Cegła klinkierowa – do czego można ją wykorzystać? - dekoportal.pl

Cegła klinkierowa – do czego można ją wykorzystać?

23 Lis 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
cegła klinkierowa

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Feldhaus.


Cegła klinkierowa to jeden z wielu materiałów, który możesz wykorzystać do wykończenia domu. Cegła klinkierowa jest bardzo trwała i można ją z powodzeniem stosować na zewnątrz i wewnątrz budynku. Ten rodzaj naturalnej cegły powstaje z mieszaniny piasku i gliny oraz występuje w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Do czego można wykorzystać cegłę klinkierową?

Cegła klinkierowa ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Choć ceny klinkieru nie należą do najtańszych, to jednak ten materiał cieszy się dużą popularnością wśród klientów, ponieważ jest efektowny i wytrzymały. Cegły na ścianie doskonale wpisują się w założenia stylu glamour, loftowego, minimalistycznego i skandynawskiego. Klinkier możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jak to zrobić? Podpowiadamy!


Najważniejsze właściwości klinkieru

Jeśli marzysz o przytulnym i klimatycznym wnętrzu, cegła klinkierowa może być dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Dużą zaletą tego materiału jest jego różnorodność. W renomowanym sklepie z materiałami budowlanymi znajdziesz wiele zachwycających odcieni klinkieru. Cegła może wyglądać klasycznie, być przydymiona, szara, kremowa lub mienić się kilkoma kolorami. Tylko od Ciebie będzie zależało, który model wybierzesz i jak udekorujesz swoje wnętrze.

Niekwestionowaną zaletą cegieł klinkierowych jest także ich trwałość i wytrzymałość mechaniczna. Ten materiał jest wypalany w wysokiej temperaturze, dzięki czemu nie ulega przebarwieniom i jest też odporny na oddziaływanie promieni słonecznych. Cegła klinkierowa jest bardzo estetyczna, a dodatkowo łatwa do utrzymania w czystości. Z jej powierzchni bez problemu usuniesz kurz i plamy z jedzenia. W efekcie cegła będzie pięknie zdobiła Twoje wnętrze przez lata.


Cegła klinkierowa – zastosowanie

Cegła klinkierowa w Twoim wnętrzu może być jedynie stylowym dodatkiem lub stanowić motyw przewodni całej aranżacji. Ten materiał świetnie sprawdza się w surowych wnętrzach typu loft. W zależności od Twoich preferencji cegłę możesz umieścić na całej powierzchni ściany lub tylko na wybranym jej fragmencie.

Ze względu na swoje unikalne właściwości cegła klinkierowa jest często wykorzystywana do wykańczania kominów. Takie rozwiązanie jest bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne. Klinkier służy także do dekorowania ściany działowej, wyspy kuchennej i ściany za telewizorem. Cegły klinkierowe mogą być też stosowane na zewnątrz. Wówczas najczęściej zdobią elewację budynku, cokoły i obramowania okien.

Cegła klinkierowa wykazuje dużą odporność na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego wiele osób wykorzystuje ten materiał do wykończenia elementów małej architektury takich jak altanki, oczka wodne, fontanny i grille.

Jeśli chcesz, żeby cegła klinkierowa pięknie zdobiła Twój dom, musisz wybrać sprawdzony produkt od renomowanego producenta. W dobrym sklepie z materiałami budowlanymi bez problemu zamówisz atrakcyjny wzór i uzyskasz bardzo korzystną cenę. W razie potrzeby możesz też poprosić o pomoc sprzedawcę, który pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Feldhaus.Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 23 listopad 2023 15:43
komentarz /( 1 )
  • Duna
    Duna

    piątek, 12 kwiecień 2024 12:06

    uwielbiam cegły na ścianach - czy [prawdziwe czy sztuczne. To doskonała dekoracja!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.