Ochraniacz na materac jako dodatkowa ochrona — czy warto? - dekoportal.pl

Ochraniacz na materac jako dodatkowa ochrona — czy warto?

05 Maj 2023 / Napisał  / Porady
Ochraniacz na materac jako dodatkowa ochrona — czy warto

Ochraniacz na materac jako dodatkowa nakładka na powierzchnię materaca ma głównie jedno zadanie — ochraniać materac przed zabrudzeniem. Jednak możemy wyszczególnić o wiele więcej korzyści ze stosowania ochraniaczy na materac. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ochraniaczy tego typu, które doskonale się sprawdzają. Jeśli zastanawiasz się, jaki ochraniacz na materac wybrać i co możesz zyskać, to zapraszamy do lektury!


Czy warto używać ochraniacza na materac?

Zakup materaca wiąże się zwykle z większym wydatkiem. Finanse i cena materaca to jednak nie wszystko. Sporym kosztem jest także czas, jaki wkładamy w wybór odpowiedniego materaca. Materac powinien być dobrze dobrany do naszej sylwetki, zarówno do wzrostu, jak i do ciężaru naszego ciała i naszych preferencji. Od materaca w znacznej mierze zależeć będzie jakość naszego snu i komfort, jakiego zaznamy podczas wypoczynku. Dlatego jak już wybierzemy swój ulubiony materac to z pewnością nie chcielibyśmy, aby został szybko poplamiony czy zabrudzony. W porównaniu z kosztami, jakie wkładamy w wybór materaca, to zakup ochraniacza jest opłacalny. Dużo tańszy od samego materaca ochraniacz zapewnia skuteczność w ochronie materaca, którą trudno przecenić. Zdecydowanie warto poświęcić chwilę na zakup tego dodatkowego przedmiotu do naszej sypialni.


Czy ochraniacz na materac jest bezpieczny?

Ochraniacz na materac ze sprawdzonych źródeł i wykonane z najwyższą starannością z dobrych jakościowo materiałów będą bezpieczne dla nas i naszej rodziny. Mamy tu na myśli dwie rzeczy — zastosowane materiały do wykonania materaca oraz jest bezpieczny montaż na powierzchni materaca. Dobry ochraniacz na materac może zapewnić nam dodatkowy komfort, poza samą ochroną materaca.

  • W jaki sposób ochraniacz chroni materac? — Przede wszystkim każdy ochraniacz na materac powinien być nieprzemakalny. Nie przepuści do materaca cieczy w żadnej postaci oraz zahamuje rozwój roztoczy i grzybów.
  • Co zapewnia ochraniacz poza ochroną materaca? — Termoregulacyjna i oddychająca ochrona to komfort dla wrażliwej skóry. Będzie też dodatkową barierą dla roztoczy i grzybów co odczują szczególnie alergicy.

Czy ochraniacz na materac pasuje do każdego materaca?

Jak dopasować ochraniacz na materac? Wybór odpowiedniego rozmiaru oczywiście ma znaczenie dla efektywności ochraniacza. Większość ochraniaczy mocowanych jest na rogach materaca za pomocą elastycznej gumki. Owa guma wszyta jest w ochraniacz i pozwala naciągnąć się tak, by złapać materac od spodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ciężkość materaca dodatkowo dociąża gumki, co pozwala na utrzymanie ochraniacza w stabilnej pozycji. Ochraniacz na materac powinien stabilnie utrzymywać się na powierzchni materaca, tylko wtedy będzie zarówno funkcjonalny, jak i bezpieczny. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest dość po prostu — wystarczy zmierzyć materac i wybrać idealnie dopasowany ochraniacz, jeśli jest on przystosowany do mocowania na wyżej wymienionej gumce. Jeśli wybieramy ochraniacz na materac pod postacią prześcieradła 2w1 to musimy wybrać rozmiar jak dla prześcieradła — czyli dobieramy wymiary tak samo, pod warunkiem że nasz materac nie jest wyższy niż standard 15-25 cm. W innym wypadku musimy poszukać większego, by swobodnie naciągnął się na nasz wysoki materac.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 09:25

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.