Gniazdka w kuchni – pomysł na ich ukrycie. Zobacz najlepsze sposoby! - dekoportal.pl

Gniazdka w kuchni – pomysł na ich ukrycie. Zobacz najlepsze sposoby!

07 Lis 2022 / Napisał  / Porady
czym obsadzić taras
Gniazdka w kuchni są niezbędne, a ich właściwe rozplanowanie wpłynie na komfort użytkowania sprzętów.

Gniazdka w kuchni są niezbędne, a ich właściwe rozplanowanie wpłynie na komfort użytkowania sprzętów. Dobrze, żeby było ich dość dużo. Niestety nie należą do najbardziej estetycznych elementów we wnętrzu. Warto wiedzieć, jak zamaskować gniazdka w kuchni. Pomysł na ich ukrycie jest Ci potrzebny? Przedstawiamy kilka propozycji.

O czym przeczytasz w artykule?

Gniazdko w szafce – jak je ukryć?

Zastanawiając się, jak ukryć gniazdko elektryczne, weź pod uwagę schowanie go z wykorzystaniem szafki kuchennej. Możesz przymocować je do spodu mebla. Doskonale sprawdzi się wysuwany model, jeśli chcesz uzyskać minimalistyczną aranżację przestrzeni. Najczęściej, żeby wysunąć listwę zasilającą, wystarczy ją lekko docisnąć.

Gniazdko w szafce kuchennej zamontujesz w miejscu, gdzie planujesz postawić urządzenia takie jak mały ekspres do kawy czy czajnik elektryczny. Listwę zasilającą wykorzystasz również do podłączenia rzadziej używanych sprzętów, na przykład miksera. Gniazdo w szafce będzie wygodne, jeśli często potrzebny jest Ci toster podczas przygotowywania śniadania.

Gniazdko przeznaczone do okapu możesz ukryć za urządzeniem lub w szafce znajdującej się obok. W przypadku gniazdka od zmywarki zrezygnuj z umieszczenia go za sprzętem. Zadbaj o to, żeby mieć do elementu łatwy dostęp. Ukryj gniazdko w sąsiedniej szafce, żeby móc szybko zareagować w razie awarii.

Gniazdo w szafce – co warto wiedzieć?

 • Możesz umieścić wysuwany model pod szafką wiszącą,
 • Taki produkt sprawdzi się w miejscu, gdzie będziesz korzystać z miksera czy tostera,
 • Gniazdko do okapu czy zmywarki ukryj w sąsiedniej szafce – dzięki temu w przypadku usterki będziesz mieć do niego łatwy dostęp.
czym obsadzić taras
Zastanawiając się, jak ukryć gniazdko elektryczne, weź pod uwagę możliwość zamaskowania całego urządzenia.

Gniazdka w kuchni – pomysł na ich ukrycie w blacie

Jeśli chcesz ukryć elementy instalacji elektrycznej, zdecyduj się na gniazdka nablatowe. Są one przeznaczone do montażu w blacie roboczym. Występują zarówno w poziomej, jak i pionowej wersji. Gdy ich nie potrzebujesz, wystarczy, że użyjesz jednego przycisku, a gniazdka nablatowe znikną z oczu.

Warto dobrać gniazdka w taki sposób, żeby były kolorystycznie spójne z odcieniem blatu. Dzięki temu jeszcze skuteczniej je zamaskujesz.

Gniazda nablatowe są doskonałym rozwiązaniem na wyspę kuchenną, jeśli ma ona pełnić funkcję nie tylko stołu, lecz także miejsca do przygotowywania posiłków. Podczas gotowania wiele razy trzeba skorzystać, na przykład z miksera. Gniazdo na wyspie jest więc właściwie niezbędne, a możliwość ukrycia go zwiększa estetykę mebla.

Kiedy wybierasz gniazdo wpuszczane w blat, zwróć szczególną uwagę na to, żeby było szczelne. Poziom ochrony przy zamkniętej pokrywie powinien wynosić IP54, jeśli chcesz zadbać nie tylko o funkcjonalność, lecz także bezpieczeństwo.

Nablatowe gniazdka w kuchni – czy warto?

 • Gniazdka nablatowe po zamknięciu pozostają niemal niewidoczne na blacie,
 • Doskonale sprawdzają się na wyspie kuchennej,
 • Gniazdko wpuszczane w blat musi być szczelne – wybierz model ze stopniem ochrony IP54.
czym obsadzić taras
Zastanawiając się, jak ukryć gniazdko elektryczne, weź pod uwagę schowanie go z wykorzystaniem szafki kuchennej.

Ukryte gniazda w kuchni – zamontuj je z boku szafki

Na wyspie kuchennej oraz z boku szafki możesz również przymocować gniazdka. Dzięki temu nie będą się rzucać w oczy, a Ty zawsze w razie potrzeby będziesz mieć wygodne miejsce do podłączenia niezbędnego sprzętu, co ułatwi gotowanie.

Ukryte gniazda w kuchni są przydatne, szczególnie jeśli wyspa ma pełnić funkcję miejsca do gotowania. Planujesz tam kuchenkę i piekarnik? Zadbaj o to, żeby mieć możliwość podłączenia blendera. Dzięki temu nie musisz przenosić garnka z zupą w inne miejsce, żeby zblendować ją na delikatny krem.

Takie gniazdko w szafce warto zabezpieczyć przy pomocy specjalnej nakładki. Dzięki niej element będzie odporny na pryskającą wodę.

 • Gniazdko możesz też zamontować po boku szafki, a szczególnie sprawdzi się z boku wyspy kuchennej. Dzięki temu zyskasz wygodne miejsce do podłączenia urządzeń, z których korzystasz od czasu do czasu.
czym obsadzić taras
Ukryte gniazdka w kuchni w połączeniu z urządzeniami znajdującymi się za frontem pozwalają zachować wizualny porządek.

Gniazdo w szufladzie – czy warto?

Nietypowym rozwiązaniem jest gniazdo w szufladzie. Może być dodatkowo wzbogacone portem USB. Dzięki temu podczas gotowania podłączysz do ładowania telefon. Smartfon pozostanie zamknięty w szufladzie, więc nie będzie obaw, że się zabrudzi lub zaleje.

Możesz zdecydować się na gniazdo w szufladzie, która ma spory rozmiar. Dzięki temu zmieścisz w niej przedmioty takie jak blender, mikser czy toster. Od razu po wyjęciu sprzętu z szuflady możesz go podłączyć do znajdującego się w pobliżu gniazdka. Kable od drobnych urządzeń nie są zbyt grube. Dzięki temu niemal zupełnie domkniesz szufladę, która nie będzie Ci przeszkadzała podczas przygotowywania tostów czy smoothie.

 • Nowoczesnym rozwiązaniem jest gniazdo w szufladzie, które może służyć między innymi do ładowania telefonu. Wykorzystasz je też do podłączenia blendera, miksera czy tostera.
czym obsadzić taras
Ciekawym rozwiązaniem jest ukryty blat, dzięki któremu zamaskujesz nie tylko gniazdka, lecz także sprzęty.

Ekspres do kawy w ukrytym blacie

Zastanawiając się, jak ukryć gniazdko elektryczne, weź pod uwagę możliwość zamaskowania całego urządzenia. Wystarczy, że zdecydujesz się na tak zwany ukryty blat. Znajduje się on za frontami i od zewnątrz wygląda podobnie jak pozostałe szafki. Po otwarciu okazuje się jednak, że są tam ukryte urządzenia oraz przeznaczone do nich gniazdka.

Sprzęty znajdujące się w ukrytym blacie mają tę zaletę, że są cały czas gotowe do użycia. Nie musisz ich chować. Możesz umieścić tam blender kielichowy, robot kuchenny czy sokowirówkę. Najczęściej za frontem ukrywany jest ekspres do kawy.

Ukryte gniazdka w kuchni w połączeniu z urządzeniami znajdującymi się za frontem pozwalają zachować wizualny porządek. Na blatach stoi mniej sprzętów, a dzięki temu w aranżację nie wkrada się chaos. Niektóre urządzenia mogą po latach nie wyglądać już najładniej, ale wciąż świetnie działać. Dzięki ukrytemu blatowi Twój ulubiony ekspres nie będzie negatywnie wpływał na aranżację.

Rozwiązanie cieszy się popularnością między innymi w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie zdobyło jeszcze tak wielu fanów, ale zainteresowanie nim wzrasta. Zaadaptowanie części szafek na ukryty blat warto przemyśleć, jeśli planujesz minimalistyczną aranżację. Świetnie sprawdzi się też w retro wnętrzu. Większość sprzętów wyróżnia się nie tylko nowoczesnymi funkcjami, lecz także designem. Z tego powodu mogą nie pasować do retro aranżacji, więc warto je schować.

Ukryte gniazdka i urządzenia – czy to dobry pomysł?

 • Ciekawym rozwiązaniem jest ukryty blat, dzięki któremu zamaskujesz nie tylko gniazdka, lecz także sprzęty,
 • Rozwiązanie popularne w Stanach Zjednoczonych zdobywa zainteresowanie w Polsce,
 • Sprzęty postawione w ukrytym blacie będą od razu gotowe do użycia,
 • Taka specjalna szafka ułatwi Ci zachowanie porządku,
 • Dzięki niej nie musisz wymieniać sprzętu, który nie pasuje do aranżacji.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2022 18:09
komentarz /( 1 )
 • Remik
  Remik

  wtorek, 08 listopad 2022 09:06

  w szafce lub w szufladzie? nieeee

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.