Prześcieradło z gumką czy bez? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań! - dekoportal.pl

Prześcieradło z gumką czy bez? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań!

21 Mar 2023 / Napisał  / Porady
 prześcieradło z gumką, prześcieradło bez gumki

Prześcieradło to jeden z najważniejszych akcesoriów pościelowych, które zapewnia nam komfortowy i higieniczny sen. Od jego wyboru w dużej mierze zależy jakość naszego wypoczynku, ale także sposób i komfort zakładania na łóżko lub materac oraz estetyka przechowywania. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup praktycznego prześcieradła z gumką. Nadal nie brakuje jednak także zwolenników bardziej tradycyjnego rozwiązania, jakim jest prześcieradło bez gumki. Sprawdźmy, czym różnią się te dwa rozwiązania!


Klasyczne prześcieradło bez gumki. Dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Prześcieradła bez gumki to proste akcesoria pościelowe, które towarzyszą nam od wielu lat. Z powodzeniem korzystały z nich nasze babcie i mamy, a równie chętnie sięgamy po nie także my. Prześcieradła bez gumki zakłada się na łóżko lub materac w kilka chwil, równie łatwo się je także składa. Z tego względu chętnie korzysta z nich wiele osób. Prześcieradła bez gumki są dostępne w różnych rozmiarach, które bez problemu dopasujemy do wymiarów naszej powierzchni do spania. Są to o tyle komfortowe w użytkowaniu rozwiązania, że można je dopasować rozmiarowo także do mniej standardowych łóżek – wystarczy zawinąć naddatek materiału i umieścić go pod materacem.

Prześcieradła bez gumki nie są jednak rozwiązaniami pozbawionymi pewnych wad. Wiele korzystających z nich osób narzeka przede wszystkim na brak podtrzymania prześcieradła. Problemy z jego użytkowaniem mogą mieć zwłaszcza osoby, które w ciągu nocy często zmieniają pozycję oraz małe dzieci, które wiercą się i przemieszczają na łóżku. W efekcie poruszania się, prześcieradło bez gumki będzie zwijać się i marszczyć, co może powodować dyskomfort w trakcie nocnego wypoczynku oraz zmuszać nas do poprawiania ułożenia pościeli każdego dnia.

 prześcieradło z gumką, prześcieradło bez gumki

Nowoczesne prześcieradła z gumką. Kiedy warto je wybrać?

Rozwiązaniem powyższych problemów są nowocześniejsze prześcieradła z gumką. Są to bardzo praktyczne i komfortowe w użytkowaniu akcesoria pościelowe, które zapewniają wysoki komfort snu także dla osób, które w nocy często zmieniają pozycję i przemieszczają się na łóżku. Z tego powodu, to właśnie prześcieradła z gumką są najbardziej polecanymi rozwiązaniami dla dzieci i młodzieży. Podobnie, jak i ich odpowiedniki bez gumki, są dostępne w różnych rozmiarach, które pasują na większość standardowych powierzchni do spania, kupimy je także w wielu kolorach i rodzajach tkanin.

Prześcieradła z gumką mają jednak trzy zasadnicze wady. Pierwszą z nich jest nieco trudniejszy i bardziej pracochłonny proces zakładania – prawidłowe posłanie łóżka z prześcieradłem z gumką trwa zwykle nieco dłużej niż rozłożenie prześcieradła bez gumki. Kolejnym problemem może być składanie takiego akcesorium, które aby wyglądało estetycznie w szafie lub szufladzie i zajmowało w niej mało miejsca, wymaga nieco wprawy oraz zastosowania odpowiedniej metody. Wreszcie, prześcieradła z gumką są dopasowane do standardowych wymiarów materacy – nie sprawdzą się więc w przypadku wersalek, kanap czy powierzchni do spania o wymiarach innych niż standardowe.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 marzec 2023 10:56
komentarz /( 1 )
  • Lulka
    Lulka

    poniedziałek, 03 kwiecień 2023 16:28

    od kilku lat tylko z gumką. Jaka to jest wygoda!!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.