Krótka charakterystyka rodzajów materacy – dla kogo będą dobre? - dekoportal.pl

Krótka charakterystyka rodzajów materacy – dla kogo będą dobre?

29 Mar 2024 / Napisał  / Porady
zalety i wady każdego z materacy

Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy ze sklepem Sweetsen.


Wybór optymalnego rodzaju materaca dla danej osoby w dzisiejszych czasach nie jest taki prosty. Oferta sklepów jest tak duża, że wcześniej warto dowiedzieć się nieco więcej o poszczególnych grupach produktów, a dopiero później podjąć decyzję. Jakie są podstawowe rodzaje materacy i dla kogo będą strzałem w 10? Przeczytaj poniższy artykuł!

Komfortowy i ergonomiczny sen jest ważną częścią życia bez względu na wiek czy stan zdrowia. Wpływa na to w dużej mierze podłoże, na którym się śpi. Podstawowy podział wyróżnia: materac z pianki lateksowej, termoelastycznej, wysokoelastycznej oraz materac sprężynowy. Poznaj je bliżej!


Materac sprężynowy

Sercem materacy tego typu jest warstwa wytrzymałych, solidnych sprężyn, dzięki którym jest on stabilny i gwarantuje bardzo dobre podparcie ciała. Daje je zwłaszcza materac kieszeniowy, w którym każda pojedyncza sprężynka umieszczona jest w odrębnej kieszeni, przez co wszystkie pracują niezależnie od siebie, uginając się wyłącznie w miejscu nacisku.

To idealne rozwiązanie w szczególności dla par, gdy jedna osoba nie chce budzić drugiej podczas porannego wstawania do pracy lub nocnego zmieniania pozycji snu. Dzięki odrębnej pracy sprężyn ruchy drugiej osoby są niewyczuwalne. To także rozwiązanie dla osób ze znaczną masą ciała. Ze względu na strefy twardości komfort odczują także osoby z bólami stawów i kręgosłupa.


Materac z pianki lateksowej

Materac lateksowy poddaje się naciskom, dopasowuje się do wagi i sylwetki śpiącej osoby, a jednocześnie zachowuje sprężystość, nie jest przesadnie miękki ani twardy. Wyróżnia się wyjątkową elastycznością. Spanie na nim porównywane jest do spania na chmurce, ponieważ komfortowo otula ciało. To rozwiązanie dla dzieci i młodzieży, a także dla każdej osoby dorosłej, która chce zapewnić sobie wygodny odpoczynek nocny. Produkt docenią osoby z nadmierną potliwością ciała – nie gromadzi bowiem wilgoci.


Materac z pianki termoelastycznej

Materace z pianki termoelastycznej bardzo często mają status medyczny. Wszystko dlatego, że odkształcają się pod wpływem działania temperatury ciała i szczelnie je otulają, utrzymując ciepło. Sprawdzą się w szczególności u osób z bólami stawów i kręgosłupa, reumatyzmem, wzmożonym napięciem mięśniowym (w tym u sportowców), ale także z zaburzeniami krążenia i problemem zimnych stóp. Gwarantują wygodny sen i mogą posiadać strefy twardości.


Materac z pianki wysokoelastycznej

Pianka wysokoelastyczna ma zwiększoną sprężystość i elastyczność. Jest nieregularna i otwarta komórkowo, dzięki czemu zwiększa się cyrkulacja powietrza. Brak ryzyka gromadzenia się wilgoci sprawia, że produkt docenią alergicy, osoby ze schorzeniami dermatologicznymi oraz układu oddechowego. Pianka wysokoelastyczna reaguje natychmiast w momencie położenia się na niej czy wstania z niej. Szybko wraca do pierwotnego kształtu. To również rozwiązanie dedykowane dzieciom, młodzieży i seniorom. W przypadku dzieci należy sprawdzać, aby produkt nie posiadał stref twardości.


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy ze sklepem Sweetsen.Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 29 marzec 2024 14:11

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.