Parownica do ubrań – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę? - dekoportal.pl

Parownica do ubrań – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę?

11 Lut 2021 / Napisał  / Porady
 parownica do ubrań – na co zwrócić uwagę
Dobra parownica do ubrań to urządzenie, które warto mieć niezależnie od tego, czy korzystasz na co dzień z żelazka.

Prasowanie jest dla wielu osób żmudnym zajęciem. Nie chcesz tracić czasu na usuwanie zagnieceń z ubrań przy pomocy żelazka? Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jaka parownica do ubrań spełni Twoje oczekiwania. Wybierz urządzenie pozwalające sprawnie wygładzić materiał bez dużego nakładu czasu.

O czym przeczytasz w artykule?

Dobra parownica do ubrań – dlaczego warto mieć?

Parownice do ubrań stają się coraz popularniejsze. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za prasowaniem przy pomocy żelazka. Wyciąganie deski, nagrzewanie żelazka, a później czekanie aż ostygnie – prasowanie w tradycyjny sposób zajmuje sporo czasu. Wykorzystanie pary do wygładzenia ubrań pozwoli Ci sprawnie usunąć zagniecenia, nawet kiedy bardzo się spieszysz.

Dobra parownica do ubrań to urządzenie, które warto mieć niezależnie od tego, czy korzystasz na co dzień z żelazka. Akcesorium pozwoli Ci dbać o różne tkaniny, również te najdelikatniejsze. Steamer – bo tak inaczej określa się parownicę – ułatwi Ci dbanie o ubrania wymagające specjalnej pielęgnacji. Przy pomocy pary wodnej odświeżysz i wygładzisz wełniany płaszcz lub jedwabną bluzkę. Nie istnieje ryzyko, że przypalisz tkaninę.

Parownice do ubrań opinie mają dobre nie tylko ze względu na skuteczne wygładzanie materiałów, lecz także możliwość usunięcia przy ich pomocy zarazków. Silny strumień pary pozwoli Ci pozbyć się bakterii. Parownice świetnie sprawdzą się więc do prasowania dziecięcych ubranek.

Zaletą urządzenia jest też likwidowanie nieprzyjemnych zapachów. Oczywiście nawet najlepsza parownica do ubrań nie zastąpi regularnego prania odzieży, ale pozwoli Ci w kilka chwil usunąć nieprzyjemną woń, na przykład dymu papierosowego.

Dlaczego warto mieć parownicę do ubrań?

 • Jest świetną alternatywą dla żelazka, którego używanie zajmuje znacznie więcej czasu,
 • Steamer umożliwi Ci wygładzanie bardzo delikatnych tkanin bez ryzyka przypalenia,
 • Parownica pozwoli Ci usunąć zarazki, dlatego warto używać jej do dziecięcych ubranek,
 • Urządzenie sprawdzi się też do usuwania nieprzyjemnych zapachów, na przykład dymu papierosowego.
 parownica do ubrań – jaką wybrać
Prasowanie jest dla wielu osób żmudnym zajęciem.

Parownica do ubrań – jaką wybrać?

Zastanawiając się, jaką parownicę wybrać, warto poznać dostępne na rynku modele. Wyróżnia się steamery ręczne oraz stojące. Mniejsze urządzenie zapewni Ci komfort podczas odświeżania odzieży. Wystarczy, że wybraną sukienkę czy bluzkę zawiesisz na wieszaku i szybko pozbędziesz się zagnieceń. Błyskawiczne odświeżanie odzieży jest możliwe nie tylko dzięki skuteczności pary, lecz także bardzo szybkiemu nagrzewaniu się urządzenia. Najlepsza parownica do ubrań może być gotowa do pracy nawet w 45 sekund.

Dobra parownica do ubrań w poręcznej wersji przyda Ci się nie tylko w domu, lecz także w podróży. Nawet najdokładniej złożona odzież może ulec zagnieceniu w walizce. Czeka Cię ważne spotkanie biznesowe? O wygląd zadbasz dzięki ręcznemu steamerowi, który podłączysz w hotelu, żeby w kilka chwil pozbyć się zagnieceń.

Co ważne, ręczną parownicę możesz zazwyczaj stosować zarówno w pionie i poziomie – zależy to od modelu. Jeśli bardzo się spieszysz, rozłóż ubranie na łóżku i potraktuj je parą wodną. Możliwość prasowania w pionie i poziomie jest ważna nie tylko w przypadku ubrań, lecz także obrusów czy zasłon. Leżący na stole materiał możesz odświeżyć przy pomocy pary. Wiszące na karniszu zasłony nie prezentują się perfekcyjnie? Nie musisz ich ściągać – ręczny steamer pozwoli Ci błyskawicznie wygładzić materiał.

Dobra parownica do ubrań może mieć też formę stojącego, większego urządzenia. Zaletą sprzętu jest wyższa moc niż w przypadku ręcznego steamera, a wadą – konieczność wygospodarowania dość dużej ilości miejsca. Stojąca parownica do ubrań jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli masz garderobę czy szafę pod schodami, gdzie znalazłaby się na nią przestrzeń.

Stojące parownice do ubrań opinie mają dobre ze względu na komfort użytkowania. Większy zbiornik sprawia, że potrzebują znacznie rzadszego napełniania. Wyższa moc to gwarancja, że parownica działa skutecznie. Stojący steamer może być wyposażony w długą deskę, która ułatwia prasowanie. Dobra parownica do ubrań może mieć kilka ustawień pary – pozwolą one dopasować działanie urządzenia do tkaniny.

Parownica do ubrań – jaką wybrać?

 • Na rynku znajdziesz parownice ręczne oraz stojące,
 • Modele ręczne sprawdzą się zarówno w domu, jak i podróży,
 • Niewielkie steamery szybko się nagrzewają – mogą być gotowe do pracy nawet w 45 sekund,
 • Dostępne są ręczne steamery umożliwiające prasowanie w poziomie – sprawdzą się do wygładzenia obrusa,
 • Niewielkie urządzenie posłuży Ci też do wyprasowania wiszącej już zasłony,
 • Stojący steamer charakteryzuje się większą mocą oraz pojemnością zbiornika, ale zajmuje dużo miejsca,
 • Stojąca parownica może mieć różne ustawienia, które pozwolą dopasować jej działanie do prasowanej tkaniny.
 parownice do ubrań opinie
Zastanawiając się, jaka parownica do ubrań będzie najlepsza, weź pod uwagę siłę wytwarzania pary.

Parownica do ubrań – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Istnieje kilka szczególnie ważnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie steamera. Zastanawiając się, jaka parownica do ubrań będzie najlepsza, weź pod uwagę siłę wytwarzania pary. Parametr ten określa, z jaką siłą sprzęt wyrzuca z siebie parę wodną. Wybieraj spośród steamerów, w których wyrzut pary wynosi co najmniej 20 g/min.

Kiedy zastanawiasz się, jaką parownicę wybrać, weź pod uwagę moc urządzenia. Warte uwagi są ręczne steamery, których moc to 1200 W. W przypadku stojących urządzeń moc powinna wynosić 2000 W.

Zwróć również uwagę na czas nagrzewania parownicy. Jeśli będzie wynosił do 60 sekund, to urządzenie zapewni Ci komfort użytkowania w każdej sytuacji. Nie bez znaczenia jest również długość kabla – 2,5 m okaże się wystarczające. Przed zakupem zwróć uwagę, czy jest możliwość używania sprzętu zarówno w pionie, jak i poziomie.

Lampka kontrolna temperatury to kolejny element, na który warto zwrócić uwagę. Wbudowana dioda poinformuje Cię, kiedy urządzenie będzie gotowe do działania, więc nie będziesz niepotrzebnie czekać. Zastanawiając się, jaką parownicę do ubrań wybrać, sprawdź, czy interesujące Cię modele umożliwiają korzystanie z wody z kranu. Jeśli nie masz dzbanka filtrującego, to szczególnie ważne. Z wody z kranu możesz korzystać w przypadku urządzeń, które mają wbudowany specjalny filtr lub system antywapienny.

Zwróć też uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Jeśli urządzenie ma Ci zastąpić na co dzień żelazko, lepiej wybierz większy model. Dzięki temu po wyschnięciu ubrań potraktujesz je wszystkie parą wodną i ułożysz w szafie.

Parownica do ubrań – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 • Siła wytwarzania pary – powinna wynosić co najmniej 20 g/min,
 • Moc urządzenia – w przypadku ręcznych parownic wystarczy moc 1200 W, a stojące modele powinny mieć 2000 W,
 • Czas nagrzewania parownicy – od niego zależeć będzie komfort użytkowania w awaryjnych sytuacjach,
 • Długość kabla – 2,5 m przewodu to wystarczająco,
 • Lampka kontrolna temperatury – dzięki niej będziesz wiedzieć, kiedy urządzenie jest gotowe do działania,
 • Możliwość korzystania wody z kranu – jeśli nie używasz dzbanka filtrującego, zwróć na to uwagę,
 • Pojemność zbiornika na wodę – przyda się większy, jeśli parownicą chcesz zastąpić na co dzień żelazko.
 najlepsza parownica do ubrań
Steamer umożliwi Ci wygładzanie bardzo delikatnych tkanin bez ryzyka przypalenia.

Najlepsza parownica do ubrań – poznaj jej pozostałe zastosowania

Parownica służy przede wszystkim do ubrań. Jak już wiesz, sprawdzi się też do wygładzenia obrusa czy zasłon. Istnieje jednak więcej zastosowań steamera.

Przy pomocy parownicy możesz odświeżyć pluszową zabawkę. Dzięki temu z ulubionego misia Twojej pociechy usuniesz zarazki. Steamer przyda Ci się również do odświeżenia poduszek, pościeli i mebli tapicerowanych. W przypadku niektórych parownic możliwe jest skorzystanie z nasadki zapachowej – dzięki niej nadasz materiałom piękny aromat.

 • Parownica posłuży Ci do odświeżenia pluszowej zabawki, poduszek, mebli tapicerowanych czy pościeli. Niektóre modele mają nasadkę zapachową, dzięki której nadasz tkaninom ulubiony aromat.


Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 11 luty 2021 13:40
komentarzy /( 2 )
 • Alis
  Alis

  środa, 29 czerwiec 2022 11:18

  Zamiast samej parownicy warto kupić cały system ja mam Laurastar SmartU. Jest niezastąpiony. Lekkość prasowania, obsługa, jakość tej pary i prasowania... Amazing :)
 • Tuna
  Tuna

  poniedziałek, 20 czerwiec 2022 09:31

  zawsze wolałam żelazko, ale ostatnio na wyjeździe próbowałam z parownicą i jest świetna

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.