5 zalet modułowych mebli ogrodowych – dowiedz się, dlaczego warto je kupić! - dekoportal.pl

5 zalet modułowych mebli ogrodowych – dowiedz się, dlaczego warto je kupić!

31 Mar 2023 / Napisał  / Porady
meble do ogrodu
Taras to bez wątpienia ważna przestrzeń, którą może przekształcić w zewnętrzny salon.

Taras, podobnie jak balkon, to wizytówka domu. Jest wyjątkowym miejscem, w którym komfort części mieszkalnej harmonijnie łączy się ze swobodą ogrodu. Taras to bez wątpienia ważna przestrzeń, którą może przekształcić w zewnętrzny salon, bawialnię dla dzieci, jadalnię, a nawet kuchnię. Jak to osiągnąć? Dzięki modułowym meblom ogrodowym! Przedstawiamy główne zalety tego sprytnego rozwiązania.

O czym przeczytasz w artykule?

Taras – najważniejsza część domu

Gdy zastanawiamy się, co jest centralnym punktem domu, najczęściej dochodzimy do wniosku, że jest nim kuchnia lub salon. W istocie są to miejsca nieodzowne i to właśnie tam, poza sypialnią, domownicy spędzają najwięcej czasu. Ośmielimy się jednak postawić tezę, że najważniejszą częścią domu jest taras. Skąd ten pomysł? Odpowiedź jest prosta, choć nie oczywista.

Ta stosunkowo niewielka przestrzeń jest tak ważna, ponieważ z powodzeniem zastępuje niemal każde inne pomieszczenie! W zależności od potrzeb może stać się jadalnią, salonem, bawialnią, czy kuchnią. W pogodne letnie noce może być sypialnią, a nawet… polem biwakowym. Z kolei zimą to idealna i bardzo pojemna chłodnia.

Nie można zapomnieć o jeszcze jednej, szalenie ważnej funkcji, którą często pełnią nasze tarasy i balkony. Są one przecież doskonałą (a czasami jedyną) suszarnią!

Po co nam taras?

 • To swoista wizytówka domu: jest miejscem widocznym z zewnątrz, dlatego warto zadbać o estetykę jego wykończenia.
 • Ta stosunkowo niewielka przestrzeń często pełni wiele funkcji równocześnie – od salonu, poprzez jadalnię, aż po spiżarnię.
 • Jest harmonijnym połączeniem domowego komfortu i ogrodowej swobody.
meble do ogrodu
Modułowe meble ogrodowe Madera

meble do ogrodu
Zestaw wypoczynkowy Madera

Twój prywatny mały raj

Pomijając wszystkie wymienione funkcje użytkowe, taras jest z założenia przestrzenią wypoczynkową. Radosne spotkania bliskimi, intymne chwile z ukochaną osobą, samotny relaks z książką i lampką wina – to tylko kilka z wielu wspaniałych momentów, jakie przeżywamy na tarasie lub balkonie.

Ta wielofunkcyjna przestrzeń jest niestety często zaniedbywana pod względem aranżacyjnym. Wystarczy jednak odrobina wysiłku, aby na własnym tarasie stworzyć sobie prywatny mały raj. W pierwszej kolejności warto wyposażyć go w wygodne i poręczne meble. Przydadzą się nie tylko krzesła i stół, lecz także miękka leżanka i przepastne siedziska.

Idealną propozycję mebli na taras przedstawia firma Doram design. Artykuły tej marki są od wielu lat symbolem luksusu, ale wyróżniają się również pod wieloma innymi względami. Producent uwzględnia nie tylko komfort wypoczynku, lecz także estetykę, trwałość i praktyczność podczas codziennego użytkowania.

Czy warto inwestować w meble tarasowe?

 • Taras to przestrzeń służąca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby relaks był udany, potrzebne są komfortowe meble.
 • W pięknym otoczeniu dużo łatwiej się odprężyć. Warto więc zadbać o to, aby meble tarasowe były nie tylko wygodne, lecz także estetyczne.
 • Meble ogrodowe powinny łączyć walory wizualne z aspektami praktycznymi.
meble do ogrodu
Zestaw wypoczynkowy New York

meble do ogrodu
Zestaw wypoczynkowy New York

Komfort to nie wszystko. Jakie powinny być meble ogrodowe?

Meble ogrodowe powinny być zaproszeniem do relaksu: kusić miękkością i ergonomicznymi kształtami. Wybierając zestaw wypoczynkowy na taras, bardzo często skupiamy się jednak wyłącznie na tej kwestii. Jest to niestety poważnym błędem, którego dość szybko zaczynamy żałować.

Należy pamiętać, że wyposażenie tarasu jest narażone na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Jest również podatne na przeróżne zabrudzenia. Ważne zatem, aby poszczególne elementy można było we własnym zakresie łatwo wyczyścić i szybko wysuszyć.

Warto także uwzględnić fakt, że meble ogrodowe dość często „wędrują”. Niejednokrotnie chowamy je na zimę, a w okresie letnim przestawiamy, dostosowując ich układ do bieżących potrzeb. Dobrze więc, by były lekkie, a zarazem zapewniały stabilność nawet na nierównej powierzchni trawnika.

Kupujesz modułowe meble tarasowe? O tym pamiętaj!

 • Walory estetyczne i miękkie siedziska są istotne, ale nie najważniejsze.
 • Wybierz meble, które można samodzielnie, łatwo i niedrogo wyczyścić.
 • Upewnij się, czy meble są stabilne i na tyle lekkie, by dało się je swobodnie przestawiać.
meble do ogrodu
Zestaw mebli tarasowych New York

meble do ogrodu
Zestaw wypoczynkowy New York

meble do ogrodu
Meble modułowe Madera

meble do ogrodu
Zestaw wypoczynkowy Madera

Modułowe meble tarasowe na 5! Największe zalety

Idealnym połączeniem wszystkich wymienionych cech są modułowe meble ogrodowe od Doram design. Czym dokładnie wyróżniają się te produkty? Oto 5 najważniejszych zalet:

Dowolność zestawiania elementów

 • Moduły można z łatwością łączyć i zestawiać w dowolnych konfiguracjach. Wieloelementowy zestaw wypoczynkowy, np. z kolekcji New York lub Madera, pozwala w nieograniczony sposób przestawiać poszczególne części w zależności od potrzeb i preferencji.

Możliwość zmiany aranżacji tarasu

 • Dowolność łączenia poszczególnych modułów daje nam możliwość kreowania coraz to nowszych aranżacji. Wystarczy kilka ruchów, by taras zmienił się z przestronnego salonu w intymną strefę relaksu.

Najwyższy komfort i trwałość

 • Wygodne siedziska z wysokoelastycznej gąbki, materace szyte na zamówienie klienta, a także miękkie poduchy po prostu zapraszają do wypoczynku. Meble są wykonane z tworzyw odpornych na deszcz, mróz i duże nasłonecznienie. Zastosowane tkaniny mają właściwości hydrofobowe, posiadają filtr UV oraz warstwę teflonu.

Solidne wykonanie

 • Każdy moduł jest odrębną, solidną i trwałą całością. Dzięki temu, że mebli nie trzeba skręcać, nie ma obaw, że w trakcie użytkowania coś się poluzuje, obniżając tym samym komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Perfekcyjny design

 • Projektanci marki Doram design dopracowali swoje produkty w najdrobniejszych detalach. Meble z każdej kolekcji zachwycają niepowtarzalną stylistyką. W doskonały sposób łączą luksusową, aczkolwiek oszczędną w formie elegancję z subtelnością, swobodą i wrażeniem przytulności.

Meble ogrodowe, które chce się mieć:

 • Modułowe meble tarasowe dają dowolność zestawiania poszczególnych elementów i dostosowywania ich układu do aktualnych potrzeb.
 • Nienaganny design oraz miękkie siedziska uszyte na zamówienie, gwarantują najwyższy komfort i błogi relaks.
 • Konstrukcja jest stabilna i lekka, a całość wykonana jest z tworzyw odpornych na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych.
meble do ogrodu
Modułowe meble ogrodowe Newy York

meble do ogrodu
Modułowe meble ogrodowe Newy York

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 04 kwiecień 2023 12:26

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.