Jaka jest różnica między Grohe a Hansgrohe? Sprawdź! - dekoportal.pl

Jaka jest różnica między Grohe a Hansgrohe? Sprawdź!

19 Kwi 2021 / Napisał  / Łazienka
 hansgrohe a grohe róźnica
Grohe i Hansgrohe to dwie popularne marki oferujące produkty do łazienek.

Grohe i Hansgrohe to dwie popularne marki oferujące produkty do łazienek. Ich nazwy brzmią podobnie, jednak to dwie różne firmy. Chcesz wiedzieć, jaka jest różnica między Grohe a Hansgrohe? Poznaj rozbieżności i podobieństwa pomiędzy producentami, którzy cieszą się dużym zaufaniem klientów.

O czym przeczytasz w artykule?

Dowiedz się więcej o Hansgrohe

Hansgrohe to firma, której historia sięga więcej niż 100 lat wstecz. To w 1901 roku w Schwarzwaldzie Hans Grohe otworzył firmę specjalizującą się w metalowych wyrobach. Początkowo w przedsiębiorstwie pracowały 3 osoby – dzisiaj to globalna, ceniona firma, która zatrudnia niemal 5000 pracowników.

Czy wiesz, że właściciel marki Hans Grohe przyczynił się do ewolucji prysznica? To on wymyślił prysznicowy drążek o nazwie Unica, a obecnie przedsiębiorstwo wciąż zaopatruje rynek w wyjątkowe projekty.

Większa część produkcji w przypadku Hansgrohe odbywa się w Niemczech, natomiast wyroby producenta trafiają do ponad 100 krajów na świecie.

Marka Hansgrohe:

 • Rozpoczyna swoją historię w 1901 roku w Schwarzwaldzie, gdzie Hans Grohe założył firmę zajmującą się metalowymi wyrobami,
 • Zatrudnia niemal 5000 pracowników,
 • Ma większość produkcji w Niemczech, ale jej wyroby trafiają do ponad 100 krajów na świecie.
grohe a hansgrohe
Hansgrohe to firma, której historia sięga więcej niż 100 lat wstecz.

Poznaj markę Grohe

W połowie lat 30. Friedrich Grohe opuścił firmę swojego ojca Hansa. Przejął wtedy fabrykę okuć żelaznych i zajął się tworzeniem armatury sanitarnej, kiedy jego ojciec skoncentrował się na ulepszaniu pryszniców.

Firmy Grohe i Hansgrohe nie są obecnie związane, a łączy je jedynie podobnie brzmiąca nazwa wynikająca z rodzinnych powiązań pierwszych właścicieli. Marka Grohe zatrudnia obecnie około 6000 osób, z czego duża część pracuje w Niemczech.

Przedsiębiorstwo jest doceniane za design produktów. Marka Grohe otrzymała nagrodę Red Dot, która jest przyznawana od kilkudziesięciu lat, a określa się ją mianem „Oscara designu”. Doceniono zespół projektantów, którym przyznano tytuł design team of the year. Był to pierwszy producent armatury łazienkowej z taką nagrodą.

Marka Grohe:

 • Została założona w połowie lat 30.,
 • Obecnie zatrudnia około 6000 osób, z czego wiele pracuje w Niemczech,
 • Otrzymała nagrodę Red Dot, czyli jedną z najbardziej prestiżowych w świecie designu.
 hansgrohe a grohe róźnica
Marka Grohe otrzymała nagrodę Red Dot.

Grohe a Hansgrohe – poznaj najważniejsze zasady przedsiębiorstw

Jakość, technologia, design i zrównoważony rozwój – w taki sposób marka Grohe określa swoje wartości. Przedsiębiorstwo dba o przeprowadzanie rygorystycznych testów wewnętrznych w specjalistycznych laboratoriach. Daje to pewność, że przed wprowadzeniem do produkcji wyroby są precyzyjnie sprawdzone pod kątem trwałości.

Marka Grohe dba również o środowisko. Przedsiębiorstwo stosuje bowiem technologie ograniczające zużycie wody – przykładem są termostaty, które pozwalają wyeliminować konieczność czekania, aż woda osiągnie właściwą temperaturę. Dzięki temu zużycie wody staje się mniejsze. Marka Grohe przykłada dużą wagę do designu, który według twórców musi iść w parze z funkcjonalnością wyrobów.

Firma Hansgrohe dba o jakość, wzornictwo oraz odpowiedzialność podczas produkcji wyrobów. Marka ma własne laboratorium badawczo-rozwojowe, które pozwala na nieustanną pracę nad nowymi pomysłami.

Firma kieruje się czterowymiarowym pojęciem jakości, które obejmuje: jakość produktu, jakość wzornictwa, jakość produkcji oraz jakość serwisu. Przedsiębiorstwo dba nie tylko o trwałość, lecz także bezpieczeństwo wyrobów. Produkty muszą być łatwe w obsłudze oraz montażu.

Wzornictwo produktów marki Hansgrohe można określić jako ponadczasowe. Ważne jest połączenie designu z funkcjonalnością i komfortem użytkowania, co pozwala zestawić piękno zewnętrzne z wewnętrznym. Przedsiębiorstwo stawia na wysoką jakość produkcji, która odbywa się z poszanowaniem dla środowiska naturalnego.

Dla marki Hansgrohe ważna jest również jakość serwisu. Doskonale wykwalifikowana obsługa, z której porad można skorzystać na różnych wydarzeniach, ułatwia wybranie spośród szerokiej oferty produktów.

Jeśli chodzi o wartości przedsiębiorstwa, między Hansgrohe a Grohe różnica jest niewielka. Obydwie marki przykładają dużą wagę do testowania produktów oraz dbałości o środowisko. Przedsiębiorstwa nie zapominają przy tym o designie, który musi iść w parze z funkcjonalnością wyrobów.

Najważniejsze zasady przedsiębiorstw:

 • Jakość, technologia, design i zrównoważony rozwój to wartości, które towarzyszą marce Grohe. Przedsiębiorstwo przykłada dużą wagę do testowania wyrobów, stosuje technologie ograniczające zużycie wody i dba o to, żeby design szedł w parze z funkcjonalnością,
 • Hansgrohe kieruje się zasadami jakości produktu, jakości wzornictwa, jakości produkcji oraz jakości serwisu. Firma wciąż pracuje nad nowymi rozwiązaniami, co ułatwia jej własne laboratorium badawczo-rozwojowe.
 grohe czy hansgrohe
Jakość, technologia, design i zrównoważony rozwój to wartości, które towarzyszą marce Grohe.
 
 grohe czy hansgrohe
Firma Hansgrohe dba o jakość, wzornictwo oraz odpowiedzialność podczas produkcji wyrobów.

Grohe a Hansgrohe – dowiedz się więcej o stosowanych technologiach

Zastanawiając się nad różnicami między Grohe a Hansgrohe, warto wziąć pod uwagę technologie stosowane w produktach. W przypadku Hansgrohe jest to między innymi przycisk Select, który pozwala na intuicyjną zmianę strumienia – takie rozwiązanie gwarantuje komfort użytkowania elementu wyposażenia.

Hansgrohe stosuje technologię EcoSmart. Pozwala ona na zmniejszenie zużycia wody bez zmniejszenia komfortu. To możliwe dzięki domieszce powietrza, która sprawia, że strumień jest obfitszy. Technologia EcoSmart jest przyjazna dla środowiska, ale poza tym pozwala znacznie ograniczyć wydatki.

Marka Hansgrohe ułatwia klientom dbanie o czystość pomieszczeń. QuickClean umożliwia szybkie usuwanie zabrudzeń dzięki zastosowaniu silikonowych powłok. Łatwiejsze czyszczenie zwiększa żywotność produktów.

Przedsiębiorstwo dba również o bezpieczne użytkowanie produktów. Świadczy o tym technologia CoolContact, która utrzymuje zewnętrzne części prysznica chłodne, co redukuje możliwość poparzenia.

Marka Grohe również dba o stosowanie innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają oszczędności oraz bezpieczeństwo. Jedną z technologii jest CoolTouch. Dzięki niej nie ma ryzyka poparzenia się podczas regulowania temperatury wody.

Grohe dba również o środowisko i znacznie ułatwia klientom rezygnację z butelkowanej wody. To zasługa technologii Blue, która usuwa z wody substancje pogarszające jej smak. Dzięki temu zakup butelkowanych napojów czy oddzielnych dzbanków filtrujących staje się zbędny. Jeden wkład pozwala oczyścić aż 3000 litrów wody, a jego wymiana jest bezproblemowa.

Kolejna warta uwagi technologia to Turbostat. Pozwala ona na błyskawicznie ustawienie wybranej temperatury i utrzymanie jej przez cały czas trwania kąpieli. Zapewnia to nie tylko komfort, lecz także oszczędności.

Marka Grohe korzysta z technologii Speed Clean. Zapewnia ona sprawniejsze czyszczenie osadów. To możliwe dzięki dyszom wykonanym ze specjalnego silikonu. Materiał pozwala na usunięcie zabrudzeń bez dużego wysiłku – wystarczy przetrzeć je szmatką.

Różnica między Grohe a Hansgrohe w przypadku technologii nie jest więc zbyt duża. Obydwie marki dbają o oszczędność wody, komfort użytkowania wyrobów oraz ich bezproblemowe czyszczenie.

Technologie stosowane w Grohe i Hansgrohe:

 • Marka Hansgrohe wprowadziła przycisk Select, który ułatwia zmianę strumienia,
 • Przedsiębiorstwo dba o zmniejszenie zużycia wody dzięki technologii EcoSmart,
 • Hansgrohe ułatwia klientom dbanie o czystość elementów wyposażenia dzięki QuickClean,
 • CoolContact to technologia pozwalają uniknąć poparzenia,
 • Marka Grohe również korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań, a jednym z nich jest Blue; technologia pozwala pozbyć się z wody niesmacznych substancji, co sprawia, że zakup butelkowanej wody staje się zbędny,
 • Grohe dba też o zmniejszenie zużycia wody dzięki technologii Turbostat, która utrzymuje wybraną temperaturę przez cały czas trwania kąpieli,
 • Łatwiejsze usuwanie osadów zapewni Speed Clean od Grohe.
 różnica między grohe a hansgrohe
W przypadku Hansgrohe jest to między innymi przycisk Select, który pozwala na intuicyjną zmianę strumienia.
 
 różnica między grohe a hansgrohe
Marka Grohe również korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań, a jednym z nich jest Blue.

Grohe czy Hansgrohe – co wybrać?

Jak widać, w wielu aspektach między Hansgrohe a Grohe różnica jest niewielka. Zastanawiając się, co wybrać, warto wziąć pod uwagę wygląd produktów. Dobrym pomysłem jest przejrzenie katalogów. Prezentacja produktów wraz ze zdjęciami we wnętrzach oraz ważnymi informacjami ułatwi podjęcie decyzji, które wyroby bardziej pasują do planowanego wystroju – Grohe czy Hansgrohe.

Pewne jest, że w ofercie obydwu marek można znaleźć wyroby pasujące zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Nie brakuje rozwiązań, które dobrze zaprezentują się w industrialnej przestrzeni, ale wiele jest też wyrobów, które dopełnią elegancką aranżację.

Przykładem serii pasującej do eleganckiego wnętrza jest Metropol Classic łączący odcień chromu ze złotem – to ponadczasowa propozycja marki Hansgrohe. W poszukiwaniu oryginalnych rozwiązań warto sprawdzić ofertę marki Grohe – wzrok przyciągają w niej kolorowe baterie Essence Professional. Różnorodność wariantów kolorystycznych idzie w parze z funkcjonalnością – wielobarwne modele zostały wyposażone w pełni obrotową wylewkę i łatwy do utrzymania w czystości wąż santoprenowy.

Co wybrać: Grohe czy Hansgrohe?

 • Pod wieloma względami między Hansgrohe a Grohe różnica nie jest znacząca,
 • Warto przejrzeć katalogi produktów obydwu producentów, żeby zapoznać się ze stylem ich wyrobów,
 • W ofercie obydwu marek można znaleźć wyroby pasujące do wnętrz nowoczesnych i klasycznych, ale też industrialnych,
 • Przykładem serii idealnej do eleganckiej aranżacji jest Metropol Classic od Hansgrohe,
 • Oczekiwania osób lubiących oryginalne rozwiązania spełnią wielobarwne baterie Essence Professional od Grohe.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 kwiecień 2021 09:12
komentarzy /( 2 )
 • ania
  ania

  piątek, 07 maj 2021 09:31

  Spodobała mi się technologia Blue u producenta Grohe. Świetna sprawa taka bateria!
 • Julek
  Julek

  czwartek, 22 kwiecień 2021 15:41

  Super design obu producentów, ciężko się zdecydować która firma lepsza.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.