Na co zwrócić uwagę, wybierając basen ogrodowy wkopywany? - dekoportal.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając basen ogrodowy wkopywany?

06 Wrz 2022 / Napisał  / Porady
warsaw home & contract

Masz duży ogród, który właśnie kupiłeś od dewelopera? A może wybudowałeś dom, wykończyłeś wnętrze i chcesz zająć się stworzeniem niepowtarzalnego ogrodu rekreacyjnego? W takim razie zainwestuj w profesjonalny basen wkopywany do ziemi, który w 100% spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, jaki model warto wybrać oraz na jakie elementy zwrócić uwagę podczas projektowania basenu.

Zanim złożysz zamówienie na basen do swojego ogrodu, koniecznie sprawdź, jaki producent basenów jest polecany i dlaczego. Decydując się na wkopanie basenu w ogrodzie, musisz przede wszystkim jasno określić jego wymiary. Oprócz tego istotne są kwestie dotyczące sposobu filtrowania wody basenowej, oświetlenie oraz ewentualne przeciwprądy. To wszystko sprawia, że basen zaprojektowany z udziałem specjalistów zadowoli Cię w 100% przez wiele lat użytkowania.


Basen do wkopania w ogrodzie – jak stworzyć idealny model dla siebie?

Sądzisz, że stworzenie basenu dopasowanego do własnych potrzeb to prosta sprawa? Niestety nie. Głównie z tego względu zawsze korzystaj z pomocy specjalistów zajmujących się projektowaniem, tworzeniem oraz montażem basenów ogrodowych. Wystarczy, że prześlesz niezbędne informacje do producenta basenów takie, jak np. preferowany sposób filtracji wody, rozmiary basenu oraz jego dodatkowe wyposażenie. W kwestii wymiarów – ważna jest nie tylko głębokość, szerokość i długość, ale także grubość ścianek. Te grubsze zalecane są do większych rozmiarów niecki. Na etapie projektowania i tworzenia basenu ogrodowego do wkopania uwzględnij więc takie kwestie, jak:

 • materiał wykonania,
 • typ odpływu wody (rynna przelewowa, skimmer),
 • sposób filtracji wody (kartuszowa, przelewowa),
 • metoda uzdatniania wody (elektrolizer soli, dozownik chloru z miernikiem PH),
 • rozmiary,
 • cena.

Pamiętaj! Cena nigdy nie powinna być jedynym wyznacznikiem w kwestii projektowania basenu ogrodowego dopasowanego do własnych potrzeb oraz innych domowników.


Basen ogrodowy a oświetlenie dodatkowe – co warto wybrać i dlaczego?

Zanim zdecydujesz się na zakup basenu stworzonego na indywidualne zamówienie, koniecznie sprawdź, jakie dodatkowe wyposażenie basenowe możesz wybrać. Popularne rozwiązania to głównie:

 • oświetlenie białe lub RGB,
 • montaż pompy ciepła, która dodatkowo podgrzewa wodę w basenie w chłodniejsze dni,
 • przeciwprądy, które redukują opory podczas pływania,
 • dodatkowe miejsce na osprzęt,
 • wykończenie elementów konstrukcyjnych z lepszych tworzyw np. ABS szarego,
 • robot sprzątający.

Konfigurując własny basen skrojony na miarę potrzeb finalnie zyskasz pewność, że będziesz w 100% zadowolony z jego zakupu. Pamiętaj o tym, aby inwestować w możliwie jak najlepsze rozwiązania basenowe i co najważniejsze – dopasować rozmiar basenu wraz z jego głębokością do wielkości ogródka. Przekonaj się, że naprawdę warto mieć basen w ogrodzie, który będzie „szyty na miarę”. Sprawdź, jak działa konfigurator basenowy u renomowanego producenta basenów i przekonaj się, że to dobra inwestycja we własny komfort.

 

 

Materiał sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 14:15
komentarz /( 1 )
 • Werka
  Werka

  wtorek, 06 wrzesień 2022 14:37

  To chyba zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż takie baseny stojące

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.