Rodzaje baterii kuchennych — na co zwrócić swoją uwagę przy wyborze? - dekoportal.pl

Rodzaje baterii kuchennych — na co zwrócić swoją uwagę przy wyborze?

27 Kwi 2022 / Napisał  / Porady
 bateria kuchenna

Baterię kuchenną obsługującą zlewozmywak najczęściej montuje się na jego obrzeżu. Nazywa się ją baterią sztorcową, którą w razie awarii lub jej zmiany jest bardzo łatwo wymienić. Zdecydowaną większość zlewozmywaków przygotowuje się właśnie pod tego typu armaturę. Znacznie rzadziej można spotkać baterie naścienne. Zazwyczaj można je zobaczyć jeszcze w starych, nieremontowanych domach albo unikalnych nowoczesnych apartamentach.

Ile uchwytów powinna mieć bateria kuchenna? Najpopularniejsze obecnie są te jednouchwytowe, które w prosty sposób pozwalają regulować temperaturę oraz strumień. Tego typu regulacja następuje bardzo szybko, więc sprzyja to oszczędzaniu wody. Baterię obsłużysz jedną ręką, co bywa bardzo wygodne, zwłaszcza w kuchni. Natomiast bateria dwuuchwytowa ma dwa osobne uchwyty do zimnej oraz ciepłej wody.

 bateria kuchenna

Baterie kuchenne — koniecznie wybierz wygodną wylewkę

Wybranie odpowiedniej wylewki sprawi, że codzienne obowiązki staną się o wiele przyjemniejsze. Wylewka standardowo jest mała lub duża, wysoka lub niska, prosta pionowa lub łukowata. Wysoka ułatwi Ci napełnianie czajnika i butelek wodą, a także mycie dużych garnków czy naczyń. W kuchni zdecydowanie najlepiej sprawdzi się bateria z wyciąganą wylewką, którą niczym prysznicem można umyć niestandardowe naczynia. Armatura tego typu posiada bardzo często długi przewód, więc można łatwo napełnić garnek albo duże naczynie. Bardzo funkcjonalne, a przez to popularne są wylewki obrotowe. Można zmieniać ich ustawienie względem stopni. Najczęściej ma się możliwość obrócenia ich o około 120 lub 240 stopni. To daje bardzo dużą wygodę oraz komfort w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Baterie kuchenne — minimalistyczny, vintage a może nowoczesny design?

Jeszcze całkiem niedawno nie było dużego wyboru stylów baterii kuchennych. Jak już pisaliśmy, miały one jedynie odpowiednio podawać wodę. Wszystko zmieniło się, gdy zaczęto przykładać zdecydowanie większą wagę do designu baterii kuchennych. Wtedy piękne tego typu sprzęty stały się bardzo ważnym elementem kuchni. Jeżeli szukasz odpowiedniej i estetycznej armatury, koniecznie sprawdź baterie kuchenne na Ekspercilazienek.pl.

Obecnie można znaleźć w asortymentach sklepów ich bardzo różne kształty oraz kolory. Wykonuje się je zazwyczaj z mosiądzu. Jednak nie jest to żadną przeszkodą do tego, by bateria była w fantazyjnym kolorze. Niebieski czy różowy? Bateria kuchenna powinna doskonale się prezentować. Wciąż dużą popularnością cieszą się rustykalne, vintage armatury, które wspaniale dekorują prawie każde wnętrze. Pamiętaj, by dopasować styl baterii do designu, w którym jest urządzona Twoja kuchnia. Najważniejsza bywa ich zgodność, choć i tu można przewidzieć pewne wyjątki.

Baterie kuchenne przeszły długą drogę, by w końcu stać się ważnym elementem każdej kuchni. Mając to na uwadze, zastanów się, która tego typu armatura kuchenna będzie najbardziej Ci odpowiadała. Ważny jest zarówno design, jak i jej funkcjonalność. Wybierając w ten sposób, na pewno się nie zawiedziesz.

 

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 15:32
komentarz /( 1 )
  • Paula__
    Paula__

    piątek, 20 maj 2022 09:48

    ja polecam z wyciąganą wylewką. W kuchni jest niezastąpiona

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.