwości przesuwania drzwi zamiast ich otwierania na zewnątrz nie potrzebujesz zostawiać dodatkowego miejsca przed meblem. Aby dobrze wkomponować szafę przesuwną w wystrój sypialni, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim design i rozmiar mebla. Do nowoczesnych sypialni często wybierana jest prosta, minimalistyczna, biała szafa rozsuwana. Może ona mieć lustrzane fronty i wówczas optycznie powiększy i rozjaśni przestrzeń. W przypadku urządzania sypialni w bardziej klasycznym stylu warto zdecydować się na elegancki model z drewnianym lub drewnopodobnym wykończeniem bądź w stylu retro z efektem postarzenia.

Przy doborze rozmiaru szafy trzeba uwzględnić indywidualne potrzeby domowników oraz dokładnie wymierzyć miejsce pod szafę. Kompaktowa szafa przesuwna 200 cm idealnie sprawdzi się w małej sypialni, np. we wnęce, ale mebel nie powinien zdominować aranżacji ani zagracić wnętrza. Szafę przesuwną 3-drzwiową, łatwą do wkomponowania w wystrój każdej sypialni, znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/szafy/szafy-przesuwne/3-drzwiowe.


Salon z przesuwną szafą 3-drzwiową

Wybierana do reprezentacyjnego salonu szafa przesuwna musi być zarówno praktyczna, jak i efektowna oraz koniecznie spójna z pozostałym wyposażeniem i ogólną aranżacją. Zastanów się, czy chcesz zrobić z szafy w salonie przykuwający uwagę element dekoracyjny, czy raczej dyskretnie wkomponować ją w wystrój. Na tej podstawie wybierz mebel o odpowiednio wyrazistym designie i znajdź dla niego idealne miejsce – zapewniające ekspozycję albo wtapiające się w tło.


Jaka szafa przesuwna 3-drzwiowa sprawdzi się na korytarzu?

Optymalne zagospodarowanie korytarza to umiejętność bezcenna. Miejsca zwykle jest bardzo mało, a zapotrzebowanie na przechowywanie bywa ogromne – zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Na ciasnych korytarzach genialnie sprawdzają się szerokie, sięgające pod sam sufit szafy przesuwne 3- lub 4-drzwiowe. Im szersza i wyższa szafa, tym więcej przestrzeni do dyspozycji. Wymierz korytarz i wykorzystaj jego potencjał. Warto zdecydować się na szafę z lustrzanymi drzwiami, która umożliwi ostatnią kontrolę wyglądu przed wyjściem i optycznie powiększy wnętrze.

Przesuwna szafa 3-drzwiowa to wszechstronny mebel, który może uzupełniać wyposażenie każdego pomieszczenia: salonu, sypialni czy korytarza, niezależnie od aranżacji, układu i metrażu. Wybierając szafę przesuwną, należy kierować się nie tylko jej rozmiarem, ale także estetyką. Odpowiedni mebel pomieści wszystko, co trzeba i dodatkowo stanie się stylową ozdobą wnętrza.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Agata Meble.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 03 październik 2023 09:37
komentarz /( 1 )
  • Luska
    Luska

    poniedziałek, 08 kwiecień 2024 10:55

    jakoś mnie te szafy nie przekonują..

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.