Na jakiej wysokości TV w sypialni? Normy - dekoportal.pl

Na jakiej wysokości TV w sypialni?

Normy
23 Kwi 2024 / Napisał  / Porady
Na jakiej wysokości tv w sypialni
Zalecana odległość od podłogi to 180 cm, jeśli łóżko jest standardowej wysokości.

Telewizor w sypialni choć rzadziej wybierany niż do salonu, również pojawia się w wielu domach. Pozwala śledzić losy ulubionych bohaterów seriali tuż przed snem. Żeby cieszyć się komfortem, musisz wiedzieć, na jakiej wysokości TV w sypialni powinien się znaleźć. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

O czym przeczytasz w artykule?

TV w sypialni – na jakiej wysokości go zamontować?

Telewizję w sypialni zazwyczaj ogląda się na leżąco. Zasady montażu będą więc inne niż w przypadku urządzenia w salonie. Na jakiej wysokości TV w sypialni należy zamontować? Zalecana odległość od podłogi to około 180 cm. Jeśli masz standardowej wysokości łóżko, przy tak zamocowanym telewizorze powinno być Ci komfortowo. Pozostaje też pytanie, gdzie dekoder przy wiszącym telewizorze? Niekiedy potrzebna będzie szafka RTV, a ta będzie zajmować dodatkową przestrzeń.

Znasz już odpowiedź na pytanie, na jakiej wysokości powiesić TV w sypialni. Weź jednak pod uwagę swój sposób korzystania z urządzenia. Zastanów się, czy oglądasz telewizję tuż przed snem na leżąco, czy może raczej potrzebujesz TV w sypialni, żeby o poranku do kawy śledzić programy w pozycji siedzącej. W tej drugiej sytuacji zdecyduj się na zamontowany niżej TV w sypialni. Na jakiej wysokości? Ustawisz go na szafce mającej 65 cm wysokości lub zawiesisz na ścianie około 110–115 cm od podłogi.

Myśląc o tym, na jakiej wysokości zamontować TV w sypialni, weź pod uwagę ogólne porady, ale nie zapomnij też o samodzielnym sprawdzeniu, co najbardziej Ci odpowiada. Przed rozpoczęciem montażu połóż się, a druga osoba niech przytrzyma urządzenie w wybranym miejscu. Sprawdź także, z jakiej odległości oglądać TV. W ten sposób łatwo przekonasz się, gdzie dokładnie przymocować TV w sypialni, na jakiej wysokości i w której części ściany, żeby było Ci najwygodniej. Pamiętaj też o udogodnieniu, jakim jest uchwyt z ruchomym uchwytem. Da Ci możliwość ewentualnej korekcji ustawienia już po zakończonym montażu.

Na jakiej wysokości zamontować TV w sypialni?

 • Zalecana odległość od podłogi to 180 cm, jeśli łóżko jest standardowej wysokości, a Ty planujesz korzystać z telewizora w pozycji leżącej.
 • Warto jednak przetestować, czy to dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.
 • Świetnie, jeśli przed montażem ktoś przytrzyma telewizor na planowanej wysokości, a Ty sprawdzisz, czy jest Ci komfortowo.
TV w sypialni na jakiej wysokości
Telewizor w sypialni dziecka będzie pełnić różne funkcje.

Na jakiej wysokości TV w sypialni dziecka powinien się znaleźć?

Telewizor w sypialni dziecka będzie pełnić różne funkcje. Posłuży do wyświetlania filmów, gdy przyjdą rówieśnicy. Dziecko skorzysta z urządzenia przed snem. Będzie też używać go, żeby grać na konsoli. Na jakiej wysokości telewizor w sypialni pociechy powinien się znaleźć, żeby spełniać różnorodne zadania?

W tym przypadku odległość 180 cm od podłogi nie jest najlepsza. Podczas grania na konsoli czy oglądania filmów w pozycji siedzącej dziecko będzie musiało stale odchylać głowę, a to nie jest komfortowe, a poza tym może prowadzić do dolegliwości bólowych. Lepszy będzie więc montaż na wysokości około 110 cm nad podłogą. W efekcie ścianę nad TV możesz kreatywnie wykorzystać! Stwórz półki nad telewizorem, które zamienią się w szkolną biblioteczkę.

Dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecka okaże się uchwyt z regulowaną wysokością ramienia. Dzięki temu nie trzeba się martwić, na jakiej wysokości telewizor w sypialni pociechy zamontować. Możliwe stanie się dopasowanie ustawienia urządzenia za każdym razem do aktualnie wykonywanej czynności. Co ważne, uchwyt pozwala też dostosować kąt nachylenia do potrzeb, co szczególnie przyda się podczas oglądania telewizji w pozycji leżącej.

Na jakiej wysokości powiesić TV w sypialni dziecka?

 • Wiele zależy od tego, w jaki sposób dziecko będzie korzystało z telewizora.
 • Najczęściej w tym pomieszczeniu urządzenie służy zarówno do oglądania seriali w pozycji leżącej, jak i grania na konsoli na siedząco.
 • Warto zdecydować się na montaż uchwytu z regulowaną wysokością.
 • Montaż 180 cm od podłogi może się nie sprawdzić – lepsza będzie wysokość około 110 cm.
na jakiej wysokości telewizor w sypialni
Telewizor może utrudniać zasypianie ze względu na niebieskie światło, które emituje.

TV w sypialni – odkryj wady i zalety, nim zdecydujesz się na montaż

Wiesz już, na jakiej wysokości TV w sypialni zamontować. Czas przemyśleć, czy na pewno chcesz się zdecydować na ten sprzęt w pokoju, który powinien służyć przede wszystkim do odpoczynku. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy telewizora w sypialni. Jakich argumentów używają?

Przeciwnicy telewizora w sypialni podkreślają, że utrudnia on zasypianie. Tuż przed zaśnięciem nie powinno korzystać się z urządzeń, które emitują niebieskie światło. Nawet używanie smartfona nie jest zalecane. Telewizor w sypialni może sprawiać, że moment pójścia spać będzie długo odwlekany, ponieważ bardziej kuszący stanie się kolejny odcinek ulubionego serialu. Odbiornik może też nieco zepsuć estetykę aranżacji. Pokój aesthetic czy boho z pewnością stracą z nim na uroku.

Są jednak osoby, dla których telewizor w sypialni jest szansą na seans filmowy z drugą połówką czy spokojne obejrzenie porannych programów, gdy inni domownicy jeszcze śpią. Istnieją też osoby, którym delikatny dźwięk płynący z urządzenia ułatwia zasypianie. Sen przy uruchomionym TV nie jest jednak polecany, ponieważ wiąże się z większym ryzykiem wybudzania w nocy.

Zwróć uwagę na funkcję automatycznego wyłączenia telewizora. Dzięki niej ustawisz, po jakim czasie TV ma przestać działać. Możliwe będzie zaśnięcie przy serialu, a jednocześnie zmniejszy się ryzyko wybudzenia w nocy.

Jakie są wady i zalety telewizora w sypialni?

 • Telewizor może utrudniać zasypianie ze względu na niebieskie światło, które emituje.
 • Istnieje ryzyko, że będzie odwlekać moment pójścia spać.
 • Z drugiej strony pozwala na seans filmowy z drugą połówką bez pozostałych domowników lub obejrzenie porannych programów bez ryzyka obudzenia innych członków rodziny.
 • Niektórym osobom delikatny dźwięk telewizora ułatwia zasypianie, jednak może wybudzać w nocy, jeśli nie ustawisz, kiedy urządzenie ma się automatycznie wyłączyć.

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 maj 2024 09:50
komentarz /( 1 )
 • Zozol
  Zozol

  wtorek, 30 kwiecień 2024 10:10

  ale w ogóle po co TV w sypialni? To miejsce snu i wyciszenia!

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.