Baterie GROHE Blue – odkryj zalety innowacyjnego systemu do filtrowania wody! - dekoportal.pl

Baterie GROHE Blue – odkryj zalety innowacyjnego systemu do filtrowania wody!

22 Gru 2021 / Napisał  / Produkty
grohe
System kuchenny Grohe Blue to przede wszystkim korzyść dla środowiska.

Ekologiczne rozwiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła marka Grohe, która stworzyła specjalny system kuchenny Blue. Oszczędność czasu i zasobów naturalnych to tylko część zalet nowoczesnej propozycji zaufanego producenta. Dowiedz się, czym jest system kuchenny Blue i jak działa.

O czym przeczytasz w artykule?

System kuchenny Grohe Blue – co to?

Blue to system kuchenny, który filtruje wodę, co sprawia, że smakuje i pachnie ona zdecydowanie lepiej. Stosowanie systemu nie wpływa na zawartość minerałów – wartościowe dla zdrowia substancje pozostają w wodzie. Blue pozwala uzyskać napój dokładnie taki, jaki lubisz. Woda schłodzona, niegazowana, lekko gazowana, gazowana – każde z tych rozwiązań oferuje system marki Grohe.

Sercem systemu Blue jest urządzenie, które wielkością można porównać do komputera stacjonarnego. Na przedniej części znajduje się klapa, a pod nią umieszczono butelkę z gazem. To przeznaczony do żywności i napojów dwutlenek węgla z naturalnych źródeł, dzięki któremu woda z kranu zamienia się w pełną gazu, gaszącą pragnienie. Na urządzeniu znajduje się wyświetlacz, który informuje między innymi, ile procent filtra pozostało lub że butla z gazem jest pusta. System może być obsługiwany z poziomu aplikacji na smartfonie.

Kolekcja Blue to trzy systemy – Home przeznaczony do domu, Professional idealny do biura, w którym pracuje większa liczba osób, a także Pure. Ten ostatni system sprawdzi się w mniejszych kuchniach, ponieważ składa się wyłącznie z baterii i filtra.

Czym jest system Grohe Blue?

 • To system kuchenny, który skutecznie filtruje wodę, dzięki czemu jest ona smaczna, zdrowa i ma przyjemny zapach,
 • Woda z baterii kuchennej może być dzięki systemowi Blue schłodzona, lekko gazowana lub gazowana i oczywiście niegazowana,
 • W urządzeniu wielkości komputera stacjonarnego znajduje się filtr oraz butelka ze spożywczym dwutlenkiem węgla, który pozwala uzyskać gazowaną wodę.
grohe blue
Blue to system kuchenny, który filtruje wodę, co sprawia, że smakuje i pachnie ona zdecydowanie lepiej.

Filtracja w systemie Blue

Najważniejszym elementem systemu jest filtr, który sprawia, że woda staje się smaczna, a przede wszystkim wolna od szkodliwych substancji. Zapewnia on pięciostopniową filtrację. Możesz też zdecydować się na filtr, który wzbogaca wodę o magnez i cynk.

Pierwszy, wstępny etap powstrzymuje gruboziarniste zanieczyszczenia, natomiast kolejna warstwa z węgla aktywnego przyczynia się do poprawienia smaku wody, ponieważ usuwa chlorany i substancje metaliczne. Następny jest filtr wymiany jonowej – odpowiada on za usuwanie metali ciężkich i zmiękczanie wody. Kolejna warstwa to ponownie węgiel aktywny poprawiający smak wody, a ostatni filtr jest przeznaczony do wyłapywania najdrobniejszych cząsteczek.

Do domów, w których jest bardzo miękka woda, stworzono filtr zapewniający trzystopniową filtrację. Rozbudowano w nim fazę z węglem aktywnym, natomiast zrezygnowano z jonizacji.

Jak działa filtracja w systemie Blue?

 • Możesz zdecydować się na filtr z pięciostopniową filtracją – zmiękczy on wodę, poprawi jej smak, usunie niebezpieczne substancje oraz grubsze i drobne cząsteczki,
 • Filtr z trzystopniową filtracją sprawdzi się do domów, w których jest miękka woda,
 • Dostępny jest też filtr wzbogacający wodę o magnez i cynk.
grohe
Zastosowanie systemu jest korzystne nie tylko dla środowiska, lecz także dla Twojego portfela.

Odkryj zalety zastosowania systemu Grohe Blue

System kuchenny Grohe Blue to przede wszystkim korzyść dla środowiska. Dzięki niemu nie musisz kupować butelek, nawet jeśli smakuje Ci wyłącznie gazowana woda. Za sprawą baterii kuchennej z systemu Blue możesz mieć zawsze pod ręką dokładnie taką wodę, jaką lubisz najbardziej.

Brak konieczności kupowania butelek sprawi, że zapomnisz o dźwiganiu ciężkich zakupów. Zapasy wody nie będą też niepotrzebnie zajmowały miejsca w Twoim domu.

Zastosowanie systemu jest korzystne nie tylko dla środowiska, lecz także dla Twojego portfela. Do produkcji jednego litra wody przefiltrowanej wystarcza jeden filtr wody wodociągowej. To możliwe, ponieważ filtry nie działają na zasadzie odwróconej osmozy, która wymaga zużycia około trzech litrów wody wodociągowej, żeby uzyskać litr oczyszczonej.

Zaletą systemu Grohe Blue jest łatwość użytkowania. Na wylewce znajdują się dwa przyciski, dzięki którym wybierzesz, jakiej wody chcesz się napić. Konserwacja urządzenia nie sprawia trudności. Regularnej wymiany potrzebuje butla z gazem. Od czasu do czasu konieczna będzie zmiana filtra, który w przypadku systemu Blue Home oczyszcza około 600 l wody.

Grohe Blue to również nowoczesne, smukłe baterie w kilku wariantach kolorystycznych. Możesz zdecydować się na uniwersalny odcień chromu, który dobrze komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami. Dostępna jest też grafitowa bateria pasująca do minimalistycznej aranżacji oraz miedziana współgrająca z industrialnym wystrojem. Wylewki występują w różnych kształtach, na przykład litery C czy U.

Poznaj zalety korzystania z systemu Grohe Blue:

 • Dzięki systemowi zyskasz smaczną i zdrową wodę,
 • Nie musisz kupować butelek, dzięki czemu ograniczysz ilość produkowanych śmieci,
 • Butelki nie będą niepotrzebnie zajmowały miejsca w Twoim domu,
 • System jest łatwy w użytkowaniu – na baterii znajdują się dwa przyciski, które pozwalają wybrać wodę, jaką najbardziej lubisz,
 • Konserwacja jest łatwa – wystarczy co jakiś czas wymieniać filtr oraz butlę z gazem,
 • Dostępne są różne warianty baterii, więc z łatwością wybierzesz model pasujący do aranżacji.


Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 sierpień 2023 13:54
komentarz /( 1 )
 • QWER
  QWER

  poniedziałek, 06 czerwiec 2022 09:47

  mam właśnie tę baterię ze zdjęcia. Jest GENIALNA! świetna w użytkowaniu, że o praktyczność już nie wspomnę.
  Polecam ją każdemu

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.