Jak czyścić lodówkę – poznaj nasze sposoby! - dekoportal.pl

Jak czyścić lodówkę – poznaj nasze sposoby!

29 Sie 2023 / Napisał  / Porady
jakie są najskuteczniejsze domowe sposoby na czyszczenie lodówki

Regularne czyszczenie lodówki to czasochłonny, ale jednak konieczny obowiązek. W końcu każdemu z nas zależy na tym, aby żywność, którą spożywamy, była przechowywana w najlepszych możliwych warunkach. O czym pamiętać przed rozpoczęciem mycia? Jakie są najskuteczniejsze domowe sposoby na czyszczenie lodówki? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!


O czym pamiętać przed myciem lodówki?

Mycie lodówki to czynność, która wymaga pewnych przygotowań. Dzięki nim cały proces przebiegnie bezpiecznie i bezproblemowo. W pierwszej kolejności należy pamiętać o odłączeniu lodówki od prądu. Jest to szczególnie ważne, jeżeli do jej czyszczenia mamy zamiar wykorzystać duże ilości wody. Niezadbanie o odłączenie zasilania może skutkować uszkodzeniem urządzenia, a w najgorszym wypadku, porażeniem prądem.

Odwiedź https://www.sferis.pl/lodowki-3323 i sprawdź najlepsze modele lodówek, które pomieszczą wszystkie Twoje zapasy!

Następnym krokiem jest opróżnienie zawartości lodówki. Oprócz wyjęcia całej zgromadzonej żywności jest to również czas na pozbycie się resztek jedzenia przyklejonych do półek. Warto także wyjąć ruchome elementy i umyć je oddzielnie. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności można przejść do właściwego czyszczenia. I w tym momencie mała rada: lodówka powinna być myta od góry do dołu, aby nie niszczyć efektów naszej pracy.


Domowe sposoby na mycie lodówki

Jednym z najpopularniejszych sposobów na mycie lodówki jest wykorzystanie połączenia wody z octem. Ocet skutecznie zmywa tłuszcz, usuwa bakterie i brzydkie zapachy. W jaki sposób przygotować roztwór? Wystarczy tylko rozpuścić trzy łyżeczki octu na litr wody. Następnie za pomocą ściereczki można śmiało umyć całe wnętrze. W sytuacji, jeżeli lodówka nie była długo myta i wydobywa się niej przykry zapach, warto zastosować roztwór o większym stężeniu.

Drugim domowym sposobem na mycie lodówki jest użycie mieszkanki wody i cytryny. Cytryna posiada znakomite właściwości czyszczące, usuwając tłuste plamy i niwelując nieprzyjemne zapachy. Roztwór składa się z soku wyciśniętego z trzech cytryn, który rozpuszczamy w szklance ciepłej wody. Taką mieszanką myjemy lodówkę, a po upływie 10 minut przecieramy ją ponownie samą wodą. Następnie należy poczekać, aż wnętrze wyschnie. Wtedy można zabrać się za ponownie jego zapełnianie.


W jaki sposób należy myć lodówkę?

Kolejny sposób na skuteczne mycie lodówki przewiduje wykorzystanie sody oczyszczonej. Podobnie jak ocet oraz sok z cytryny, świetnie radzi sobie ona z usuwaniem plam i brzydkich zapachów. Oprócz tego charakteryzują ją właściwości ścierne i czyszczące. Ze względu na naturalne pochodzenie, nie jest również szkodliwa dla żywności. Co ważne - sodę można wykorzystać także jako pochłaniacz brzydkich zapachów w lodówce. Wystarczy wysypać ją na talerzyk i położyć na półce.

Wróćmy jednak do samego mycia lodówki. Czyszczenie z wykorzystaniem sody może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszy z nich opiera się na przygotowaniu specjalnego płynu. W zależności od stopnia zabrudzenia wykorzystujemy od jednej do trzech łyżeczek sody, które rozpuszczamy w litrze wody. Mieszanką tą myjemy wnętrze lodówki. Istnieje także możliwość przygotowania pasty z sody i wody, którą można nałożyć na bardziej uporczywe zabrudzenia.

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy ze SFERIS


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 29 sierpień 2023 14:25
komentarz /( 1 )
  • Kokos
    Kokos

    czwartek, 04 kwiecień 2024 12:59

    domowe metody są najlepsze i tanie. Ekologia rulez!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.