Jakie narzędzia ogrodnicze powinien posiadać każdy właściciel domu? - dekoportal.pl

Jakie narzędzia ogrodnicze powinien posiadać każdy właściciel domu?

03 Sty 2024 / Napisał  / Porady
narzędzia ogrodnicze

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Banach.pl.


Każdy, kto lubi pracę we własnym ogrodzie, powinien posiadać zestaw najpotrzebniejszych narzędzi ogrodniczych, które będą wspomagać codzienną pielęgnację drzew, krzewów czy trawnika. Dobrej klasy narzędzia pozwolą samodzielnie uporać się ze wszystkimi obowiązkami, czekającymi na nas w ogrodzie. Zastanówmy się więc, jakie narzędzia ogrodnicze powinny znajdować się w ekwipunku prawdziwego Pana lub Pani Domu?

Szpadel i łopata – niezastąpione narzędzia ogrodnicze

Jakie narzędzia ogrodnicze należy bezwzględnie posiadać? W ciągu roku nasz ogród wymaga regularnych prac związanych z równaniem terenu, sadzeniem roślin, czy wykopywaniem uschniętych drzewek. W każdym ze wspomnianych zastosowań konieczne będzie zastosowanie takich narzędzi do ogrodu jak szpadla lub łopaty, czyli narzędzi ogrodniczych wprost stworzonych do kopania (i zakopywania). Na jakie narzędzia ogrodnicze postawić? Skomplikowana rzeźba terenu, taka jak chociażby w okolicach Krakowa tym bardziej utrudnia sytuację. Jeżeli Twoja działka znajduje się na pagórkowatym terenie, z pewnością konieczne będzie systematyczne wyrównywanie ziemi. Pomogą w tym profesjonalne narzędzia ogrodnicze.


Grabie - uniwersalny sprzęt do wielu zastosowań

Pomimo iż pozornie może wydawać się, że grabie służą wyłącznie do porządkowania liści, czy też igliwia, możliwości tego narzędzia są o wiele, wiele większe. Grabiami rozprowadzisz także ozdobną korę, posprzątasz zalegające pod drzewkiem owoce oraz usuniesz niepożądane kretowisko, które z nieznanych przyczyn zawsze musi pojawić się na środku ogrodu. Dobre grabie to absolutny pewniak, który powinien znaleźć się w każdym domu (lub garażu).


Siekiera - atrybut każdego drwala

W każdym domu powinna znaleźć się także dobra (naostrzona) siekiera. Nawet jeżeli nie używasz drewna jako źródła ogrzewania, którym możesz palić w piecu, czy też w kominku, siekiera może przydać się przy porządkowaniu gałęzi, albo przycinaniu drzewek w ogrodzie. Warto pamiętać, by regularnie ostrzyć sprzęt. Inaczej nie będzie on efektywnym narzędziem pracy, a zamiast tego będzie wzbudzać frustrację.


Kosiarka - akumulatorowa lub spalinowa

Dobra prezencja ogrodu zależy w dużej mierze od stanu porastającego go trawnika. Do prawidłowego wzrostu źdźbła trawy potrzebują systematycznego koszenia. Posiadanie kosiarki - spalinowej lub akumulatorowej - jest więc ewidentnym obowiązkiem każdego ogrodnika, także amatora. Wybór odpowiedniej kosiarki powinien być uzależniony od wielkości trawnika. W przypadku niewielkich posesji, kosiarka akumulatorowa spokojnie podoła trudom swojej pracy, a przy tym będzie znacznie lżejsza i bardziej zwrotna niż duża kosiarka spalinowa. Z kolei do dużych powierzchni wygodna, szeroka i mocna kosiarka z silnikiem spalinowym to absolutny obowiązek! W końcu koszenie trawy ma być przyjemnością, a nie nudnym i żmudnym obowiązkiem.


Gdzie kupić narzędzia ogrodnicze?

Podstawowe narzędzia ogrodnicze dostępne są niemalże w każdym sklepie ogrodniczym czy budowlanym. W dużych miastach, takich jak Kraków możemy liczyć na ofertę firm i sklepów, które oferują do sprzedaży specjalistyczne narzędzia ogrodowe renomowanych marek. Taki sprzęt zazwyczaj może być droższy od konkurencji, jednak wysoka cena w przyszłości odwdzięczy się trwałością i wygodą użytkowania.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Banach.pl.Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany środa, 03 styczeń 2024 12:02
komentarz /( 1 )
  • Opo
    Opo

    piątek, 19 kwiecień 2024 11:04

    motyczke bym dodała

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.