Kuchnia z czarnymi płytkami – jak ją urządzić? Inspiracje i aranżacje - dekoportal.pl

Kuchnia z czarnymi płytkami – jak ją urządzić? Inspiracje i aranżacje

10 Paź 2022 / Napisał  / Porady
kuchnia z czarnymi płytkami
Kuchnia z czarnymi płytkami, fot. Opoczno

Płytki są najchętniej wykorzystywanym materiałem do wykończenia kuchni. Sprawdzą się czarne, które możesz zastosować zarówno na ścianie, jak i podłodze. Pasują do różnorodnych stylów aranżacyjnych i dobrze komponują się z wieloma kolorami. Kuchnia z czarnymi płytkami jest zawsze modna! Dowiedz się, jak ją urządzić?

O czym przeczytasz w artykule?

Czerń – z jakimi kolorami się komponuje?

Czerń ma tę zaletę, że jest uniwersalna. Doskonale komponuje się z właściwie każdym kolorem. Możesz wykorzystać ją w kontrastowym połączeniu – czerń i biel to zawsze strzał w dziesiątkę! Wyobraź sobie okładzinę podłogową w szachownicę. Połączenie czarnych i białych płytek w takim wzorze doskonale sprawdzi się w eleganckim wnętrzu.

Czerń dobrze wygląda też z innymi ciemnymi kolorami, na przykład szarością. Antracytowy odcień w zestawieniu z czarnym to warte uwagi rozwiązanie, jeśli planujesz loftowe wnętrze. Dodaj do aranżacji nieco cieplejszej barwy – drewniany blat pozwoli Ci to zrobić!

Czarne płytki, szczególnie w matowej wersji, będą świetnie prezentowały się w zestawieniu z meblami z pastelowymi frontami. Perfekcyjne połączenie to czerń i blady róż – do takiej podstawy dodasz kilka złotych elementów, a uzyskasz niezwykle elegancki efekt.

Do jakich kolorów pasuje czerń?

  • Uniwersalność koloru sprawia, że komponuje się z właściwie każdą barwą,
  • Tworzy ponadczasowy duet z bielą,
  • Dobrze wygląda w zestawieniu z szarością,
  • Ładnie łączy się z ciepłym kolorem drewna,
  • Tworzy ciekawą kompozycję z pastelowymi odcieniami, na przykład bladym różem.
czarna kuchnia
Uniwersalność koloru sprawia, że komponuje się z właściwie każdą barwą

Czarne płytki w kuchni – na podłodze czy ścianie?

Czarne płytki możesz wykorzystać na podłodze lub na ścianie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować tak ciemny materiał na wszystkich płaszczyznach, jeśli nie obawiasz się zbyt mrocznego efektu.

Czarne płytki w kuchni na podłodze są bazą aranżacji w różnych stylach. Możesz zastosować je w aranżacji glamour. Pozwolą Ci też urządzić kuchnię inspirowaną loftem i są idealne do minimalistycznego wnętrza. Najczęściej wykorzystywane na podłodze są czarne płytki w kształcie kwadratów lub prostokątów. Jaka fuga do czarnych płytek? Wybierz ciemne, zbliżone tony.

Na ścianie możesz natomiast puścić wodze fantazji i wybierać spośród różnych kształtów czarnych płytek. Błyszcząca mozaika, jodełka, a może kafelki w kształcie cegiełek? Rozwiązań jest mnóstwo! Zwróć też uwagę na możliwość zastosowania różnych fug – biała podkreśli kształt płytek, a czarna sprawi, że powierzchnia będzie wyglądała na bardziej jednolitą.

Czarne płytki występują też we wzorzystej wersji. Na podłodze i na ścianie możesz wykorzystać kafle, które imitują marmur. Na ich czarnej powierzchni dostrzeżesz niewielkie, białe żyłki.

Czarne płytki w kuchni – gdzie zastosować?

  • Sprawdzą się na podłodze, gdzie najlepiej wykorzystać prostokątne lub kwadratowe kafle,
  • Na ścianę warto wybierać spośród ciekawych form, na przykład mozaiki, jodełki lub cegiełek,
  • O efekcie decyduje też fuga – przy pomocy białej podkreślisz kształt płytek,
  • Na ścianie i podłodze sprawdzą się wzorzyste czarne płytki, na przykład udające marmur.
biała kuchnia z czarnymi płytkami
Czarne płytki możesz wykorzystać na podłodze lub na ścianie

Kuchnia z czarnymi płytkami – urządzisz ją w nowoczesnym stylu!

Czerń i nowoczesny styl – trudno o lepszy duet! Kuchnia z czarnymi płytkami może prezentować się minimalistycznie. Ciemne kafelki zastosuj na podłodze – zdecyduj się na wariant o matowym wykończeniu. Wybierz rektyfikowane – pozwolą uzyskać efekt jednolitej powierzchni.

Dolna część zabudowy kuchennej również niech będzie czarna. Wykorzystaj szafki z matowymi frontami, pozbawione uchwytów. Otwieranie takich mebli jest łatwe – wystarczy lekko docisnąć. Dopasuj do nich szary blat, a nad nim zamontuj płytki w takiej samej wersji kolorystycznej. Górna część zabudowy niech będzie również matowa, ale biała, jeśli obawiasz się, że zupełnie czarna kuchnia będzie zbyt przytłaczająca.

Czarne meble kuchenne i czarne płytki w kuchni pozwolą Ci stworzyć nowoczesne, minimalistyczne wnętrze. Tak spójną przestrzeń niestety łatwo zaburzyć nieodpowiednią lodówką czy innym sprzętem, który jest przecież niezbędny. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie urządzeń przeznaczonych do zabudowy. W przypadku piekarnika natomiast zwróć uwagę wyłącznie na czarne modele.

Elementem dekoracyjnym w nowoczesnej kuchni z czarnymi płytkami może być oświetlenie. Jeśli we wnętrzu jest wyspa, doskonale sprawdzą się trzy zawieszone obok siebie lampy. W nowoczesnej aranżacji wykorzystaj modele ze szklanymi, transparentnymi kloszami lub czarnymi, metalowymi. Dobrym rozwiązaniem będą też sufitowe reflektory.

Nowoczesna kuchnia z czarnymi płytkami – jak zaaranżować?

  • Na podłodze zastosuj czarne, matowe płytki,
  • W takim samym kolorze wybierz dolną część zabudowy kuchennej,
  • Dopasuj do niej szary blat, a płytki nad nim niech mają taki sam odcień,
  • Zdecyduj się na białą, matową górną część zabudowy kuchennej,
  • W nowoczesnej kuchni sprawdzą się urządzenia do zabudowy i czarne,
  • Zdecyduj się na efektowne oświetlenie, na przykład lampy ze szklanym, oryginalnym kloszem.
czarne płytki w kuchni
Czerń i nowoczesny styl – trudno o lepszy duet!

Czarna kuchnia w industrialnym stylu – jak zaaranżować?

Czarne płytki w kuchni na podłodze i czarne meble kuchenne są perfekcyjnym wyborem, jeśli planujesz industrialną aranżację. To styl, który czerpie przede wszystkim z ciemnych barw i naturalnych materiałów. Czarne, matowe szafki bez uchwytów doskonale zaprezentują się w zestawieniu z drewnianym blatem w ciepłym odcieniu.

Czego nie powinno zabraknąć w industrialnej kuchni? Czerwonej cegły! To najbardziej charakterystyczny element dla loftów. Możesz wykorzystać ją na ścianie, przy której będzie znajdował się stół. Jeśli nie podoba Ci się cegła, zdecyduj się na efekt betonu. On także jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w loftowych wnętrzach.

Do pomieszczenia dobierz czarną armaturę. Zlew i bateria w tym kolorze będą świetnie komponować się z drewnianym blatem. Industrialne oświetlenie to między innymi czarne, metalowe lampy, które pozwalają wyeksponować ciekawą żarówkę.

Nad wyspą możesz zamontować model składający się z belki. Wokół niej będą okręcone kable zakończone żarówkami – taka lampa prezentuje się surowo, dlatego pasuje do loftowej kuchni. W industrialnym wnętrzu nie ma raczej przestrzeni na dodatki, dlatego efektowne oświetlenie jest ważne.

Jeśli jednak chcesz dodać nieco dekoracji, możesz zdecydować się na zioła. Dopasuj do nich odpowiednie doniczki – najlepsze będą modele w miedzianym kolorze. Ten odcień może pojawiać się również w innych miejscach. Zamiast czarnej baterii sprawdzi się miedziana. Również klosz może być w tym kolorze.

Podoba Ci się industrialna, czarna kuchnia z drewnem? Ikea to jedno z miejsc, gdzie znajdziesz to popularne rozwiązanie. Pamiętaj, że takie połączenie kolorystyczne będzie też pasowało do nowoczesnej aranżacji, pozbawionej typowo industrialnych elementów takich jak cegła czy dodatki w miedzianym kolorze.

Kuchnia z czarnymi płytkami – jak urządzić ją w industrialnym stylu?

  • Wybierz czarne, matowe szafki bez uchwytów,
  • Dopasuj do nich drewniany blat,
  • Na ścianie sprawdzi się czerwona cegła,
  • Dobierz czarną armaturę oraz miedziane dodatki, na przykład donice na zioła.
czarne meble kuchenne
Kuchnia z czarnymi płytkami, fot. Opoczno

Biała kuchnia, czarny blat – jakie płytki?

Chcesz uzyskać elegancki efekt? Idealne będą biała kuchnia, czarny blat. Jakie płytki wykorzystać w takim zestawieniu? Na podłodze możesz zastosować jasne kafelki, na przykład imitujące drewno. To dobre rozwiązanie, jeśli zabudowa jest matowa, ma ozdobne frezowania i eleganckie uchwyty. Nad blatem natomiast sprawdzą się czarne płytki w formie cegiełek, z białą fugą.

Do połączenia jasnej zabudowy w błyszczącym kolorze i czarnego blatu będą pasowały ciemne kafelki na ścianie. Bezkonkurencyjne rozwiązanie to biała kuchnia z czarnymi płytkami. Możesz wybrać mozaikę lub imitację marmuru. Na podłodze natomiast wykorzystasz szarą, matową okładzinę. Biała kuchnia z czarnymi płytkami i popielatą podłogą będzie niezwykle nowoczesna.

  • Jeśli planujesz białą kuchnię i czarny blat, możesz zastosować na podłodze kafelki imitujące drewno. Na ścianie sprawdzą się ciemne płytki, na przykład naśladujące naturalny kamień.


Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2024 13:37
komentarzy /( 2 )
  • Klaus
    Klaus

    środa, 02 listopad 2022 10:10

    czerni mówię nie! wolę brązy lub granat
  • Kate
    Kate

    czwartek, 27 październik 2022 09:37

    ta pierwsza kuchnia ze zdjęcia jest cudowna! Te kolory 3 magia!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.