Patent na to jak uszczelnić drzwi balkonowe - dekoportal.pl
Patent na to

jak uszczelnić drzwi balkonowe

29 Kwi 2024 / Napisał  / Inne wnętrza
jak uszczelnić drzwi balkonowe przy podłodze
Zastanawiając się, jak uszczelnić drzwi balkonowe PCV, weź pod uwagę zastosowanie samoprzylepnej uszczelki.

Chłodne powietrze przedostające się przez okna i drzwi obniża temperaturę. Zimą czy wczesną wiosną sprawia to, że częściej uruchamiasz ogrzewanie, co przekłada się na dodatkowe koszty. Właśnie dlatego warto wiedzieć nie tylko to, jak uszczelnić drzwi wejściowe od spodu, ale także jak uszczelnić drzwi balkonowe. Sprawdź proste pomysły i pozbądź się problemu z zimnym powietrzem wpadającym do salonu.

O czym przeczytasz w artykule?

Uszczelnienie drzwi balkonowych – dlaczego warto to zrobić?

Nim poznasz sposób na to, jak uszczelnić drzwi balkonowe, dowiedz się, dlaczego warto to zrobić. Zimne powietrze dostające się przez szpary przy oknach znacznie zmniejsza komfort podczas przebywania w domu. Będziesz szczególnie odczuwać chłód, jeśli kanapa czy stół z krzesłami znajdują się blisko drzwi balkonowych.

Brak komfortu przyczyni się do chęci odkręcenia grzejników. To z kolei zwiększy koszty ogrzewania zimą. Nie bez znaczenia jest aspekt ekologiczny. Prawidłowe uszczelnienie okien może sprawić, że będziesz grzać mniej. To natomiast ważne dla środowiska.

Wiedza o tym, jak uszczelnić drzwi balkonowe na zimę, jest niezbędna, jeśli montaż został nieprawidłowo wykonany przez zatrudnioną ekipę. Błędne jest montowanie stolarki przy użyciu piany montażowej. Jest mało elastyczna, więc może się szybko kruszyć. Polecanym rozwiązaniem są natomiast podwaliny z klinarytu. Jeśli jednak za późno na takie zmiany, musisz radzić sobie innymi sposobami. Problemem mogą być też same drzwi balkonowe. Jak uszczelnić skrzydło musisz wiedzieć, jeśli jest ono już wiekowe.

Dlaczego warto wiedzieć, jak uszczelnić drzwi balkonowe na zimę?

 • Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej temperatury w pomieszczeniu.
 • Zredukujesz koszty ogrzewania.
 • Zadbasz o środowisko, rzadziej grzejąc w salonie.
drzwi balkonowe jak uszczelnić
Wiedza o tym, jak uszczelnić drzwi balkonowe na zimę, jest niezbędna, jeśli montaż został nieprawidłowo wykonany przez zatrudnioną ekipę.

Regulacja drzwi balkonowych – jak ją przeprowadzić?

Jednym z zadań, które warto wykonać, jest regulacja drzwi balkonowych. Co ważne, poradzisz sobie z tym samodzielnie. Pamiętaj, żeby latem zmienić ustawienie. Dzięki temu zadbasz o prawidłowy przepływ powietrza w upalne dni. Żeby zadbać o maksymalny komfort cieplny, dowiedz się także, jak docisnąć okna na zimę.

Regulacja drzwi balkonowych na zimę polega na zwiększeniu ich docisku do ramy. To pozwoli ograniczyć niepotrzebne straty ciepła. Do regulacji drzwi balkonowych posłuży Ci klucz imbusowy.

Pracę rozpocznij od dolnych elementów. Dokręć znajdującą się tam śrubę ze specjalnym znacznikiem (np. w formie kropki) w taki sposób, żeby znalazł się on bliżej uszczelki. Następnie przechodź do kolejnych rolek. Podobnie możesz wyregulować okna w całym domu.

 • Do regulacji drzwi balkonowych potrzebujesz klucza imbusowego. Postępuj podobnie jak w przypadku okien, dokręcając specjalną śrubę tak, żeby znacznik znalazł się bliżej uszczelki.
jak uszczelnić drzwi balkonowe
Jednym z zadań, które warto wykonać, jest regulacja drzwi balkonowych.

Jak uszczelnić drzwi balkonowe? Samoprzylepną uszczelką!

Zastanawiając się, jak uszczelnić drzwi balkonowe PCV, weź pod uwagę zastosowanie samoprzylepnej uszczelki. Tego typu produkty skutecznie zabezpieczają przed zimnym powietrzem. Charakteryzują się elastycznością, dlatego perfekcyjnie dopasowują się do miejsca montażu i tym samym dobrze spełniają swoją funkcję. Uszczelnianie okien także przebiegnie pomyślnie przy użyciu tego typu elementu.

Jak uszczelnić drzwi balkonowe PCV takim produktem? To nic trudnego! Rozpocznij od usunięcia poprzedniej uszczelki, a następnie zajmij się dokładnym wyczyszczeniem powierzchni. Na ościeżnicy znajduje się sporo tłuszczu i kurzu, których trzeba się pozbyć. Następnie wytrzyj okno do sucha.

Dotnij uszczelkę w taki sposób, żeby pasowała do ramy drzwi balkonowych. Odklej zabezpieczenie na samoprzylepnej warstwie. Przymocuj uszczelkę w wybranym miejscu i mocno ją dociśnij. Pamiętaj, że producenci często dają wskazówki na opakowaniach, dzięki czemu łatwo przeprowadzisz tę pracę, nawet jeśli nie masz doświadczenia.

Warto pamiętać, że uszczelki wymagają co jakiś czas wymiany. Dobrze jest przed rozpoczęciem okresu zimowego sprawdzić, jak wyglądają. Dzięki temu zdecydujesz się na ewentualną wymianę, nim zrobi się naprawdę zimno.

Drzwi balkonowe – jak uszczelnić samoprzylepnym produktem?

 • Usuń starą uszczelkę.
 • Umyj i wytrzyj do sucha powierzchnię, do której będziesz przyklejać nową.
 • Dotnij produkt, żeby pasował do drzwi balkonowych.
 • Zdejmij zabezpieczenie z warstwy samoprzylepnej.
 • Przymocuj uszczelkę i dociśnij.
 • Pamiętaj, żeby regularnie kontrolować stan uszczelnienia, nim rozpocznie się zimowy sezon.
jak uszczelnić drzwi balkonowe na zimę
Warto pamiętać, że uszczelki wymagają co jakiś czas wymiany.

Drzwi balkonowe – jak uszczelnić w kilka chwil?

Gdy brakuje Ci czasu na sprawdzenie uszczelek i ich wymianę czy dokręcenie skrzydła, możesz zastosować błyskawiczny sposób na uszczelnienie drzwi balkonowych. Żeby nie zmagać się z wpadającym przez nie zimnym powietrzem, ułóż przy ich dolnej krawędzi specjalny wałek, który wygląda niczym długa, chuda poduszka. To dobry sposób na to, jak uszczelnić drzwi balkonowe przy podłodze.

Tego typu produkty występują w wielu wariantach kolorystycznych, więc łatwo dopasować je do aranżacji. Możesz postawić na jednobarwny produkt, ale są też modele w kształcie zwierząt. Takie dekoracyjne wałki sprawdzą się jako uszczelnienie drzwi balkonowych, a także okien w pokoju dziecka. Niektórzy układają je również od wewnątrz przy drzwiach wejściowych do domu.

Wałek ma tę zaletę, że nie musisz niczym go obciążać. Wystarczy dobrze ułożyć, żeby prawidłowo spełniał swoją funkcję izolacji termicznej. Może posłużyć jako przejściowe rozwiązanie na to, jak uszczelnić drzwi balkonowe, lub pozostać na dłużej.

Nie bez znaczenia jest też upinanie firan. Te delikatne i zwiewne materiały czasem mogą być dodatkową ochroną przed napływającym chłodnym powietrzem. W zimnych okresach postaw na grubsze tkaniny.

Jak uszczelnić drzwi balkonowe przy podłodze w kilka chwil?

 • Zastosuj wałek, który przypomina długą, wąską poduszkę.
 • Może być jednobarwny lub przypominać maskotkę.
 • Wystarczy ułożyć go przy dolnej krawędzi drzwi balkonowych, żeby zatrzymać zimne powietrze.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 maj 2024 09:49
komentarz /( 1 )
 • Nozi
  Nozi

  czwartek, 09 maj 2024 11:05

  regulacja drzwi balkonowych to najlepszy patent na to jak uszczelnić drzwi balkonowe. Wiem z własnego doświadczenia

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.