Mała architektura – użyteczna i estetyczna - dekoportal.pl

Mała architektura – użyteczna i estetyczna

02 Sty 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
mała architektura

Jeśli tworzysz zewnętrzną przestrzeń, z której korzystać będzie więcej osób – na przykład jesteś deweloperem i urządzasz sąsiedzki teren między budynkami – nie możesz zapominać o wykorzystaniu elementów nie tylko przydatnych, ale też przyjemnych dla oka. Ławki, kosze na śmieci czy stojaki rowerowe mogą być starannie dobrane, zachęcając mieszkańców do korzystania z nich. Jak wybrać małą architekturę?

Nie traktuj tych elementów po macoszemu – są kluczowe! Mają ogromny wpływ na wygodę użytkowania wspólnej przestrzeni, na postrzeganie osiedla przez mieszkańców i osoby postronne. Zapadnij w pamięć jako solidny wykonawca, który dba o każdy szczegół oddawanej do użytku inwestycji. Przekonaj się, jak może wyglądać współczesna mała architektura i na co zwracać uwagę podczas wyboru jej elementów.


Dlaczego mała architektura jest ważna?

Elementy aranżacyjne, które na stałe zajmują swoje miejsca w zewnętrznej przestrzeni, nazywamy właśnie małą architekturą. Ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe czy podpórki to podstawowe wyposażenie każdego osiedla, parku, skweru czy innego miejsca mającego służyć rekreacji lub załatwianiu codziennych spraw.

Mała architektura jest potrzebna wszystkim mieszkańcom czy użytkownikom danej przestrzeni, ale może być dobrze lub źle zaplanowana. Odpowiednio zaplanowane elementy będą uwzględniały potrzeby osób w każdym wieku, o różnym stopniu sprawności i stylu życia. A dostosowanie miejsca życia do potrzeb różnych osób wiązało się będzie z postrzeganiem stworzonej przez Ciebie przestrzeni jako przyjaznej do życia, wygodnej i komfortowej.


Czy stojaki na rowery mogą być ładne?

Choć nikt nie polemizuje z użytecznością pewnych rozwiązań, to dla niektórych wybór odpowiednich ławek czy koszy na śmieci może stanowić przerost formy nad treścią. Tymczasem źle dopasowane elementy małej architektury mogą okazać się kiepskiej jakości, a nieprzemyślany wybór doprowadzi do osiągnięcia marnego efektu wizualnego.

W sklepie Stojaknarower.pl znajdziesz małą architekturę, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach. Przyjazna użytkownikom funkcjonalność połączona jest z trwałością wykonania i wysoką estetyką projektów. Odpowiadają za to nieprzekombinowane formy stojaków, ławek, koszy, podpórek i zabudów, wysokogatunkowe materiały i solidna produkcja.


Mała architektura we wspólnej przestrzeni – jak ją wybrać?

Aby stworzyć spójną wizualnie przestrzeń, zwróć uwagę na możliwość personalizacji niektórych elementów. Stojaki na rowery, ławki czy kosze możesz kupić w kolorach dopasowanych do estetyki osiedla; możliwy jest również wybór modelu, na którym da się umieścić logo Twojej firmy czy tworzonej przez Ciebie inwestycji.

Decydując się na elementy drewniane, wybierz takie wybarwienie drewna, które obecne będzie również na fragmentach elewacji czy w stolarce okiennej. Dzięki temu osiedle od razu będzie wyglądało na spójne i przemyślane.

Wyjdź na spacer w swojej okolicy i zobacz, czego Ci brakuje, przyjrzyj się życiu innych osób, rozmawiaj z ludźmi – w ten sposób dowiesz się, jakie elementy małej architektury naprawdę ułatwiają życie.

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany środa, 18 styczeń 2023 10:40
komentarz /( 1 )
  • Ewa
    Ewa

    wtorek, 31 styczeń 2023 14:34

    dla mnie to ważna część przestrzeni i z uwagi na estetykę i z uwagi na praktyczność. To oczywiście zależy o czym mowa, ale nie wyobrażam sobie podwórka czy skwerów miejskich bez małej architektury

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.