Jak odświeżyć wygląd kuchni? - dekoportal.pl

Jak odświeżyć wygląd kuchni?

31 Mar 2023 / Napisał  / Porady
jak odświeżyć wygląd kuchni

Każdy z nas chce często odnowić swoją przestrzeń w domu. Niezależnie od pomieszczenia – czy jest to salon, sypialnia czy kuchnia - nie zawsze da się przeprowadzić gruntowny remont ze względu na budżet, możliwości i inne indywidualne przypadki. Z pomocą przychodzą maty magnetyczne, które niedużym kosztem i w łatwy sposób mogą odmienić wiele powierzchni. Czym tak naprawdę są i jakie mają zastosowanie? Podpowiadamy.


Zmiany w kuchni – od czego zacząć? 

Kuchnia to serce domu, gdzie spędzamy czas gotując i jedząc posiłki oraz spotykając się z rodziną i przyjaciółmi, jednak czasem przestrzeń ta potrzebuje odświeżenia, ale nie zawsze musimy przeprowadzać kosztowny remont. W takim przypadku warto zdecydować się na metodę małych kroków. Jeśli chcemy rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń, przyda się zmiana koloru ścian. Dobrze jest postawić na beże oraz kolory ziemi, które nie dość, że odmienią wnętrze to dodadzą jej elegancji.

Kolejnym sposobem będzie wymiana uchwytów i gałek na szafkach. Nowe elementy mogą odmienić wygląd szafek, a wybór koloru i stylu zależy tylko od naszych preferencji. Możemy również dodać kilka ozdób, takich jak kwiaty lub dekoracyjne poduszki, aby kuchnia stała się bardziej przytulna i ciepła. Z kolei starszą lodówkę można odnowić za pomocą specjalnych dekoracji, jakimi są maty magnetyczne. Te proste zmiany nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale mogą zrobić ogromną różnicę w wyglądzie naszej kuchni.


Czym tak naprawdę jest mata magnetyczna i z czego powstaje? 

Mata magnetyczna jest innowacyjnym produktem na rynku, który w łatwy sposób może zmienić wystrój w wybranym pomieszczeniu. Najczęściej wykonywana jest z tak zwanej folii magnetycznej o różnej grubości, która ma za zadanie utrzymywać materiał na danej powierzchni. Większość z nich pokrywana jest specjalnym laminatem, aby utrzymać nadruk w czystości oraz przeciwdziała jego blaknięciu. Co ważne, maty magnetyczne są w pełni zmywalne.

Jeśli znudził nam się dotychczasowy wygląd lodówki, która ma już nieatrakcyjny kolor lub jest podniszczona, wtedy warto zainwestować w taki produkt. Zamiast wydawać dużą ilość pieniędzy na nowy sprzęt, zdecydowanie lepiej dać jej nowe życie, wykorzystując tego typu maty. Podobnie jest w przypadku pralek, które w małych mieszkaniach również znajdują się w kuchni. Naturalnym odruchem w większości przypadków jest chęć wymiany urządzenia, jednak o wiele łatwiejszym sposobem będzie oklejenie jej matą. Mnóstwo producentów może pochwalić się różnego rodzaju motywami, od drewnianego, przez nowoczesne, na abstrakcji kończąc. W ten sposób nie tylko zasłonimy ewentualne mankamenty danego urządzenia, ale również w łatwy sposób odmienimy nasze wnętrze.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 31 marzec 2023 11:15
komentarz /( 1 )
  • Anka
    Anka

    poniedziałek, 03 kwiecień 2023 16:22

    o świetny pomysł te maty magnetyczne

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.