Granatowa kuchnia – inspiracje, dzięki którym pokochasz granat! - dekoportal.pl

Granatowa kuchnia – inspiracje, dzięki którym pokochasz granat!

12 Lis 2022 / Napisał  / Porady
granatowa kuchnia
Granatowa kuchnia może być zarówno nowoczesna, jak i elegancka.

Granatowy to ciemny kolor, ale nie musi przytłoczyć wnętrza. Stał się popularny i chętnie wykorzystywany w kuchni. Umiejętnie zastosowany sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Podpowiadamy, jak urządzić granatową kuchnię.

O czym przeczytasz w artykule?

Granatowa kuchnia – w jakim stylu ją urządzić?

Granatowy kolor – podobnie jak czerń – jest dość uniwersalny. Dobrze zaprezentuje się w różnorodnych wnętrzach – pasuje między innymi do nowoczesnego wystroju. Wystarczy, że wykorzystasz zabudowę z matowymi frontami, zupełnie gładkimi, pozbawionymi uchwytów.

Granatowa kuchnia może być również elegancka. W klasycznym, ponadczasowym wnętrzu wykorzystasz drewno lub postawisz na błyszczące elementy. Doskonale wygląda połączenie granatowego ze złotym. Odcień cennego kruszcu mogą mieć między innymi uchwyty i lampy.

Granat wkomponujesz też we wnętrze urządzone w stylu mid-century modern lub nowoczesną przestrzeń z nutą industrialnej stylistyki. Rozwiązań jest wiele dzięki uniwersalności ciemnego niebieskiego, który świetnie wygląda z wieloma kolorami. Tworzy perfekcyjny duet z białym, różowym, złotym, srebrnym, szarym czy beżowym. Stworzysz też ciekawą aranżację, łącząc granatowy z miedzianym.

  • Granatowa kuchnia może być zarówno nowoczesna, jak i elegancka. Ciemnoniebieski kolor sprawdzi się również we wnętrzach inspirowanych stylem mid-century modern lub industrialnym.
kuchnia granatowa
Połącz granatowe i białe szafki – koniecznie wybierz te z frezowaniami.

Granatowa kuchnia z drewnem – ponadczasowa aranżacja

Podoba Ci się granatowa kuchnia? Inspiracje, które przedstawiamy, pomogą Ci urządzić wyjątkowe wnętrze. Zacznijmy od ponadczasowego połączenia, czyli granatowego koloru z drewnem. Odcień naturalnego surowca sprawi, że aranżacja nabierze przytulnego charakteru.

Jeśli planujesz granatowe meble kuchenne, dobierz do nich drewniany blat. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie wyspy z drewna oraz hokerów wykonanych z tego materiału. Mogą mieć siedziska pokryte ciemnoniebieską tkaniną.

Granatowa kuchnia z drewnem połączona z salonem to warte uwagi rozwiązanie. Elementem, który aranżacyjnie będzie spajał te dwa pomieszczenia, powinna być podłoga. Idealnie sprawdzą się panele naśladujące drewno – mogą być ułożone w jodełkę lub klasycznie, niczym deska z naturalnego surowca.

Co wybrać na ścianę nad blatem? Kuchnia w kolorze granatowym, wykończona białymi płytkami to zawsze dobry pomysł. Możesz postawić na kafle w formie cegiełek lub wybrać okładzinę imitującą marmur.

Kuchnie granatowe z drewnianym blatem świetnie wyglądają wyposażone w ciemne urządzenia. Okap, lodówka czy kuchenka mogą być srebrne lub czarne. Sprawdzą się też sprzęty przeznaczone do zabudowy.

Granatowa kuchnia z drewnem – jak zaaranżować?

  • Granatowe meble połącz z drewnianym blatem oraz wyspą z tego materiału,
  • Jeśli jest to granatowa kuchnia z salonem, zdecyduj się na podłogę w kolorze naturalnego surowca,
  • Nad blatem sprawdzą się białe płytki,
  • Dobierz do wnętrza ciemne urządzenia – czarne lub srebrne.
granatowa kuchnia inspiracje
Jeśli planujesz granatowe meble kuchenne, dobierz do nich drewniany blat.

Biało-granatowa kuchnia w eleganckim stylu

Biel z ciemnoniebieskim tworzy duet perfekcyjny. Wykorzystaj w aranżacji jasne elementy, jeśli marzy Ci się kuchnia granatowa w eleganckiej odsłonie. Na podłodze sprawdzą się białe płytki imitujące marmur, ozdobione szarymi żyłkami i smugami. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest też drewno. Jeśli jednak zależy Ci na aranżacji glamour, imitacja kamienia naturalnego będzie lepszym wyborem.

Kuchnia biało-granatowa może mieć też blat naśladujący marmur lub zupełnie biały. Zwróć też uwagę na armaturę. W eleganckiej aranżacji wykorzystaj biały zlewozmywak oraz złoty kran i uchwyty w takim samym kolorze, w kształcie muszli lub klasyczne, podłużne. Sprawdzą się też okrągłe gałki. Urządzenia w odcieniu chromu pasują do eleganckiej kuchni.

Połącz granatowe i białe szafki – koniecznie wybierz te z frezowaniami. Delikatne żłobienia to nie wszystko! Szukaj wśród zestawów, których górne szafki mają przeszklenia. Wyeksponowana porcelana podkreśli elegancki styl wnętrza. Jeśli do pomieszczenia nie dociera zbyt wiele światła, zdecyduj się na większość białych szafek oraz dużą, granatową wyspę.

Kuchnia granatowo-biała – jak urządzić ją w eleganckim stylu?

  • Na podłogę wybierz kafle imitujące marmur lub drewno,
  • Blat może naśladować jasny kamień naturalny lub być zupełnie biały,
  • Zdecyduj się na biały zlewozmywak i złoty kran,
  • Postaw na szafki z frezowaniami, część może być też przeszklona,
  • Wybierz urządzenia w kolorze chromu.
granatowe fronty granatowa kuchnia
Rośliny wokół tarasu będą ozdobą, ale musisz dobrać je do warunków.

Granatowo-szara kuchnia – nowoczesny wystrój

Wyobraź sobie zabudowę, której większość jest granatowa, a część szafek ma szary odcień. Takie połączenie kolorów idealnie wpisuje się w nowoczesną aranżację wnętrz. Jeśli to właśnie ten styl jest Twoim ulubionym, zdecyduj się na szare i granatowe meble kuchenne z matowym wykończeniem, pozbawione uchwytów. Dla zachowania minimalistycznego charakteru aranżacji wybierz urządzenia ukryte za frontami. Czarne sprzęty wolnostojące też wkomponują się we wnętrze.

Granatowo-szara kuchnia w nowoczesnym wydaniu będzie dobrze wyglądać wyłożona białymi płytkami. Zastosujesz je nad blatem. Mogą mieć formę trójwymiarowych kafelków, cegiełek, a także białej, matowej mozaiki składającej się z bardzo drobnych elementów umieszczonych na specjalnej siatce z tworzywa sztucznego.

Co wybrać na podłogę w nowoczesnej aranżacji? Jeśli jest to granatowa kuchnia z salonem, odpowiednia będzie okładzina w kolorze drewna. Może być to jasna jodełka, ale idealne będą też popielate, podłużne panele. Wzór drewna jest na tyle uniwersalny, że doskonale wygląda zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Granatowo-szara kuchnia będzie też idealnie prezentować się wyłożona popielatymi płytkami.

Nowoczesna, granatowo-szara kuchnia – jak urządzić?

  • Wybierz matowe, szaro-granatowe szafki bez uchwytów,
  • Zdecyduj się na urządzenia do zabudowy lub czarne i wolnostojące,
  • Ścianę nad blatem możesz wyłożyć białymi płytkami w formie cegiełek lub matowej mozaiki,
  • Na podłodze zastosuj jasną jodełkę lub podłużne, popielate panele.
granatowe meble kuchenne
Na podłodze zastosuj jasną jodełkę lub podłużne, popielate panele.

Granatowa ściana w kuchni – czy warto?

Żeby wprowadzić do pomieszczenia ciemnoniebieski kolor, nie musisz decydować się na zabudowę w tym kolorze. Warty uwagi pomysł to granatowa ściana w kuchni. Ciemnoniebieski odcień wykorzystasz nad blatem. Będzie dobrze wyglądał z zabudową w wielu wariantach kolorystycznych – białą, szarą czy w odcieniu drewna.

Jeśli zależy Ci nie tylko na estetycznym wyglądzie powierzchni, lecz także bezproblemowym utrzymaniu jej w czystości, zdecyduj się na płytki ceramiczne. Dzięki nim granatowa ściana w kuchni będzie odporna na wodę i tłuste plamy. Możesz wybrać kafelki w formie cegiełek lub popularne heksagonalne płytki, ozdobione dodatkowo białym wzorem.

Ścianę przy stole pomaluj przy pomocy granatowej farby. Wybierz produkt, który tworzy powłokę odporną na zabrudzenia. Ważne, żeby można było ją wielokrotnie czyścić, również na mokro.

  • Granatową ścianę w kuchni uzyskasz przy pomocy kafelków, które są łatwe do utrzymania w czystości. Możesz zdecydować się też na wykorzystanie ciemnoniebieskiej farby – powinna być odporna na plamy.
kuchnie granatowe
Kuchnia biało-granatowa może mieć też blat naśladujący marmur lub zupełnie biały.

Granatowa kuchnia – inspiracje na dodatki pasujące do ciemnoniebieskiej aranżacji

Planujesz ciemnoniebieską ścianę lub granatowe fronty? Granatowa kuchnia potrzebuje odpowiednich dodatków niezależnie od stylu, jaki chcesz w niej zastosować. Lampy, patera na owoce, stojak na ręcznik papierowy czy pojemnik na mydło – te drobne elementy również tworzą aranżację.

Kuchnie granatowe są dekorowane miedzianymi, złotymi lub srebrnymi dodatkami, które pasują między innymi do klasycznego wnętrza. Bezpiecznym rozwiązaniem jest czerń – idealna do nowoczesnej aranżacji. Granatowa kuchnia może być również wypełniona białymi dodatkami, jeśli zależy Ci na eleganckim wystroju.

  • Granatowa kuchnia potrzebuje dodatków, na przykład patery na owoce. Wybieraj spośród złotych, miedzianych, srebrnych, białych lub czarnych – te kolory fantastycznie współgrają z ciemnoniebieskim.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany sobota, 12 listopad 2022 10:54
komentarzy /( 2 )
  • Niunia
    Niunia

    wtorek, 15 listopad 2022 09:53

    jestem na tak! granatowy to piękny kolor, nieco zapomniany i przyćmiony przez butelkową zieleń, ale jego użycie daje niepowtarzalne efekty.
  • Leonia
    Leonia

    sobota, 12 listopad 2022 11:11

    bardzo podoba mi się granat we wnętrzach i o takiej kuchni właśnie marzę.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.