Jak ukryć sejf w domu? Poznaj 7 najlepszych możliwości - dekoportal.pl

Jak ukryć sejf w domu? Poznaj 7 najlepszych możliwości

18 Maj 2021 / Napisał  / Inne wnętrza
 sejf w ścianie
Sejf domowy sprawdzi się do przechowywania pieniędzy dla osób, które nie mają zaufania do banków.

Nie każdy trzyma oszczędności na koncie w banku. Coraz więcej osób decyduje się na zakup sejfu, który sprawdza się przecież nie tylko na pieniądze, lecz także inne kosztowności, wartościowe dokumenty czy broń. Ty także chcesz korzystać z tego sposobu zabezpieczenia majątku? Podpowiadamy, jak ukryć sejf w domu.

O czym przeczytasz w artykule?

Sejf w domu – czy warto mieć?

Czasy, w których sejfy znajdowały się tylko w domach milionerów i większość osób obserwowała je wyłącznie na filmach, dawno minęły. Statystyki pokazują, że kradzieży dopuszczają się często niekoniecznie włamywacze, a osoby, które samemu wpuszcza się do domu, na przykład ekipy remontowe. To sprawia, że sejf w domu jest wartym uwagi rozwiązaniem dla każdego.

Sejf domowy sprawdzi się do przechowywania pieniędzy dla osób, które nie mają zaufania do banków. Posłuży on jednak na znacznie więcej rodzajów kosztowności, na przykład biżuterię, która od pokoleń trafia z rąk do rąk kolejnych osób. Taka biżuteria nie musi mieć wartości materialnej, ale ze względu na sentyment warto przechowywać ją w bezpiecznym miejscu.

Sejf w domu sprawdzi się na ważne dokumenty. Będzie też idealnym miejscem na drogocenne, kolekcjonerskie przedmioty. Zdarza się także, że w sejfie domowym znajdują się ważne hasła, do których nikt nie powinien mieć dostępu, a pamięć – jak wiadomo – bywa zawodna.

Sejf w domu – dlaczego warto się na niego zdecydować?

  • Kradzieży często dokonują osoby, które z własnej woli wpuszcza się do domu, przez co ryzyko utraty majątku wzrasta,
  • Sejf w domu posłuży nie tylko na pieniądze, lecz także przedmioty mające wartość sentymentalną,
  • Skrytka będzie też miejscem na ważne dokumenty czy kartki z zapisanymi hasłami, do których nikt nie powinien mieć dostępu.
 sejf w domu
Sejf w ścianie może być ukryty nie tylko za obrazem.

Sejf w ścianie – poznaj popularne rozwiązanie z filmów

Obraz wiszący na ścianie, a tuż za nim sejf – taki obrazek kojarzy się z filmami. Wiele osób przenosi jednak ten sposób ukrycia drogocennych przedmiotów do własnych domów. Sejf w ścianie może być ukryty nie tylko za obrazem, lecz także zdjęciem czy lustrem. Dobrym pomysłem jest także osłonięcie miejsca ciężkim meblem, jeśli nie planuje się często zaglądać do sejfu. Skrytki tego typu są wmurowywane w ścianę, przez co ich wyjęcie staje się niemożliwe.

Sejf w ścianie może mieć dodatkowe zabezpieczenia. Przykładowo skrytka może być otwierana nie tylko na kilkucyfrowe hasło, lecz także na odcisk palca. Popularne są też zaawansowane zabezpieczenia. Chronią one przed podważeniem ramy.

Zastanawiając się, jak ukryć sejf w domu, można też wybrać podłogę. Sejfy podłogowe są bardzo skuteczne, ponieważ trudne do odnalezienia. Mogą być skryte pod dywanem, a dodatkowo pod ciężkim meblem. Dostęp do takiej skrytki jest więc wyjątkowo trudny. Istnieją modele ognioodporne, więc zabezpieczają przechowywane kosztowności również w razie pożaru.

Sejf w podłodze nie jest pozbawionym wad sposobem na przechowywanie kosztowności. Trzeba bowiem pamiętać, że jego montaż należy zaplanować już na etapie prac budowlanych. Podobnie jest, planując sejf w ścianie – należy przemyśleć to rozwiązanie już na etapie projektowania domu.

Sejf w ścianie i podłodze – co warto wiedzieć?

  • Skrytkę w ścianie można ukryć nie tylko obrazem, lecz także lustrem czy ciężkim meblem,
  • Sejf może mieć dodatkowe zabezpieczenia utrudniające złodziejowi zadanie – należy do nich na przykład otwieranie na odcisk palca,
  • Skrytka może pełnić funkcję ochrony nie tylko przed złodziejem, lecz także ogniem,
  • Sejf w podłodze czy ścianie trzeba przemyśleć na etapie projektowania domu.
 jak ukryć sejf w domu
Skrytkę w ścianie można ukryć nie tylko obrazem, lecz także lustrem czy ciężkim meblem.

Wolnostojący sejf w domu – gdzie go schować?

Wiele osób decyduje się również na wolnostojący sejf. Tego typu skrytki charakteryzują się różnorodnością dostępnych rozmiarów. Oczywiście wolnostojący sejf można przymocować do wybranego podłoża – wystarczają do tego specjalne kotwy. Zastanawiając się, jak ukryć sejf w domu, należy wziąć pod uwagę wykorzystanie pomieszczenia, do którego goście raczej nie mają dostępu. Dobrze sprawdzi się sypialnia lub gabinet. Odpowiednia będzie nawet łazienka na piętrze, jeśli jest przeznaczona tylko dla domowników, ponieważ goście mają dostęp do tej na parterze.

Zastanawiając się, jak ukryć sejf w domu, warto wziąć pod uwagę miejsce pod schodami. Zdarza się, że przestrzeń ta jest przeznaczona na schowek. Być może pośród akcesoriów do sprzątania i odkurzacza znajdzie się dobre miejsce do ukrycia sejfu. Jeśli istnieje taka możliwość, skrytkę można umieścić nawet w konkretnym stopniu schodów.

Wolnostojący sejf domowy – jak go ukryć?

  • Popularnością cieszą się wolnostojące sejfy, które warto ukryć w pomieszczeniach, do których inne osoby niż domownicy raczej nie mają dostępu,
  • Skrytkę można przymocować kotwami do wybranej powierzchni,
  • Warto umieścić sejf w sypialni, gabinecie lub łazience na piętrze,
  • Odpowiedni będzie też schowek pod schodami, a jeszcze bezpieczniejsze okaże się umieszczenie sejfu w konkretnym stopniu schodów.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 18 maj 2021 14:12
komentarz /( 1 )
  • Rudolf
    Rudolf

    piątek, 10 czerwiec 2022 10:20

    jak dla mnie sejf w ścianie za obrazem to banał. Każdy złodziej będzie tam szukał. W podłodze już lepiej

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.