Jacuzzi ogrodowe – ile kosztuje, jak wybrać? - dekoportal.pl

Jacuzzi ogrodowe – ile kosztuje, jak wybrać?

27 Lip 2022 / Napisał  / Porady
jacuzzi domowe

Jacuzzi zewnętrzne staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Stanowi ono ciekawą alternatywę dla basenów ogrodowych. Przede wszystkim daje możliwość bardzo szybkiego nagrzania wody, co przekłada się na komfort użytkowania.


Jacuzzi domowe — czy warto?

Każdy, kto choć raz skorzystał z jacuzzi zewnętrznego, potwierdzi, że jest to wartościowa inwestycja. To wyjątkowa wanna ogrodowa, z której można korzystać na dobrą sprawę okrągły rok. O ile basen ogrodowy sprawdza się jedynie latem, o tyle domowe jacuzzi można wykorzystywać także wiosną czy jesienią, a wszystko dzięki możliwości szybkiego i skutecznego podgrzania wody.

Baseny stelażowe, a także te stałe zaprojektowane przy domu pozwalają stworzyć bardzo atrakcyjne ogrodowe spa, z którego korzystać w naszym klimacie można jedynie przez kilka, maksymalnie kilkanaście tygodni. Jacuzzi pompowane dzięki zaawansowanemu systemowi do podgrzewania wody może być używane przez cały rok. Z takiego ogrodowego spa można korzystać także w przypadku nieco chłodniejszy miesięcy, problemu nie stanowi także wieczorny relaks w takim jacuzzi. Pogrzanie wody zajmuje niewiele czasu, a korzystanie z tego rozwiązania jest wyjątkowo przyjemne.


Ile kosztuje zewnętrzne jacuzzi?

Całoroczne zewnętrzne jacuzzi wybudowane w pobliżu domu to dość kosztowna inwestycja. Do wyboru są różne modele jacuzzi różniące się między sobą nie tylko wielkością samego basenu, ale i parametrami technicznymi, dodatkowymi akcesoriami, mniej lub bardziej rozbudowanymi możliwościami konfiguracji. Wiele także zależy od tego, w jaki sposób takie jacuzzi zostanie wykończone, jakie materiały mają zostać wykorzystane przy jego obudowaniu, na jaki system filtracji wody, podgrzewania itp. się zdecydujesz. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, możesz pomyśleć o tym, aby taka wanna spa została obudowana w sposób umożliwiający korzystanie z niej cały rok. Oznacza to dodatkowe koszty zabudowy, zadaszenia oraz wykończenia. Samo podgrzanie wody w jacuzzi to jedno, ale jeśli zamierzasz korzystać z niego cały rok, musisz pomyśleć o odpowiednim wkomponowaniu tego typu inwestycji w przydomową przestrzeń.

Koszt podstawowego rozwiązania całorocznego to kilkanaście tysięcy złotych. Każda rozbudowa, dodatkowa funkcjonalność, zadaszenie lub obudowanie miejsca na jacuzzi to kolejne koszty, z którymi trzeba się liczyć.


Dmuchane jacuzzi ogrodowe

Czy, aby cieszyć się jacuzzi przy domu trzeba mieć minimum kilkanaście tysięcy złotych? Niekoniecznie! Alternatywą są jacuzzi dmuchane, które świetnie zastępują te wbudowane na stałe, całoroczne obiekty. Sprawdź jacuzzi ogrodowe w sklepie Auchan i przekonaj się, że możesz się cieszyć relaksem już za 2-4 tysiące złotych. Tego typu modele świetnie sprawdzają się na taras i do ogrodu. Można znaleźć modele dedykowane dla dwóch osób, jak i te, które pomieszczą ich więcej. W tego typu produktach wykorzystane są dysze powietrzne i wodne. Jest ich kilkadziesiąt, a w tych największych nawet 150. Modele dmuchane wyposażone są także w ogrzewacz wody i specjalny czujnik, który umożliwia kontrolowanie temperatury bez konieczności wychodzenia z wanny. Tego typu jacuzzi ma raczej przeznaczenie sezonowe, choć znacznie dłużej można z niego korzystać niż ze zwykłego basenu. Jacuzzi z powodzeniem sprawdzi się jeszcze na przełomie września i października, kiedy o kąpielach w basenie ogrodowym dawno już trzeba zapomnieć. Jego bardzo dużym plusem jest także mobilność, która pozwala na ustawienie jacuzzi na otwartej przestrzeni, w ogrodzie, na tarasie — dokładnie tam, gdzie w danym momencie tego potrzebujemy.

Materiał zewnętrzne


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 28 lipiec 2022 10:44
komentarzy /( 2 )
 • Jurek
  Jurek

  piątek, 05 sierpień 2022 13:45

  a zimą co z tym robić?
 • Filip
  Filip

  poniedziałek, 01 sierpień 2022 09:52

  Marzy mi się takie we własnym ogrodzie. Może kiedyś stanie!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.