Dlaczego warto zdecydować się na montaż solarnych markiz zaciemniających VELUX? - dekoportal.pl

Dlaczego warto zdecydować się na montaż solarnych markiz zaciemniających VELUX?

22 Cze 2023 / Napisał  / Inne wnętrza
solarne markizy zaciemniające velux

Szukasz kompleksowej ochrony przed promieniowaniem słonecznym? Chcesz ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń? Odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą okazać się sterowane markizy zaciemniające. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jakie są największe zalety tego rozwiązania.

Nowoczesne markizy zaciemniające stanowią kompleksową ochronę przed promieniowaniem słonecznym, skutecznie zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się poddaszy. Dodatkowo gwarantują optymalne warunki do snu i odpoczynku. Czym dokładnie jest markiza solarna? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?


Czym są markizy zaciemniające?

Sterowane elektrycznie markizy to nowoczesne urządzenie, które montuje się po zewnętrznej części okien. Wyposażone są w silnik zasilany energią słoneczną, przez co odznaczają się wyjątkowo prostym sterowaniem. Obsługa markizy ograniczona jest bowiem do wciśnięcia przycisku, umożliwiającym podnoszenie i opuszczanie zasłony w zależności od potrzeb mieszkańców. Jest ona jednocześnie w pełni kompatybilna z systemem zdalnego sterowania VELUX ACTIVE with NETATMO.

Wyróżniają się przy tym eleganckim i minimalistycznym designem, dzięki czemu mogą być montowane na każdym oknie niezależnie od wybranego stylu architektonicznego. Wykonane są z aluminium pokrytego lakierem w odcieniu ciemnej szarości. Tworzywo to słynie ze swojej wytrzymałości i odporności na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.


Jakie są zalety solarnych markiz zaciemniających?

Nowoczesne markizy solarne VELUX są przede wszystkim wyjątkowo proste w obsłudze. Możliwość stworzenia jednego systemu obsługiwanego przy pomocy aplikacji mobilnej jest ogromną zaletą dla każdego miłośnika smart domów. Zasłony świetnie działają jednak także z oknami manualnymi. Intuicyjna obsługa przy pomocy jednego przycisku przypadnie do gustu mniej zaawansowanym technologicznie użytkownikom, w tym osobom starszym.

Markizy niemal całkowicie blokują dostęp promieni słonecznych, dzięki czemu znacznie podnoszą komfort codziennego mieszkania. Zaciemniają pomieszczenia, co bezpośrednio przekłada się na jakość odpoczynku oraz snu, pozytywnie wpływając na zdrowie mieszkańców. Przesłona zapobiega jednocześnie nadmiernemu nagrzewaniu się poddaszy. Zatrzymuje bowiem promienie słoneczne, zanim te podniosą temperaturę wnętrz.


Na czym polega montaż markizy zaciemniającej?

Wśród zalet markiz zaciemniających należy wspomnieć również łatwy montaż. Zasłona może zostać przymocowana do każdego okna VELUX. Podczas zakupu należy podać jedynie rozmiar okna, który znajdziesz na tabliczce umieszczonej na skrzydle.

Sama instalacja jest niezwykle prosta i intuicyjna. W związku z tym możesz zdecydować się na samodzielne założenie markizy. Nie wiąże się bowiem z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Jeśli wolisz zlecić zadanie fachowcowi, na stronie producenta znajdziesz ponad 2000 firm partnerskich, specjalizujących się w szybkim i profesjonalnym montażu markiz solarnych.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z marką Velux


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 22 czerwiec 2023 09:55

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.