Porady - dekoportal.pl
29 Gru 2021 / Napisane przez / Dział: Porady

Ciepły, letni dzień. Soczysta zieleń w naszym ogrodzie to tło dla gałązek i łodyżek uginających się pod ciężarem kolorowych kwiatów. W tym obrazku brakuje tylko ćwierkających, rozbryzgujących wesoło wodę ptaków. I nie ma nic trudnego w tym, by taki właśnie widok towarzyszył nam każdego dnia.

26 Lis 2019 / Napisała / Dział: Porady

Zabawa z psem powinna być częścią każdego Twojego dnia. Rozmaite aktywności pozwolą pupilowi rozładować energię, której nadmiaru nie pozbędzie się podczas spacerów. Wspólne spędzanie czasu będzie bardziej efektywne, jeśli wraz ze zwierzęciem wykorzystasz rozmaite akcesoria. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jak zrobić zabawkę dla psa.

29 Mar 2022 / Napisała / Dział: Porady

Żwirek dla kota – to od niego zależy, czy łatwo będzie Ci doczyścić kuwetę, a pupil zawsze chętnie z niej skorzysta. Wybór granulatów jest ogromny, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Przeczytaj nasz artykuł, żeby poznać rodzaje żwirków dla kota. Podpowiadamy, od czego powinien zależeć wybór wypełnienia do kociej kuwety.

29 Wrz 2019 / Napisała / Dział: Porady

Aktywne spędzanie czasu z kotem jest bardzo ważne – nuda może doprowadzić do problemów behawioralnych u mruczka. Pamiętaj o zaspokajaniu cyklu łowieckiego, który odwzorowuje naturalne zachowania zwierzęcia. Ważne są również zabawki umilające pupilowi czas, kiedy nie ma Cię w domu. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jak zrobić domowe zabawki dla kota.

28 Wrz 2019 / Napisała / Dział: Porady

Kocie legowisko to miejsce obserwacji, odpoczynku, a także pozostawiania zapachu, który jest znakiem dla pozostałych zwierząt. Nawet jeśli pupil uwielbia spać na Twoim łóżku, zapewnij mu jego własne. Przyda mu się, gdy kiedyś będziecie się przeprowadzać – posłanie pachnące zwierzęciem pomoże mu się zaaklimatyzować w nowym domu. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić legowisko dla kota spełniające wszystkie potrzeby mruczka, przeczytaj nasz artykuł.

11 Wrz 2019 / Napisała / Dział: Porady

Drapak to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w domu zamieszkiwanym przez kota. Porządnie wykonane modele posłużą pupilowi wiele lat, jednak ich cena może odstraszyć. Jeśli nie chcesz wydawać kilkuset złotych, przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak zrobić drapak dla kota samodzielnie.

06 Wrz 2019 / Napisała / Dział: Porady

Zdarza się, że koty sikają poza kuwetę. Robią to z rozmaitych powodów, a znalezienie przyczyny często trwa na tyle długo, że opiekun pupila staje się zmęczony nieustanną walką z brudnym łóżkiem czy dywanem. Problem pojawił się również w Twoim domu? Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, co zrobić, żeby kot nie sikał w domu w niedozwolonych miejscach, a do przygotowanej w tym celu kuwety.

24 Sie 2019 / Napisała / Dział: Porady

Opieka nad kotem wiąże się nie tylko z wyborem zdrowej karmy i regularnymi wizytami u weterynarza, lecz także sprawdzeniem, czy dom jest dla zwierzęcia w pełni bezpieczny. Ciekawski pupil zajrzy wszędzie i chętnie spróbuje roślin, które mogą być dla niego trujące. Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jakie kwiaty nie powinny znajdować się w zasięgu małego przyjaciela. Podpowiemy Ci również, które rośliny doniczkowe bezpieczne dla kota mogą zdobić Twój dom.