Miska WC bez kołnierza – wszystko co musisz wiedzieć o WC bez rantu! - dekoportal.pl

Miska WC bez kołnierza – wszystko co musisz wiedzieć o WC bez rantu!

19 Lis 2018 / Napisał  / Porady

 city oval cersanit miska wc bez kolnierza toaleta bez rantu aranzacje opinie dekoportal


Hit sprzedaży. Rewolucja na rynku sanitarnym. Udogodnienie wszech czasów! To tylko jedne z określeń, jakie w ubiegłych latach zdobyła miska WC bezkołnierzowa. Skąd pomysł na toalety bez rantu? W 2002 roku, japońska marka Toto, wypuściła na rynek modele bez kołnierza wewnętrznego. Z czasem również w Europie zaczęły się pojawiać wzory, które zyskiwały nowych zwolenników. Dziś odkryjemy zalety, jakie kryje sedes bezkołnierzowy i odpowiemy na pytanie: czy warto go kupić? A jak już jesteśmy przy kupowaniu, to pamiętajcie, że jak już kupować to tylko na Łazienkarium.pl.

Keramag iCon rimfree WC 204060 podwieszana bez wewnetrznego kolnierza miska wc bez kolnierza toaleta bez rantu aranzacje opinie dekoportal


Co to jest miska WC bezkołnierzowa?

To, czym jest ten specyficzny model toalety wyjaśnimy, porównując go do tradycyjnej muszli klozetowej. Klasyczne miski mają tzw. obrzeże – czyli kołnierz, który zapobiega rozchlapywaniu się wody podczas spłukiwania. Element ten często stanowił siedlisko bakterii i zarazków – pod nim gromadziły się zanieczyszczenia bardzo trudne do usunięcia, niewidoczne dla oka. W toalecie bez rantu ten element został pominięty, a więc Użytkownik zyskuje swobodny dostęp całej powierzchni misy wewnętrznej.

city oval cersanit miska wc bez kolnierza sedes bezkolnierzowy toaleta bez rantu WC bezkolnierzowe aranzacje opinie dekoportal


Jak działa WC bez kołnierza?

Sedes bezkołnierzowy działa w oparciu o odpowiednio profilowane wnętrze oraz system efektywnego spłukiwania wraz ze specjalnie zaprojektowanymi dyszami rozprowadzającymi wodę. Strumień, kierowany wokół muszli klozetowej odpowiednim kanałem, obmywa całą powierzchnię, pozostawiając toaletę czystą i wolną od brudu.

duravot durastyle miska wc bez kolnierza toaleta bez rantu aranzacje opinie dekoportal


 Czy miska bezkołnierzowa chlapie?

Od razu nasuwa się pytanie: czy miska bezkołnierzowa chlapie, skoro producenci pozbawili ją kołnierza? Fenomen tkwi w tym, że nie! Strumień wody, poprowadzony wokół wewnętrznej części misy, nie wydobywa się na zewnętrz, biegnie dokładnie wokół niej, docierając precyzyjnie w każde miejsce.

city oval cersanit miska wc bez kolnierza sedes bezkolnierzowy toaleta bez rantu aranzacje opinie dekoportal


Sedes bezkołnierzowy i jego zalety

Najważniejszymi zaletami są bezpieczeństwo i higiena. Brak trudnodostępnych zakamarków oznacza koniec z zarazkami i wirusami, które gnieździły się w miejscach, do których nie sięgaliśmy, a także oznacza kres ich rozprzestrzenianiu się. Ten atut pociąga za sobą kolejny czynnik: ograniczenie kosztów związanych z zakupem chemicznych detergentów. Miska WC bez kołnierza nie wymaga stosowania inwazyjnych detergentów, bo to silny strumień odpowiada za poskromienie brudu. Oszczędności w portfelu przekładają się na redukcję czasu, który musielibyśmy spędzić ze szczotką w ręku, dzięki temu obowiązek sprzątania łazienki staje się mniej uciążliwy.

miska wc bez kolnierza toaleta bez rantu aranzacje opinie dekoportalOceń ten artykuł
(119 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 10 wrzesień 2021 14:50
komentarzy /( 3 )
 • Jarek
  Jarek

  środa, 24 marzec 2021 20:41

  Mam sedes bezkołnierzowy i za każdym razem woda z niego chlapie. Nie polecam. Muszę zastosować jakis dławik do spłukiwanej wody. W artykule bylo napisane , że nie chlapie woda. Życie pokazuje inaczej.
 • sdjhgfs
  sdjhgfs

  wtorek, 19 styczeń 2021 10:57

  Jedyne skuteczne rozwiązanie w tym przypadku to kostki koloryzujące wodę. Jednak mają 2 duże minusy: 1) obecnie 90% sedesów jest podtynkowych co utrudnia wrzucanie kostek 2) koloryzowaną wychlapaną wodę widać dużo lepiej, a po wyschnięciu trudno zmyć kolorek.
 • sdjhgfs
  sdjhgfs

  wtorek, 19 styczeń 2021 10:50

  Fenomen niechlapania nie dotyczy muszli Cersanit i może też innych. Te przedstawione na zdjęciach mają niewielki rant, który zapewne zapobiega chlapaniu. Musze bez tego rantu niestety chlapią prawie za każdym razem. Do tego może być problem z zawieszką - może się nie trzymać. Dostępne na rynku odświeżacze w żelu to żenada.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.