Jak zrobić zabawkę dla psa? DIY, zabawki z butelki, ze sznurka i wiele innych! - dekoportal.pl

Jak zrobić zabawkę dla psa? DIY, zabawki z butelki, ze sznurka i wiele innych!

26 Lis 2019 / Napisała  / Porady
zabawy z psem, jak bawić się z psem, zabawki dla psa
Zabawa z psem rozwija inteligencję pupila i zapewnia mu codzienną dawkę ruchu

Zabawa z psem powinna być częścią każdego Twojego dnia. Rozmaite aktywności pozwolą pupilowi rozładować energię, której nadmiaru nie pozbędzie się podczas spacerów. Wspólne spędzanie czasu będzie bardziej efektywne, jeśli wraz ze zwierzęciem wykorzystasz rozmaite akcesoria. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jak zrobić zabawkę dla psa.

O czym przeczytasz w artykule?

Dlaczego zabawa z psem jest ważna?

O zabawie z psem warto pamiętać każdego dnia. Dodatkowa aktywność fizyczna, oprócz spacerów, jest ważna dla szczeniąt. Maluchy początkowo obserwują swoją matkę oraz rodzeństwo. Ścigają się ze sobą, a nawet podgryzają nie tylko dla zabawy, lecz także zdobywania umiejętności, na przykład związanych z polowaniem.

Zabawa psa z opiekunem jest natomiast okazją do rozładowania napięcia. Wspólne spędzanie czasu w kreatywny sposób zbuduje między Wami jeszcze lepsze relacje. Umysłowe zabawy będą rozwijały inteligencję pupila.

Zabawa z pupilem to sposób na nauczenie go sztuczek i komend. Warto łączyć aktywności, które rozwijają zarówno ciało, jak i umysł zwierzęcia. Stosuj urozmaicenia, zmieniając często akcesoria do ulubionej zabawy psa.

Zabawa jest szczególnie ważna, jeśli Twój pies spędza wiele czasu samotnie. Z pewnością zauważasz, jak po powrocie z pracy wita Cię pełen energii pupil. Na dworze plucha, a Twój zwierzak nie lubi spacerować w deszczu? Zabawki dla psa DIY pomogą Ci w tej sytuacji.

 • Zabawa z psem pozwoli zwierzęciu pozbyć się nadmiaru energii, pogłębić relację z opiekunem oraz rozwinąć inteligencję. Własnoręcznie zrobione akcesoria pomogą spędzić aktywnie czas, kiedy za oknem plucha.
jak bawić się z psem, jakie zabawki dla psa, czemu bawić się z psem
Zabawa z psem to nie tylko okazja do rozładowania energii to także sposób na zacieśnienie więzi z psem

Łatwe zabawki dla psa DIY

Nie masz wprawy w samodzielnym tworzeniu przedmiotów? Istnieją zabawki dla psa DIY, które wykonasz z łatwością, nawet będąc amatorem. Jedną z nich jest kulka bosmańska, którą wykonasz z grubego sznura. Tego rodzaju zabawki dla psa DIY posłużą do nauki aportowania, a także przeciągania.

Zrobienie zabawki dla psa DIY rozpocznij od owinięcia sznurem dłoni trzy razy. Przez utworzony okrąg kolejny raz owiń linę trzy razy. Z dwóch stron pozostaną Ci otwory, przez które musisz przewlec sznur. Rób to w taki sposób, żeby kulka bosmańska była ściśle związana, a jedna lina pozostała wolna.

Kulka bosmańska dla psa przyda się w trakcie spacerów. Sprawdzi się do nauki aportowania. Dzięki wystającemu sznurowi i ciężkiemu zakończeniu rzucisz nią daleko. Zabawka DIY sprawdzi się również jako szarpak.

Zastanawiając się, jak zrobić zabawkę dla psa, weź pod uwagę przedmioty, które najpewniej trafiłyby do śmieci. Warto wykorzystać je ponownie z korzyścią zarówno dla pupila, jak i natury. Idealne będą kubki po jogurcie, jeśli nie są przezroczyste. Umyj trzy z nich i rozpocznij kreatywną zabawę.

Zabawa w trzy kubki to dla zwierzęcia wysiłek intelektualny, który nagrodzisz smaczkiem. Ustaw naczynia obok siebie, a pod jednym z nich ukryj przysmak i pozwól psu działać. Kiedy zwierzę zrozumie, o co chodzi, rozpocznij mieszanie kubków i czekaj, aż pupil wskaże Ci, w którym czeka na niego nagroda. Jeśli nie masz plastikowych kubeczków, wykorzystaj silikonowe foremki na babeczki.

Możesz wykorzystać wiele niepotrzebnych przedmiotów, żeby wykonać zabawki dla psa. Jak zrobić je z rolki po folii spożywczej lub papierze toaletowym? Wystarczy, że w środku umieścisz kilka smakołyków, boki zakleisz tekturą i wytniesz niewielkie otwory. Pies podczas turlania zabawki będzie wydobywał przysmaki.

Jesteś majsterkowiczem? Wykonaj zabawki dla psa DIY dla zaawansowanych! Do tego celu wykorzystaj rurę z tworzywa sztucznego, którą przewiercisz w taki sposób, żeby przez otwory zmieściły się smakołyki. Klejem na gorąco przyklej jedną zaślepkę, a drugą zamocuj taśmą, żeby móc wrzucać tam przysmaki.

Jak zrobić zabawkę dla psa niewielkim kosztem?

 • Kulka bosmańska – wykonasz ją ze sznura, który musisz owinąć trzy razy wokół otwartej dłoni. Przez utworzony okrąg kolejny raz owiń linę trzykrotnie. Uzyskasz dwa otwory, przez które musisz przewlekać jedną linę, a druga powinna zostać wolna.
 • Kubki po jogurcie – wystarczy, że je umyjesz, żeby posłużyły do zabawy w trzy kubki.
 • Rolka po papierze – wrzuć do niej smakołyki, zaklej końce rolki. Wytnij niewielkie otwory, przez które przysmaki zaczną wypadać, kiedy pies będzie turlał zabawkę.
 • Rura z tworzywa sztucznego – to rozwiązanie dla zaawansowanych majsterkowiczów, którzy mają niezbędne narzędzia. Nawierć w rurze otwory. Po jednej stronie przymocuj klejem na gorąco zaślepkę. Z drugiej strony przyklej ją taśmą, żeby mieć otwór do wsypywania przekąsek dla pupila.
jak zrobić zabawkę dla psa ze sznura, zabawki dla psa z liny, szarpak z liny dla psa
Z liny czy sznura można wykonać szarpak lub kulę bosmańską dla psa

Jak zrobić zabawkę dla psa z piłki tenisowej?

Jesteś fanem DIY? Zabawki dla psa możesz wykonać z nieużywanych już akcesoriów sportowych. Przyda Ci się piłka tenisowa. Sama w sobie również sprawdzi się w roli zabawki, jednak warto nieco ją ulepszyć.

Chcąc wykonać tę zabawkę dla pupila, przygotuj piłkę tenisową, nożyczki oraz sznurek. Po dwóch stronach sportowego gadżetu wytnij dziury – ich wielkość zależy od przygotowanej linki. Ostre nożyczki powinny być wystarczające, ale jeśli narzędzie sobie nie radzi, wykorzystaj nóż. Przez obydwie dziurki przełóż sznurek, zwiąż jego końce i gotowe!

Taka zabawka przyda się na spacerach, gdzie posłuży do aportowania. Gadżet sportowy na sznurku rzucisz znacznie dalej. Piłka tenisowa na sznurku dobrze odegra również rolę szarpaka.

 • Jeśli lubisz DIY, wykonaj zabawkę dla psa z piłki tenisowej i sznurka. Nożyczkami zrób dziury po dwóch stronach gadżetu sportowego, a następnie przewlecz przez nie linkę i zawiąż na końcu.
piłka tenisowa dla psa, pies piłka ze sznurkiem, pies jak zrobić piłkę ze sznurkiem
Aby wykonać bezpieczną zabawkę z piłki tenisowej, natnij ją i przeciągnij przez środek sznur

Kreatywne zabawki dla psa

Lubisz skomplikowane DIY? Zabawki dla psa to nie tylko kule ze smakołykami czy piłki, lecz także akcesoria rozwijające węch. Zastanawiasz się, jak zrobić zabawkę dla psa, która pobudzi właśnie ten zmysł? Oto prosta instrukcja!

Podstawą tej zabawki będzie gumowa wycieraczka z otworami, którą znajdziesz w dużych marketach oraz sklepach z wyposażeniem remontowo-budowlanym. Potrzebujesz również materiału i nożyczek. Poszukaj w szafie nieużywanych już koszulek z bawełny lub koców. Z tkaniny wytnij kilkadziesiąt pasków równej długości – musi być ich kilka razy więcej niż oczek w wycieraczce.

Wystarczy, że zawiążesz paski w otworach. Staraj się w każdym oczku zużyć jak najwięcej materiału – dzięki temu smakołyki nie będą wypadały pod matę. Kilka przysmaków ukryj w akcesorium i pozwól pupilowi je odkrywać. Tak kreatywne zabawki dla psa pomogą zwierzęciu pozbyć się nadmiaru energii, wyciszyć się, a dodatkowo ćwiczyć intelekt.

Zamiast wycieraczki możesz również zastosować kratkę, którą wkłada się do zlewu. Taka mata węchowa będzie jednak znacznie mniejsza. Do rozwoju węchu możesz też wykorzystać miskę, którą napełnisz piłkami do tenisa stołowego oraz smakołykami.

 • Wykonaj matę węchową dla psa przy wykorzystaniu gumowej wycieraczki z otworami oraz materiału. Wytnij z tkaniny paski, zawiąż je w dziurach i ukryj smakołyki.
zabawy węchowe dla psa, rozwijanie węchu u psa, zabawa w tropienie z psem
Zabawy węchowe to podstawowe zabawki dla psów ras tropiących

Edukacyjne zabawki dla psa – jak zrobić?

Mata węchowa może mieć nieco trudniejszą postać zabawki dla psa. Jak zrobić akcesorium, żeby pupil skoncentrował na nim swoją uwagę jeszcze dłużej? Przygotuj polar, nożyczki i mocne nici.

Rozpocznij od przygotowania kawałka polaru o kwadratowym kształcie. Rozmiar dobierz do wielkości psa. Na tak przygotowaną bazę doszyj niewielkie kawałki materiału, tworząc z nich rozmaite kształty. Dobrze sprawdzi się okrągły element, który przetniesz na środku, żeby schować tam smakołyki. Wytnij również długi prostokąt i przyszyj go w taki sposób, żeby delikatnie odstawał – pod nim również znajdzie się miejsce na mięsne przysmaki.

Zastanawiasz się, jak zrobić zabawkę dla psa, żeby była nieco trudniejsza? W jeden z przygotowanych kawałków materiału wszyj rzep. Dzięki niemu pupilowi będzie jeszcze trudniej dotrzeć do przekąski.

 • Mata węchowa może mieć ciekawszą postać, jeśli wykorzystasz polar, do którego doszyjesz kawałki tkanin, żeby stworzyć kryjówki na przysmaki. Możesz utrudnić psu zadanie, decydując się na rzep przy jednej ze skrytek na mięsne smakołyki.
mata węchowa dla psa, jak zrobić matę węchową, mata węchowa do zabawy dla psa
Mata węchowa może być wykonana na podstawie z wycieraczki lub materiału, fot. Ignisdev

Jak zrobić zabawkę dla psa z butelki?

Potrzebujesz przepisu na najprostsze DIY? Zabawki dla psa wykonasz przy pomocy plastikowej butelki. Wystarczy, że odkręcisz korek i wsypiesz smakołyki. Pupil będzie turlał zabawkę po podłodze i w ten sposób wydobędzie nagrodę.

Jeśli wolisz kreatywne zabawki dla psa, możesz urozmaicić tę wersję. To zadanie dla osób zaawansowanych, które lubią majsterkować. Przygotuj prostokątny, drewniany element, z którego stworzysz stabilną podstawę. Przymocuj do niego dwa stojące elementy – mogą być to rurki z naturalnego surowca lub sztucznego tworzywa.

W trzech butelkach zrób otwory. Wsyp do środka smakołyki. W dwóch rurkach odchodzących od podstawy wywierć otwory, przez które przejdzie węższy pręt. Nim dołączysz ten element do konstrukcji, przełóż przez niego plastikowe butelki.

Przymocuj pręt z butelkami do konstrukcji i pozwól psu na zabawę. Takie akcesorium zaangażuje go na długo i pozwoli ćwiczyć zmysł węchu oraz inteligencję. Po skończonej aktywności chowaj zabawkę. Dzięki temu będzie dłużej atrakcyjna dla pupila.

 • Wrzuć smakołyki do odkręconej butelki, a pupil dzięki turlaniu wydobędzie swoją nagrodę. Możesz również wykonać konstrukcję z prętem, na którym będą zawieszone butelki, a pies podczas trącania ich łapą, wyciągnie przysmak.
zabawka dla psa z butelek, jak zrobić psu zabawkę, jak zrobić zabawkę z butelek
Zabawka dla psa z plastikowych butelek na drążku wymaga umiejętności majsterkowania, lecz zapewni psu dłuższą chwilę relaksu

Szarpak dla psa – jak zrobić?

Zastanawiasz się, jak zrobić szarpak dla psa? To nic trudnego! Przygotuj materiał, którego już nie potrzebujesz. Sprawdzą się ręcznik czy koc polarowy.

Zdecyduj się na dwa kolory tkaniny – dzięki temu łatwiej będzie Ci przygotować zabawkę. Załóżmy, że korzystasz z czerwonego i białego odcienia. Z materiałów wytnij cztery paski o długości około 80 i szerokości 7 centymetrów. Zwiąż wszystkie z nich w górnej części.

Ułóż paski w formie krzyża w taki sposób, żeby czerwone były względem Ciebie pionowo, natomiast białe poziomo. Jaśniejszy sznurek przełóż na górę przez ciemniejszy tak, żeby został otwór. Z drugim białym kawałkiem zrób to samo, ale na dolnym pasku czerwonym.

Czerwony pasek włóż w pętelkę, która znajduje się bliżej Ciebie. Ciemny kawałek materiału, który został na dole, przełóż przez drugi otwór. Ściśnij paski i powtarzaj czynność, aż skończy się tkanina. Szarpak dla psa zakończ supłem.

Jak zrobić zabawkę dla psa ze sznurka?

 • Wytnij z materiału cztery paski – dwa czerwone i dwa białe. Następnie zwiąż je w górnej części.
 • Ułóż kawałki materiału w kształt krzyża – ciemne pionowo względem Ciebie, a białe poziomo.
 • Biały pasek przełóż na górę na czerwony, zostawiając otwór.
 • Drugi jasny pasek przełóż przez ciemny na dole.
 • Czerwony pasek, który został na górze, włóż w pętelkę znajdującą się bliżej Ciebie, a drugi kawałek w tym samym kolorze przełóż przez drugi otwór.
 • Powtarzaj, aż skończy się materiał i zakończ supłem.
szarpak dla psa, szarpak dla psa jak zrobić, jak zrobić szarpak
Pleciony ze sznurka lub materiału warkocz to świetna zabawka do przeciągania się z psem

Jak zrobić zabawki dla małego psa?

Twój pupil to jeszcze szczeniak? Zastanawiasz się, jak zrobić zabawki dla małego psa? Dla niewielkiego zwierzęcia sprawdzi się szarpak, ale wykonany nieco inaczej. Musi być bowiem łagodny, ponieważ zęby malucha są jeszcze delikatne.

Zastanawiając się, jak zrobić szarpak dla psa, który jest wciąż szczeniakiem, weź pod uwagę nie tylko miękkość materiału, lecz także wielkość zabawki. Akcesorium powinno być na tyle małe, żeby mieściło się w pyszczku psiaka. Szarpak wykonaj z trzech kawałków tkaniny. Paski połącz ze sobą, tworząc warkocz zakończony supłem.

Chcesz wykonać urozmaicone akcesorium, które będzie odpowiednie dla szczeniaka? Myśląc o tym, jak zrobić zabawkę dla psa ze sznurka, weź pod uwagę ciekawsze zakończenie niż supeł. Do frędzli, które pozostały po zrobieniu szarpaka, doszyj mały kawałek miękkiego mopa z mikrofibry.

 • Wykonaj szarpak z trzech kawałków materiału, z których zapleciesz warkocz. Możesz wykończyć go niewielkim fragmentem mopa z mikrofibry.
zabawka do przeciągania się z psem, zabawka dla psa, zabawka dla małego psa
Zabawkę do przeciągania można wykonać z grubego sznura albo pasków z polaru


Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 27 grudzień 2019 13:13
komentarz /( 1 )
 • Nela
  Nela

  czwartek, 30 czerwiec 2022 08:45

  ale świetne pomysły! Mój Mango będzie przeszczęśliwy :))

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.