Ochrona przed wiatrem na tarasie – sprawdź, czym osłonić taras! - dekoportal.pl

Ochrona przed wiatrem na tarasie – sprawdź, czym osłonić taras!

24 Lut 2023 / Napisał  / Porady
ochrona przed wiatrem na tarasie
Osłona zabezpiecza również przed działaniem słońca.

Sezon letni w Polsce nie trwa zbyt długo, więc nic w tym dziwnego, że chcesz wykorzystać każdy dzień. Silny wiatr może być przeszkodą do odpoczynku na świeżym powietrzu, ale nie musi! Wystarczy, że zastosujesz skuteczną osłonę. Podpowiadamy, jaka ochrona przed wiatrem na tarasie sprawdzi się najlepiej.

O czym przeczytasz w artykule?

Jaka powinna być ochrona przed wiatrem na tarasie?

Skuteczne – takie przede wszystkim powinno być osłonięcie tarasu od wiatru. Odpowiedni produkt, właściwie zamontowany sprawi, że podmuchy nie będą już przeszkodą do wypicia porannej kawy lub zjedzenia kolacji na świeżym powietrzu.

Co decyduje o skuteczności osłony? Przede wszystkim jej stabilność, która ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo domowników. Pamiętaj, że podmuchy bywają silne. Solidny montaż to podstawa!

Trwałość – tym również muszą wyróżniać się osłony tarasowe. Często zdarza się, że wiatrowi towarzyszy deszcz. Opady wielokrotnie w roku się u nas pojawiają, dlatego to, co jest przeznaczone na zewnątrz, powinno być odporne na działanie wody. W innym przypadku już po kilku ulewach osłona tarasu będzie do wymiany.

Osłona od wiatru na taras może spełniać dodatkowe funkcje, przede wszystkim odgradzać od sąsiadów czy chronić przed wzrokiem przechodniów. Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli masz do dyspozycji taras przylegający do mieszkania na parterze w bloku lub mieszkasz w tak zwanym szeregowcu. Osłona zabezpiecza również przed działaniem słońca. Dobrze, jeśli będzie łatwa do utrzymania w czystości.

Osłona od wiatru na taras – czym powinna się wyróżniać?

 • Musi być stabilna, co wpływa na bezpieczeństwo,
 • Powinna wyróżniać się odpornością na działanie wody opadowej,
 • Warto wybrać osłonę łatwą do utrzymania w czystości.
osłona tarasu
Warto wybrać osłonę łatwą do utrzymania w czystości.

Delikatne zasłony jako osłony tarasowe

Zastanawiając się, czym osłonić taras od wiatru, weź pod uwagę wykorzystanie zasłon. Delikatny, zwiewny materiał sprawdzi się świetnie, jeśli taras jest obudowany drewnianą konstrukcją z belek i ma już dach zabezpieczający przed deszczem.

Jak przymocować zasłony? To nic trudnego! Wystarczy, że wykorzystasz karnisze, które zamontujesz do drewnianych elementów. Osłonisz się przed wiatrem, deszczem padającym z boku, a także przed wzrokiem ciekawskich osób.

Osłony tarasowe z białej tkaniny są świetnym rozwiązaniem, jeśli stawiasz na styl boho. Jasny materiał będzie komponował się z wiklinowymi meblami, roślinnością w donicach oraz lampionami. Zasłony mają tę zaletę, że łatwo je wyczyścisz. Wystarczy je po prostu wyprać, żeby ponownie cieszyć się perfekcyjną bielą.

Zasłony na taras – czy to dobre rozwiązanie?

 • Zasłony sprawdzą się, jeśli taras jest skonstruowany z drewnianych belek,
 • Zamontujesz karnisze, żeby zawiesić materiał,
 • Białe zasłony zabezpieczają przed wiatrem i wzrokiem sąsiadów, a dodatkowo ładnie się prezentują,
 • Pasują do tarasu urządzonego w boho stylu,
 • Są łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy je wyprać.
jak osłonić boki tarasu przed deszczem
Zasłony sprawdzą się, jeśli taras jest skonstruowany z drewnianych belek.

Rolety i żaluzje – skuteczna osłona tarasu przed nieprzyjemnymi podmuchami

Myśląc o tym, jak osłonić taras od wiatru, weź pod uwagę zastosowanie rolet. Mogą być to modele sterowane manualnie. Nie brakuje też takich na pilota, który pozwala regulować położenie materiału z dowolnego miejsca na tarasie.

Przeciwwietrzne rolety występują w wersji półprzezroczystej oraz w jednym, kryjącym kolorze. Skutecznie chronią nie tylko przed wiatrem, lecz także jego skutkami, na przykład pojawiającymi się na tarasie zabrudzeniami i insektami.

Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie drewnianych żaluzji – mają podobną formę jak te przeznaczone do domu. Można nimi sterować, wpuszczając na taras więcej lub mniej promieni słonecznych i wiatru. Błyskawicznie i skutecznie osłonisz się zarówno przed podmuchami, jak i deszczem oraz spojrzeniami ciekawskich osób.

Rolety i żaluzje – dlaczego warto osłonić nimi taras?

 • Rolety są wygodne w użyciu – mogą być na pilota,
 • Dostępne są półprzezroczyste i kryjące modele,
 • Żaluzjami z drewna możesz sterować, wpuszczając na taras tyle światła, ile potrzebujesz.
jak osłonić taras od wiatru
Myśląc o tym, jak osłonić taras od wiatru, weź pod uwagę zastosowanie rolet.

Czym osłonić taras od wiatru? Drewnianymi panelami!

Drewniane panele są wygodnym rozwiązaniem, jeśli masz taras przylegający do mieszkania w bloku podobnie jak Twoi sąsiedzi. Taki produkt pozwoli Ci osłonić się od ich wzroku i powstrzyma uciążliwe podmuchy.

W przypadku tarasu, nad którym znajdują się mieszkania sąsiadów, pamiętaj też o zastosowaniu zadaszenia. Dzięki temu będziesz cieszyć się poczuciem prywatności. Poza tym ochronisz część tarasu przed intensywną ulewą.

Osłonięcie tarasu od wiatru drewnianymi panelami prezentuje się estetycznie. Będzie dobrze wyglądać w zestawieniu z różnymi meblami – zarówno z naturalnego surowca, jak i technorattanu. Drewniane panele pozwolą Ci uzyskać elegancką lub boho aranżację tarasu.

Pamiętaj, że drewniane elementy potrzebują ochrony przed wilgocią. Stosuj impregnat regularnie, żeby panele jak najdłużej pełniły swoje funkcje.

Drewniane panele jako osłona tarasu:

 • Sprawdzą się wokół tarasu przylegającego do mieszkania w bloku,
 • Dobrze osłonią od wzroku sąsiadów i podmuchów,
 • Estetycznie wyglądają – pasują do różnych aranżacji tarasu,
 • Wymagają zabezpieczenia impregnatem.
czym osłonić taras od wiatru
Osłonięcie tarasu od wiatru drewnianymi panelami prezentuje się estetycznie.

Jak osłonić boki tarasu przed deszczem? Wykorzystaj markizy!

Opady obok wiatru to kolejna przeszkoda w odpoczynku na świeżym powietrzu. Jak osłonić boki tarasu przed deszczem? Doskonale sprawdzą się w tym celu markizy boczne. Można je w dowolnym momencie rozwinąć lub zwinąć. Nie muszą więc osłaniać boków tarasu przez cały czas. Gdy zechcesz skorzystać ze słońca, wystarczy, że zwiniesz markizę.

Kiedy wybierasz boczną markizę tarasową, zwróć uwagę na to, żeby była wykonana z solidnego materiału. Najlepiej, jeśli będzie to tworzywo odporne na promieniowanie UV oraz pękanie. Taka osłona na taras przez wiele sezonów zachowa estetyczny wygląd.

Markizy boczne występują w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala dopasować je do aranżacji tarasu. Spełnią one funkcję ochrony nie tylko przed deszczem, lecz także wiatrem. Zapewnią również prywatność.

Jak osłonić boki tarasu przed deszczem?

 • Wykorzystaj markizy boczne,
 • Można je zwijać i rozwijać,
 • Szukaj markiz wykonanych z tworzywa odpornego na pękanie i promieniowanie UV,
 • Takie osłony występują w różnych wersjach kolorystycznych, więc łatwo dopasujesz je do aranżacji tarasu.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 luty 2023 15:25
komentarz /( 1 )
 • P@
  P@

  wtorek, 04 kwiecień 2023 09:41

  panele drewniane to ciekawy pomysł, jeśli nie zasłonisz pięknego widoku. Niestety coś za coś

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.