Płyta indukcyjna – co jest istotne przy zakupie? - dekoportal.pl

Płyta indukcyjna – co jest istotne przy zakupie?

29 Wrz 2023 / Napisał  / Porady
płyta indukcyjna

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Neo24.pl.


Płyty indukcyjne zyskują coraz większą popularność zarówno wśród miłośników gotowania, jak i osób szukających sposobu na gustowne i funkcjonalne urządzenie kuchni. Są bezpieczne, proste w obsłudze i pozwalają gotować o wiele szybciej niż tradycyjne palniki gazowe czy inne rodzaje płyt grzewczych. Co warto wiedzieć przed zakupem płyty indukcyjnej? Dowiesz się z poniższego wpisu!

Minimalistyczny wygląd, prosta obsługa, szybkie i skuteczne grzanie – to tylko kilka z największych zalet, jakie przekonują coraz większą liczbę osób do zakupu płyty indukcyjnej. Warto jednak pamiętać, że w sklepach z wyposażeniem AGD dostępne są różne modele płyt indukcyjnych z różnymi wariantami i funkcjami. W tym artykule podpowiadamy, co jest naprawdę istotne przy zakupie.


Czy warto zainwestować w płytę indukcyjną?

Płyty indukcyjne stanowią obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania w nowoczesnej kuchni. W wielu domach już zastąpiły tradycyjne płyty gazowe czy inne płyty grzewcze. Nic dziwnego – w końcu technologia indukcyjna ma naprawdę wiele zalet.

Tym, co przekonuje większość osób do korzystania z niej, jest fakt, że płyta indukcyjna oferuje o wiele szybsze nagrzewanie, co w rezultacie pozwala znacząco skrócić czas gotowania. Dzięki temu łączy w sobie funkcjonalność i energooszczędność. Ponadto jej minimalistyczny design doskonale wpisuje się w wystrój każdej kuchni, a dodatkowo oferuje niezwykłą łatwość czyszczenia oraz obsługi.


Najważniejsze parametry płyty indukcyjnej

Choć w podstawowym zakresie wszystkie płyty indukcyjne mają to samo zadanie, modele od różnych producentów często różnią się między sobą pod wieloma względami. Sprawdźmy więc, na co należy zwrócić szczególną uwagę, kupując płytę indukcyjną.

Płyta indukcyjna – 2-palnikowa, 4-palnikowa, a może większa?

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście rozmiar płyty indukcyjnej. Dzięki zróżnicowaniu wymiarów tego typu urządzenia, z pewnością znajdziesz model pasujący do Twojej kuchni – niezależnie od tego, czy mieszkasz w niewielkim mieszkaniu czy w domu wraz z dużą rodziną.

W przypadku niewielkich kuchni lub osób, które gotują naprawdę sporadycznie, najlepiej sprawdzi się płyta indukcyjna 2-palnikowa. Z kolei dla rodzin, w których gotowanie zwykle wymaga większej liczby garnków, lepsza okaże się szeroka płyta o 5, a nawet 8 polach grzejnych. Jednak najpopularniejszym wyborem wciąż pozostaje standardowa płyta indukcyjna 4-palnikowa.

Zmywarka Bosch – przegląd modeli o różnych szerokościach. Sprawdź!

Panel sterowania i funkcje dodatkowe

Oprócz rozmiaru i kształtu płyty bardzo istotne są także jej funkcje dodatkowe i sam panel sterowania. Dostępne są panele z przyciskami i –, ale także z możliwością ustawiania mocy palnika przy użyciu suwaka dotykowego. Wybierz rozwiązanie, które będzie wygodniejsze dla Ciebie.

Jakie dodatkowe funkcje mogą być istotne w płycie indukcyjnej? Przydatne będą na przykład wbudowane programy do roztapiania masła czy podtrzymywania temperatury. Dla rodzin z dziećmi ważna będzie także blokada rodzicielska.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Neo24.pl.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 29 wrzesień 2023 12:59
komentarz /( 1 )
  • Nelka
    Nelka

    piątek, 05 kwiecień 2024 10:08

    o nie słyszałam o programach do roztapiania masła etc. Brzmi fajnie

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.