Biała cegła na ścianie – sprawdzone patenty na aranżację - dekoportal.pl

Biała cegła na ścianie – sprawdzone patenty na aranżację

20 Wrz 2021 / Napisał  / Porady
 biała cegła
Odważną i nietypową aranżację możesz stworzyć, wykorzystując białą cegłę w łazience.

Powiększ optycznie pomieszczenie, wykorzystując białą cegłę na ścianie

Urządzasz kupione nieruchomości na wynajem? Inwestycja w niewielkie mieszkanie w bloku rodzi dużo pytań o jego aranżację. Jeżeli chcesz optycznie powiększyć dowolne pomieszczenie (np. kuchnię), wykorzystaj w tym celu białą cegłę. Pamiętaj jednak, że umieszczenie zabarwionej na biało cegły (lub jej imitacji) na ścianie, na której będzie znajdowała się zabudowa kuchenna, nie jest najlepszym pomysłem. Lepszy rezultat uzyskasz, gdy ściana wyłożona białą cegłą będzie tłem dla stołu, przy którym domownicy będą gromadzić się na wspólne posiłki.

Aby wyłożenie ściany białą cegłą w celu optycznego powiększenia pomieszczenia przyniosło pożądany rezultat, musisz też pamiętać o doborze odpowiednich kolorów dla pozostałych ścian. Najlepiej sprawdzą się barwy pastelowe, np. pastelowy błękit czy róż. W ten sposób wnętrze kuchni, salonu czy łazienki będzie wydawać się większe. Jeżeli kuchnia jest połączona z salonem, możesz wykorzystać białą cegłę również do tego, aby wizualnie rozgraniczyć te pomieszczenia.

 biała cegła
Lepszy rezultat uzyskasz, gdy ściana wyłożona białą cegłą będzie tłem dla stołu.

Biała cegła na ścianie w łazience – stwórz zaskakujące połączenie

Odważną i nietypową aranżację możesz stworzyć, wykorzystując białą cegłę w łazience. Gdzie ją ułożyć? Możliwości jest kilka. Jeżeli łazienka jest dość duża, cegłą w białym kolorze możesz wyłożyć ścianę, na której znajdzie się lustro – wówczas to właśnie ona będzie przyciągać uwagę. Z kolei przy urządzaniu małej łazienki dobrym pomysłem będzie wyłożenie białą cegłą ściany wokół umywalki.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziesz spory wybór płytek imitujących cegłę. Większość z nich jest odporna na działanie wody i wilgoci, dzięki czemu możesz je bez obaw wykorzystać pod prysznicem. Taka aranżacja świetnie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy w łazience zostanie zamontowana ścianka prysznicowa typu walk-in i odpływ liniowy. Wówczas za pomocą płytek imitujących cegłę możesz wyznaczyć granicę strefy prysznicowej.


Sięgnij po białą cegłę i stwórz klimatyczne miejsce do relaksu w salonie

Urządzając mieszkanie z myślą o przyszłych najemcach, warto postawić na rozwiązania sprawdzone i neutralne. Dobrym wyborem może być styl skandynawski, w przypadku którego biała cegła sprawdzi się doskonale – będzie dobrze współgrać z meblami, tkaninami i dodatkami w naturalnym kolorach. Którą ścianę w salonie wyłożyć białą cegłą? To zależy wyłącznie od rezultatu, jaki chcesz uzyskać.

Zależy Ci na kontraście? W takim przypadku biała cegła może znaleźć się na tej ścianie, przy której stanie komoda lub stolik z telewizorem. To niebanalne rozwiązanie, które przykuwa wzrok. Jeżeli urządzasz dom, który w salonie ma kominek, to biała cegła sprawdzi się dobrze właśnie za nim. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie przytulna i wprawi domowników w dobry nastrój, kojarząc się z domowym ciepłem.

Artykuł powstał we współpracy z portalem GetHome.pl.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 wrzesień 2021 11:39
komentarz /( 1 )
  • Daniela
    Daniela

    wtorek, 07 czerwiec 2022 08:01

    ta aranżacja kuchni z białą cegłą jest doskonała. O takiej kuchni właśnie marze. Jeszcze trochę i będą ją mieć :):))

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.