Jak wybrać zdrowy materac do spania dla dziecka? - dekoportal.pl

Jak wybrać zdrowy materac do spania dla dziecka?

26 Wrz 2023 / Napisał  / Porady
zdrowy materac do spania dla dziecka

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Senpo.pl


Odpowiednio dobrany materac odgrywa niezwykle istotną rolę zarówno w życiu osoby dorosłej, jak i nastolatka czy dziecka. Szczególnie ważny jest jednak w przypadku najmłodszych – niemowląt, które większą część doby spędzają w krainie snu. Wybór materaca dla małego dziecka to nie tylko kwestia wygody, ale także zdrowia. Na co należy zwrócić uwagę, dokonując takiego zakupu? Odpowiadamy poniżej!

Pierwszy materac dla niemowlęcia powinien zapewniać dziecku odpowiednie podparcie kręgosłupa, ale także odpowiednią twardość, która może znacząco obniżyć ryzyko śmierci łóżeczkowej. Taki materac posłuży dziecku nawet przez pierwsze 3 lata życia, dlatego warto wybrać go mądrze. Zobacz, jakie parametry są istotne i gdzie najlepiej kupić zdrowy materac do spania dla swojej pociechy!


Dziecięce materace do spania – bezpieczeństwo i wygoda

Od materaca dla dorosłego wymaga się przede wszystkim wygody i komfortu, ale materace do spania dla dzieci często muszą pełnić jeszcze więcej ważnych funkcji. Bezwzględnie powinny one wspierać rozwój kręgosłupa, nie odkształcać się, ale także być łatwe do utrzymania w czystości. Bardzo ceniona będzie także ich wielofunkcyjność. Niezaprzeczalnie najważniejszym parametrem powinno być jednak bezpieczeństwo.

Dzieci, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, często śpią na boku lub na brzuszku, jednak nie zawsze mają wystarczająco dużo siły w mięśniach szyi, aby podnieść główkę w dowolnym momencie – szczególnie w trakcie snu. Dlatego tak ważne jest, aby materac do spania dla niemowlęcia był odpowiednio twardy i nie zapadał się. To pozwoli znacząco zmniejszyć ryzyko śmierci łóżeczkowej.


Polecany sklep z materacami – Warszawa

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica priorytetem. Dlatego zakup materaca do łóżeczka dziecięcego warto bardzo dobrze przemyśleć i skonsultować ze specjalistą. Z takim konsultantem możesz porozmawiać, odwiedzając dobrze zaopatrzony sklep z materacami. Warszawa daje m.in. możliwość odwiedzenia jednego z dwóch salonów Senpo, w których znajdziesz nie tylko szeroki wybór materacy do spania, ale także profesjonalną pomoc i doradztwo.

Czy wiesz, jak wybrać materac do sypialni?

Sklepy z materacami Senpo zlokalizowane zarówno w Warszawie, jak i w innych dużych miastach Polski, oferują szeroki wybór materacy także dostosowanych do dziecięcych potrzeb. Znajdziesz tam przede wszystkim bezpieczne materace z górnej półki, dzięki którym nie będziesz musiał się martwić o zdrowy i komfortowy wypoczynek swojego dziecka.

W sklepach Senpo można znaleźć także materace do spania dla dzieci, które oferują niejako 3 w 1 – mogą być materacem do łóżka, materacem przenośnym, a nawet przewijakiem! Można je również z łatwością prać i czyścić – a to szczególnie istotne właśnie w przypadku niemowląt i małych dzieci. Odwiedź najbliższy sklep z materacami Senpo w Warszawie lub innym mieście, by wybrać najlepszą możliwą opcję dla swojego malucha i zapewnić mu doskonały komfort snu już od pierwszych dni życia.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Senpo.pl


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 26 wrzesień 2023 11:05
komentarz /( 1 )
  • Mama
    Mama

    piątek, 05 kwiecień 2024 10:12

    dziękuje za cenne wskazówki

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.