Czy wiesz, jakie są rodzaje materacy i który z nich najlepiej Ci odpowiada? - dekoportal.pl

Czy wiesz, jakie są rodzaje materacy i który z nich najlepiej Ci odpowiada?

28 Lut 2024 / Napisał  / Porady
rodzaje materacy

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Hilding.


Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, a jakość snu często zależy od wielu czynników. Uwzględniają je zasady higieny snu, obejmujące wszelkie nawyki i zachowania, które poprzez regularne stosowanie mają korzystnie wpływać na zdrowy wypoczynek. Najważniejszym elementem jest tutaj podłoże do spania. A jakie są ich rodzaje i czym powinny się charakteryzować?

Materace piankowe

Materace piankowe są zwykle wykonane z różnych rodzajów pianki, z których każda ma swoje unikalne cechy. W ich wnętrzu można znaleźć takie m.in.:

 • piankę poliuretanową (np. w modelu Hilding Foxtrot), która jest elastyczna, trwała i oferuje dobre wsparcie,
 • piankę termoelastyczną, która reaguje na ciepło ciała i ciśnienie, dopasowując się do kształtu ciała,
 • piankę lateksową (np, w modelu Hilding Melody), która oferuje elastyczność, trwałość i wsparcie.

Materace piankowe są popularne ze względu na ich zdolność do dostosowywania się do kształtu ciała, rozkładania nacisku i zapewniania komfortu snu. Dzięki wykorzystaniu różnych pianek jesteśmy w stanie znaleźć idealny dla siebie produkt. Pozwoli on na zdrowy oraz spokojny wypoczynek.


Materace sprężynowe

Nowoczesne materace sprężynowe posiadają wkład sprężynowy, w którym każda ze sprężyn jest osadzona w osobnej kieszonce materiałowej. Dzięki temu możliwe są niezależne ruchy poszczególnych sprężyn. Przekłada się to na takie cechy, jak:

 • wyjątkowa elastyczność i prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa,
 • dobra wentylacja wypełnienia, co dodatkowo pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę podczas snu,
 • wysoka trwałość, gdyż sprężyny utrzymują swoją sprężystość przez długi czas, co przekłada się na długą żywotność materaca.

Materace sprężynowe cieszą się popularnością ze względu na swoją trwałość, sprężystość oraz skuteczną wentylację dzięki przestrzeni między sprężynami. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku można znaleźć modele różniące się między sobą średnicą sprężyny. Wpływa to na ich ilość na metr kwadratowy, a tym samym - na komfort w czasie snu.


Materace hybrydowe

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o wyjątkowych modelach, takich jak Hilding Dance. Jest to materac hybrydowy, który jest zbudowany z kombinacji wielu materiałów. Mają one wkład sprężynowy, który został wzbogacony po bokach oraz w górnych i dolnych warstwach nowoczesnymi piankami. Dodatkowo można zastosować maty kokosowe czy warstwy chłodzące. Dzięki temu modele te wyróżniają się licznymi zaletami, takimi jak:

 • wszechstronność - z uwagi na różne komponenty, gwarantują wysoki komfort każdemu użytkownikowi,
 • redukcja drgań - są one idealne dla par, gdyż w ich skład wchodzą sprężyny kieszeniowe,
 • wysoka trwałość oraz zachowanie pierwotnych właściwości przez długi czas - wynika to z wykorzystania wysokiej jakości materiałów,
 • możliwość dopasowania od wagi i preferencji - modele dostępne są w różnych twardościach i konfiguracjach, co pozwala na dostosowanie materaca do indywidualnych preferencji użytkownika,
 • higieniczne i antyalergiczne środowisko snu.

Bez dwóch zdań wybór materaca to decyzja, która może znacząco wpłynąć na jakość snu i ogólną kondycję zdrowotną. Jednak musimy pamiętać, aby uwzględnić przy wyborze osobiste potrzeby oraz preferencje - w końcu to dzięki nim będziemy w stanie znaleźć idealny model.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy z Hilding.Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2024 09:55

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.