Soundbar – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? - dekoportal.pl

Soundbar – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

31 Sie 2022 / Napisał  / Inne wnętrza
 soundbar

Soundbar jest urządzeniem dla prawdziwych koneserów sztuki filmowej, którzy lubią kontemplować ją w domowym zaciszu. Zbudowane jest z kilku do kilkunastu głośników, dzięki czemu niweluje potrzebę zakupu osobnego zestawu dźwiękowego, a jednocześnie skutecznie imituje dźwięk przestrzenny, który satysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych fanów dobrego kina. Jaki soundbar wybrać do domowego użytku? Podpowiadamy.

Czym jest soundbar?

Soundbar najczęściej umieszcza się pod telewizorem, choć niektóre urządzenia tego typu przystosowane są również do zamontowania ich nad ekranem. Urządzenie emitując wysokiej jakości dźwięki, daje wrażenie przebywania na sali kinowej. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest prostota obsługi, a także łatwość montażu. Soundbar podłącza się bowiem do telewizora jednym kablem, w przeciwieństwie do całego systemu głośników.

Przy zakupie soundbaru trzeba pamiętać o tym, by zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność urządzenia z innymi, a konkretnie z telewizorem oraz z peryferyjnymi głośnikami. Bardzo często nowi użytkownicy planują dopiero swoje kino domowe i nie są w stanie określić, jakie konkretnie modele będą jeszcze kupować. Takie sprawdzenie polega na dopasowaniu gniazd. Warto o tym pamiętać, by uniknąć sytuacji, w której nagle okaże się, że soundbar nie może być użytkowany z zakupionym już wcześniej telewizorem czy innym urządzeniem.

Jaki soundbar wybrać do swojego mieszkania?

Soundbar sam w sobie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Warto jednak wiedzieć o tym, że istnieje szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają jeszcze bardziej cieszyć się ze świetnych efektów dźwiękowych, jakie może dostarczać ten sprzęt. Jedną z takich opcji jest dźwięk przestrzenny, określany w urządzeniach najczęściej jako surround sound, virtual lub dolby. Dzięki tej funkcji użytkownik może korzystać nie tylko z dźwięku świetnej jakości, ale także takiego, który „otacza” go ze wszystkich stron – niemal tak, jak dzieje się to w kinie.

Druga dodatkowa funkcja, o której warto pomyśleć to możliwość regulacji tonów – zarówno tych wysokich, jak i niskich. Dzięki posiadaniu takiej możliwości użytkownik może dostosować dźwięki do własnych preferencji i nie musi znosić drażniących, wysokich tonów lub „dudniących”, zbyt niskich dźwięków, które bardzo często potrafią zdenerwować również sąsiadów za ścianą czy nam nami. Kolejna, nieco bardziej zaawansowana opcja, w którą mogą być wyposażone soundbary, to korektor dźwięku. Dzięki niemu domownicy są w stanie jeszcze lepiej dostosować dźwięk do tego, co widzą na ekranie i do tego, co tak naprawdę chcą usłyszeć.

 

Materiał sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 14:17
komentarz /( 1 )
  • Nela
    Nela

    wtorek, 06 wrzesień 2022 14:55

    dzięki za pomocne rady

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.