Co jest istotne przy wyborze podtynkowego wyposażenia łazienek? Odpowiadamy! - dekoportal.pl

Co jest istotne przy wyborze podtynkowego wyposażenia łazienek? Odpowiadamy!

05 Paź 2023 / Napisał  / Porady
podtynkowe wyposażenie łazienki

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z BANYO.


Baterie podtynkowe to tuż obok umywalek nablatowych i wanien wolnostojących najgorętszy trend w aranżacjach łazienek. Rozwiązanie to ma wiele zalet i wysokie walory estetyczne. Decyzja w kwestii odpowiedniego modelu nie zawsze jest jednak prosta. Podpowiadamy zatem, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze podtynkowego wyposażenia łazienki.

Podtynkowe wyposażenie łazienek – co to takiego?

Podtynkowe wyposażenie do łazienki to armatura, której mechanizm jest częściowo ukryty w ścianie. Na zewnątrz jest jedynie wylewka oraz dźwignia lub pokrętło regulacji wody. Baterie podtynkowe można montować przy umywalkach, wannach, prysznicach, a także bidetach. Wówczas zmianie mogą ulec poszczególne elementy wyposażenia. Przykładowo w przypadku baterii prysznicowej poza wylewką oraz sterowaniem strumieniem i temperaturą wody elementami są zestaw natryskowy i deszczownica.

Baterie podtynkowe są jednym z największych trendów w aranżacji łazienek. Tego typu armatura doskonale odnajduje się zarówno w nowoczesnych projektach łazienek, jak i klasycznych odsłonach z minimalistyczną nutą. Sklepy internetowe z armaturą sanitarną coraz szybciej rozszerzają swój asortyment tego typu produktów, dzięki czemu mogą zaoferować rozwiązania do wnętrz w niemal każdym stylu. Wśród nich znajdziemy baterie chromowane, złote, czarne oraz w kolorze miedzi i różowego złota.

 podtynkowe wyposażenie łazienki
                                                                   Minimalistyczna ścienna bateria podtynkowa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii podtynkowej do łazienki?

W procesie wybierania baterii podtynkowej pierwszym kryterium zwykle jest design. Należy postawić na produkt, który będzie spójny z wyposażeniem łazienki. Złota armatura podbija obecnie magazyny wnętrzarskie, ponieważ gwarantuje bardzo elegancki efekt. Z kolei modele w kolorze czarnym są chętnie wybierane do minimalistycznych, surowych aranżacji. Decydując się na baterie podtynkowe, warto zdecydować się na produkty z tej samej serii, które są do siebie idealnie dopasowane. Takie wyposażenie łazienek znajdziesz np. tutaj: https://www.banyo.pl/.

Sam wygląd nie jest jednak najważniejszy – nie możesz zapominać również o funkcjonalności.

 • Należy zadbać o to, aby baterie umożliwiały wygodne umycie się, dlatego pod prysznic polecamy produkt z natryskiem i deszczownicą.
 • Istotnym dodatkiem jest termostat, dzięki któremu możemy uniknąć oparzeń zbyt gorącą wodą.
 • Perlator napowietrzy wodę z wylewki, skutecznie obniżając jej zużycie.
 • Box podtynkowy umożliwi łatwe dokonanie naprawy, bez konieczności usuwania glazury.

Baterie podtynkowe – jakie są zalety takiego wyposażenia łazienki?

Jak już wspomnieliśmy, podtynkowe baterie łazienkowe mają wielu zwolenników ze względu na swoje liczne zalety. Pierwszą z nich bez wątpienia jest estetyka. Na zewnątrz znajdują się jedynie najpotrzebniejsze elementy, takie jak wylewka oraz pokrętło czy dźwignia. Daje to bardzo nowoczesny i subtelny efekt, a sama armatura jest o wiele prostsza i w utrzymaniu w czystości. Takie baterie czyści się bardzo szybko, ponieważ mają mniej zakamarków, w których mógłby osadzać się kamień.

Zanim jednak udasz się na stronę sklepu internetowego z armaturą łazienkową w celu złożenia zamówienia, musisz pamiętać, że zamontowanie baterii podtynkowej jest możliwe jedynie w nowej łazience lub takiej poddawanej kapitalnemu remontowi. Cała instalacja ukryta jest w ścianie, przez co konieczne jest wykucie w niej wnęki o odpowiedniej głębokości lub nadbudowanie ścianki z płyty kartonowo-gipsowej. Decydując się na baterię podtynkową zbyt późno, należy liczyć się z koniecznością skuwania płytek, a być może także przerabiania instalacji wodno-kanalizacyjnej.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z BANYO.


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 05 październik 2023 10:27
komentarz /( 1 )
 • WOjtek
  WOjtek

  poniedziałek, 08 kwiecień 2024 10:53

  wlaśnie przede mną ten zakup

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.