Lodówka do zabudowy – co warto wiedzieć, przed zakupem? - dekoportal.pl

Lodówka do zabudowy – co warto wiedzieć, przed zakupem?

16 Kwi 2021 / Napisał  / Kuchnia
 lodowka do zabudowy
Lodówki do zabudowy mają podobne funkcje i parametry do urządzeń wolnostojących.

Lodówki do zabudowy są tak samo funkcjonalne jak wolnostojące urządzenia. Stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwalają uzyskać jednolitą zabudowę, która pasuje do nowoczesnych wnętrz. Poznaj najważniejsze informacje o lodówkach do zabudowy. Dzięki nim wybór urządzenia stanie się znacznie prostszy.

Lodówki do zabudowy są tak samo funkcjonalne jak wolnostojące urządzenia. Stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwalają uzyskać jednolitą zabudowę, która pasuje do nowoczesnych wnętrz. Poznaj najważniejsze informacje o lodówkach do zabudowy. Dzięki nim wybór urządzenia stanie się znacznie prostszy.

Lodówka do zabudowy – zalety i wady

Urządzenie chłodnicze schowane w zabudowie sprawia, że nie musisz przejmować się kolorem lodówki. Znika ona bowiem za meblowym frontem, a przez to perfekcyjnie pasuje do przestrzeni. Nie istnieje też ryzyko, że lodówka będzie nieestetycznie wystawała poza linię zabudowy. Urządzenie, które znika za frontem, dobrze sprawdza się w salonach z aneksem kuchennym. Pomieszczenie staje się bowiem spójne wizualnie.

Urządzenie chłodnicze w zabudowie pasuje do minimalistycznych wnętrz, ale świetnie sprawdzi się też w kuchni zaaranżowanej w stylu vintage. Niestety modele stylizowane na retro często wyróżniają się ubogą funkcjonalnością. Zdarza się również, że są bardzo kosztowne.

Lodówka do zabudowy nie jest rozwiązaniem pozbawionym wad. Wyobraź sobie, że za kilka lat pojemność urządzenia okaże się za mała. Wolnostojącą lodówkę możesz wymienić w każdej chwili, a w przypadku modelu w zabudowie to nieco trudniejsze zadanie, ponieważ do sprzętu dopasowany jest mebel.

Wymiary lodówki a pojemność

Musisz wiedzieć, że lodówka do zabudowy wyróżnia się mniejszą pojemnością w porównaniu do wolnostojącego modelu o takich samych wymiarach. Wybór jest jednak na tyle duży, że z łatwością wybierzesz urządzenie spełniające oczekiwania domowników. Mnóstwo możliwości znajdziesz na stronie https://morele.net/kategoria/lodowki-do-zabudowy-261/

Typowe chłodziarko-zamrażarki mają zbliżone wymiary – ich wysokość to najczęściej 177 cm, a szerokość i głębokość wynoszą około 54 cm. Urządzenia w takich rozmiarach mają zazwyczaj chłodziarkę o pojemności niemal 200 l. Nie dla każdego będzie to wystarczająca ilość miejsca. Pojemność może się okazać zbyt mała dla wieloosobowej rodziny, a także osoby robiącej rzadko, ale duże zakupy. Na szczęście producenci oferują większe modele – ich wysokość to niemal 194 cm, co zapewnia pojemność ponad 200 l.

W domku rekreacyjnym czy niewielkim mieszkaniu również sprawdzi się lodówka ukryta w szafce. Istnieją bowiem podblatowe chłodziarki do zabudowy. Ich pojemność jest niewielka – zazwyczaj wynosi około 100 l, co dla niektórych okaże się wystarczające. Wiele spośród podblatowych lodówek jest wyposażonych w malutką zamrażarkę, co stanowi ich dodatkową zaletę.

Warto też wiedzieć, że lodówka zajmie w zabudowie nieco więcej miejsca, niż wskazują jej wymiary. Pamiętaj, że musisz zapewnić urządzeniu odpowiednią wentylację. Odległość lodówki od tylnej ściany mebla powinna wynosić 4–5 cm, żeby ciepło było sprawnie odprowadzane.

 lodowki do zabudowy
Lodówki do zabudowy są tak samo funkcjonalne jak wolnostojące urządzenia.

Na te parametry zwróć uwagę, kiedy wybierasz lodówkę do zabudowy

Lodówki do zabudowy mają podobne funkcje i parametry do urządzeń wolnostojących. Jest kilka elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Przed zakupem lodówki sprawdź nie tylko pojemność, lecz także poziom generowanego hałasu. Jeśli szczególnie zależy Ci na cichym działaniu urządzenia, wybieraj spośród modeli, które emitują hałas na poziomie mniejszym niż 40 dB.

Przyjrzyj się wnętrzu urządzenia. Możliwość zmiany wysokości półek przyda się, kiedy zechcesz włożyć do chłodziarki tort. Specjalne miejsce na butelki czy szuflada na dłużej zachowująca świeżość warzyw to kolejne udogodnienia, których warto szukać.

Wybieraj spośród urządzeń z technologią No Frost, która zapobiega tworzeniu się szronu czy lodu na ściankach wewnątrz urządzenia. Dzięki temu nie musisz martwić się o regularne odmrażanie lodówki.

Zdarza się, że dochodzi do awarii zasilania. Jeśli jesteś w tym momencie w domu, szybko poradzisz sobie z sytuacją. Gorzej, jeśli akurat Cię nie ma. Przed zakupem lodówki zwróć uwagę na zdolność utrzymania temperatury bez zasilania. Urządzenie mogące pracować bez dostępu do źródła zasilania przez około 16 h pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z popsuciem się produktów spożywczych.

Dodatkowe udogodnienia gwarancją komfortu użytkowania

Oprócz powyżej wymienionych parametrów i funkcji istnieją też dodatkowe udogodnienia warte uwagi. Jednym z nich jest szybkie zamrażanie. To przydatna funkcja, która sprawdzi się, gdy zrobisz duże zakupy. Dołożysz nowe produkty do zamrażarki bez obaw o rozmrożenie się zapasów znajdujących się już wewnątrz. Funkcja szybkiego zamrażania pozwala zachować dobroczynne właściwości owoców czy warzyw.

Przed zakupem lodówki do zabudowy warto sprawdzić, czy jest wyposażona w dwa niezależnie od siebie pracujące obiegi powietrza w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie istnieje ryzyko, że dojdzie do mieszania się zapachów żywności.

Zwróć też uwagę na materiały wykonania. Ważne są półki – doskonale sprawdzają się te ze szkła hartowanego. Mają bowiem gładką powierzchnię, która jest łatwa do wyczyszczenia. Przezroczyste półki oraz szuflady w połączeniu z energooszczędnym oświetleniem LED ułatwiają znalezienie potrzebnych produktów.

Przydatna funkcja to alarm otwartych drzwi. Sygnał dźwiękowy pojawia się, kiedy urządzenie pozostaje niedomknięte przez około 2 minuty. Dzięki temu rozwiązaniu nie istnieje ryzyko, że przez nieuwagę produkty spożywcze się popsują.

Tryb wakacyjny to kolejne udogodnienie, którego warto szukać. Dzięki niemu lodówka będzie działać w energooszczędny sposób, a to przydatne, kiedy wyjeżdżasz na dłużej. Produkty przechowywane w zamrażarce nie ulegną rozmrożeniu, a wnętrze chłodziarki utrzyma temperaturę zapobiegającą powstaniu nieprzyjemnego zapachu. Pamiętaj, że przed uruchomieniem trybu wakacyjnego trzeba opróżnić wnętrze chłodziarki.

 

 

Artykuł sponsorowany


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 15:28
komentarz /( 1 )
  • Oluska
    Oluska

    poniedziałek, 19 kwiecień 2021 16:28

    Osobiście bardzo lubię estetyczny wygląd, kuchni z schowanym sprzętem AGD.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.