Stelaże podtynkowe – dlaczego warto postawić na sprawdzone systemy przy remoncie łazienki?

Przed Tobą remont łazienki, więc w głowie pojawia się wiele pytań. W końcu nowa przestrzeń powinna spełniać wszystkie pokładane w niej estetyczno-funkcjonalne nadzieje.
Aby zatem ułatwić Ci trochę zadanie, rozłożymy temat stelaży podtynkowych na czynniki pierwsze. Odpowiemy między innymi na pytania, dlaczego warto na nie postawić i jakie są ich zalety.
A wbrew pozorom jest to temat ważny, ponieważ stelaże podtynkowe to jeden z tych elementów, który znacząco wpływają zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność całej łazienki.
1. Czym właściwie jest stelaż podtynkowy?
Zanim przejdziemy do zalet, najpierw trochę teorii. Co to jest stelaż podtynkowy?
Najprościej rzecz ujmując jest to konstrukcja montażowa, zazwyczaj stalowa, która pozwala ukryć wszystkie elementy techniczne toalety (ale również umywalki, pisuaru czy baterii ściennej), w tym spłuczkę, przyłącza wody, a czasem także odpływ, w ścianie lub zabudowie.
Na zewnątrz widoczna jest jedynie miska WC (lub umywalka albo pisuar) oraz przycisk spłukujący.
Takie rozwiązanie jest wyjątkowo estetyczne, ale także praktyczne. Dlaczego? Ponieważ daje więcej przestrzeni, co sprawdza się szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, ułatwia sprzątanie, a przede wszystkim pozwala na dużą dowolność aranżacyjną, gdyż stelaż możesz ukryć za dowolną aranżacją.
2. Dlaczego warto postawić na sprawdzone systemy podtynkowe?
Wyżej napomknęliśmy o kilku podstawowych zaletach, jednak warto rozwinąć temat. W końcu popularność tego typu produktów nie bierze się znikąd. Jakie są więc zalety systemów podtynkowych?
Jakość i niezawodność na długie lata
System systemowi nierówny, jednak w przykładzie warto spojrzeć na konkrety. A te oferuje marka Geberit, która od wielu lat uchodzi za lidera w segmencie systemów sanitarnych.
I nie bez powodu, ponieważ jej produkty znane są z wyjątkowej trwałości – stelaże Geberit przechodzą m.in. rygorystyczne testy wytrzymałościowe. W praktyce oznacza to, że instalacja zamontowana dziś, będzie Ci służyć przez długie lata, zatem nie ma tutaj miejsca na obawy o usterki czy przecieki.
Jeżeli te się jednak pojawią, wtedy możesz skorzystać z gwarancji, która w przypadku produktów tej firmy wynosi nawet 10 lat!
Łatwość montażu – również przy remoncie
Remont łazienki wiąże się zazwyczaj z ograniczeniami przestrzennymi, czasowymi i technicznymi. W takich warunkach kluczowe jest, aby system był łatwy w instalacji.
Na rynku można znaleźć różne rodzaje stelaży podtynkowych, co pozwala na dostosowanie systemu do swoich możliwości, potrzeb czy wymagań. Mogą to więc być m.in. stelaże do ścian masywnych, lekkich (np. karton-gips) czy nawet do montażu narożnego.
W ten sposób stelaże podtynkowe łatwiej dostosować praktycznie do każdej łazienki – także tej w bloku pamiętającym poprzednie stulecie.
3. Estetyka i nowoczesny wygląd
Zabudowa podtynkowa pozwala ukryć wszystkie techniczne elementy toalety – widoczna pozostaje jedynie misa oraz elegancki przycisk spłukujący.
To o tyle istotne, że umożliwia praktycznie dowolną zabawę stylem i dostosowanie produktów do swoich upodobań. Bez względu na to, jaki kształt, kolor czy materiał wybierzesz, będzie on kompatybilny ze stelażem.
Oczywiście, czasami kompatybilność może nie działać przy produktach dwóch różnych marek, ale na przykład wspomniany już wyżej Geberit oferuje szeroki wybór przycisków uruchamiających, dostępnych w różnych kształtach, kolorach i materiałach (np. szkło, stal nierdzewna, tworzywo), co pozwala podkreślić charakter całej łazienki.
Podsumowanie – dlaczego warto wybrać stelaż podtynkowy?
Remont łazienki to nierzadko wyzwanie, ponieważ trzeba się dostosować do zastanych warunków. A to może oznaczać m.in. ograniczenia przestrzenne. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się systemy podtynkowe.
Warto jednak sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i marki, które ugruntowały sobie już pozycję na rynku. Wtedy masz pewność, że wszystkie elementy są standaryzowane i dostępne latami po zakupie, a także objęte gwarancją.
W końcu taki stelaż podtynkowy to inwestycja na długie lata. I nawet wtedy, gdy zmienią się trendy, to minimalistyczne linie, funkcjonalność i porządek pozostaną zawsze w modzie.
Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Sanpol.
Redakcja Dekoportal.pl