14 pomysłów na to, jak urządzić domowe biuro! Nowoczesne biuro w domu bez tajemnic – PORADNIK - dekoportal.pl

14 pomysłów na to, jak urządzić domowe biuro! Nowoczesne biuro w domu bez tajemnic – PORADNIK

07 Gru 2018 / Napisała  / Porady

nowoczesne biuro domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


Praca zdalna wydaje się marzeniem każdego, kto „na etacie” spędza osiem godzin dziennie. Ta samodzielność w określaniu tego, co i kiedy będzie robił freelancer, odnosi się także do tworzenia warunków, które sprzyjają koncentracji i pomagają w wypełnianiu obowiązków. Domowe biuro to miejsce, w którym artysta będzie poszukiwał inspiracji, biznesmen skupi się podczas planowania kolejnych inwestycji, a architekt będzie miał optymalną ilość miejsca do dyspozycji. Jak podejść do urządzania, by każde z tych zadań przebiegało pomyślnie?

O czym przeczytacie w tym artykule?:

nowoczesne biuro pomysly domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


Nowoczesne biuro Prezesa – czyli domowe centrum dowodzenia

Efektywność pracy niewątpliwie zależy od tego, w jakich warunkach przyjdzie nam wypełniać zawodowe obowiązki, dlatego ważne jest wykreowanie przestrzeni, która będzie sprzyjała koncentracji, gdzie nic nie rozproszy uwagi. Najlepiej, aby to były pomieszczenia zlokalizowane z daleka od wnętrz tętniących życiem (np. salonu czy kuchni). Najczęściej na ten cel adaptowane są poddasza albo nawet... piwnice.

Jeśli jednak nie mamy takiego komfortu i nie możemy wydzielić całkowicie osobnego pokoju na domowe biuro, warto zadbać o wyraźne zaznaczenie funkcji poszczególnych stref pomieszczenia. Gdy salon czy sypialnia zamieniają się na miejsce pracy, najlepiej wykorzystać w tym celu regał, ażurową płytę, a nawet odgrodzić biurko zasłoną czy kotarą.

Gdzie najlepiej ulokować biuro domowe?

 • Z dala od miejsc, gdzie często przebywają domownicy (salonu, kuchni)
 • Blisko głównego wejścia (zwłaszcza jeśli będziemy przyjmować klientów),
 • Gdy nie możemy wydzielić osobnego pokoju, zadbajmy o to, by odgrodzić przestrzeń biurową od domowej (np. za pomocą ścianki działowej, regału czy zasłony).

nowoczesne biuro prezesa domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro jak urzadzic domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


Nowoczesne biuro i 4 najważniejsze elementy

Po pierwsze... wygoda! Jeśli siedzimy przed biurkiem kilka godzin dziennie, musimy zadbać o komfort pracy. Sprzyjają temu odpowiednia szerokość blatu (minimum 90 cm), a także regulowany fotel z zagłówkiem oraz biurko, które będzie można dostosować do swojej wysokości.

Po drugie... kolory! Wygląd przestrzeni będzie w dużym stopniu uzależniony od tego, czy jest ona częścią innej aranżacji. Starajmy się jednak, by w miejscu dominowała spokojna, jasna kolorystyka. Zbyt krzykliwe, neonowe barwy i ich zróżnicowanie mogą rozpraszać uwagę. Nie oznacza to jednak, że musimy postawić na skrajny minimalizm – domowe biuro może być udekorowane gustownymi dodatkami (np. motywującymi napisami i rysunkami, kolorowym dywanem czy chociażby zielonymi roślinami).

Po trzecie... światło! Najlepiej, jeśli jego źródłem będzie okno. Wówczas biurko warto ustawić prostopadle do niego. Oprócz tego punktami obowiązkowymi są lampa sufitowa oraz biurkowa. Pamiętajmy jedynie, że jeśli jesteśmy praworęczni, źródło światła powinno być zlokalizowane po lewej stronie, a gdy jesteśmy leworęczni – odwrotnie, po prawej.

Po czwarte... organizacja! Papiery, długopisy, zszywki, dziurkacz, notesy, faktury i katalogi – to tylko początek listy rzeczy, które znajdują się na biurku. Warto więc zadbać o ty, by każdy z tych przedmiotów miał swoje stałe miejsce. Wokół blatu zorganizujmy półki, szuflady, a nawet tablicę kredową lub magnetyczną, na której możemy rozpisać obowiązki bądź bardzo ważne informacje.

nowoczesne biuro w domu domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro prezesa domowe biuro fotel biurko wysokosci aranzacje inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


Biuro domowe w ergonomicznej odsłonie

Właściwe położenie monitora oraz kąt nachylenia ekranu to dwa kluczowe parametry wpływające na pracę i prawidłową postawę. Dzięki temu odciążymy kręgosłup i na dalszy plan odsuniemy problemy zdrowotne! Przydatnymi elementami w ustawianiu wysokości sprzętu są uchwyty lub podstawki, które pozwolą swobodnie regulować umiejscowienie monitora, a tym samym dostosować go do osobistych preferencji.

Jak prawidłowo ustawić monitor?

 • Górna krawędź ekranu nie powinna znajdować się powyżej oczu pracownika,
 • Odległość ekranu od osoby powinna wynosić od 40 do 75 cm,
 • Regulacja ustawienia monitora powinna umożliwiać pochylenie ekranu co najmniej 20° do tyłu i 5° do przodu oraz obrót co najmniej o 120° (po 60° w obu kierunkach).

nowoczesne biuro monitory wysokosci domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro ergonomia biurko domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


Domowe biuro: inspiracje dla dobrze zorganizowanych!

Nowoczesne biuro w domu to także plątanina kabli, która może psuć estetyczny obrazek idealnego miejsca pracy, dlatego najlepiej uporać się z przewodami, za pomocą przedłużaczy, gniazdek blatowych, maskownic, rzepów, klipsów oraz organizerów. Dzięki temu zwisające przewody nie będą stanowiły mało atrakcyjnego elementu aranżacji, a także nie będą zagrożeniem dla pozostałych domowników.

Kable i przewody można skutecznie ukryć za pomocą specjalnych organizerów, klipsów lub rzepów. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także montaż gniazdek blatowych lub wybór biurek z kanałami kablowymi.

nowoczesne biuro biurko w domu pomysly domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro prezesa domowe biuro aranzacje biuro inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro domowe biuro aranzacje inspiracje dekoportal


nowoczesne biuro domowe biuro biuro w domu aranzacje inspiracje dekoportal


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 29 kwiecień 2022 11:23
komentarz /( 1 )
 • anna
  anna

  wtorek, 29 październik 2019 22:53

  ja mogę polecić terczynskadesign.pl, kończyłam biuro z tą firmą

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.