Rolety i żaluzje w sypialni – jakie wybrać dla najlepszego komfortu snu? - dekoportal.pl

Rolety i żaluzje w sypialni – jakie wybrać dla najlepszego komfortu snu?

26 Kwi 2024 / Napisał  / Porady
rolety

Czy wiesz, że sen doskonale wpływa zarówno na kondycję fizyczną i psychiczną? O jego znaczeniu w życiu świadczy chociażby fakt, że bez snu człowiek może przeżyć o wiele krócej niż bez jedzenia. A to oznacza, że warto zadbać o maksymalny komfort nocnego odpoczynku. Oprócz wygodnego łóżka zainwestuj w odpowiednie rolety okienne do sypialni.

Dlaczego rolety lub żaluzje są niezbędne w sypialni?

Rolety lub żaluzje w sypialni są tym, co koniecznie powinno pojawić się w pomieszczeniu. Dlaczego? Dla Twojego zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że spać powinniśmy w całkowitej ciemności. Zadbała o to natura. Niestety, uliczne iluminacje sprawiają, że w domach i mieszkaniach, nawet w środku nocy, ciemność rozpraszają światła dobiegające z zewnątrz.

Tymczasem całkowita ciemność stymuluje produkcję przez ludzki mózg melatoniny. Jest to hormon, który po pierwsze ułatwia zasypianie, a po drugie dba o to, abyśmy nie wybudzali się ze snu. Co więcej, mózg wykrywa światło nawet wtedy, kiedy śpisz – przez powieki. Dlatego powiedzmy sobie szczerze – dobre rolety do sypialni nie są fanaberią. Są koniecznością.


Rolety materiałowe albo dzień noc – do sypialni wybierz produkty zaciemniające

Zastanawiasz się, jakie rolety najlepiej sprawdzą się w sypialni? Do wyboru masz klasyczne produkty materiałowe oraz rolety dzień-noc. Tak naprawdę każde z nich są odpowiednie. Wybór konkretnego typu rozwiązań powinien być podyktowany Twoimi oczekiwaniami oraz możliwościami przestrzeni. Zwróć tylko uwagę na jedną kwestię – rolety do sypialni powinny być wykonane z masywnej tkaniny zaciemniającej, czyli kryjącej w 100%. W ten sposób światło nie będzie przenikać przez materiał, a w sypialni zapanuje ciemność.

Podpowiadamy ponadto, że w sypialniach najlepiej spiszą się rolety umieszczone w prowadnicach. To specjalne listwy mocowane na ramie okiennej, które sprawiają, że materiał idealnie przylega do szyby. Docenisz je zwłaszcza latem, śpiąc przy otwartym oknie. Prowadnice zapobiegną wówczas obijaniu się tkaniny o okno przy podmuchach wiatru. I oczywiście zadbają o odpowiedni poziom zacienienia.


Sposób na upalne dni i noce – rolety z powłoką termoizolacyjną

Jeśli okna Twojej sypialni wychodzą na stronę południową lub zachodnią, warto rozważyć wybór rolet materiałowych ze specjalną powłoką termoizolacyjną. Dlaczego? Ponieważ chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. W rezultacie, kiedy po całym dniu udasz się do sypialni, będzie panowała w niej odpowiednia temperatura sprzyjająca nocnemu odpoczynkowi.


Żaluzje drewniane do sypialni – praktyczne i eleganckie

Świetną alternatywą dla rolet są żaluzje drewniane, które kupisz np. tutaj. Domyślasz się, że surowiec, z którego są wykonane, nie przepuszcza światła. Oczywiście, jeśli żaluzje pozostają w pozycji zamkniętej. W dzień możesz delikatnie je rozchylić i w ten sposób wpuścić promienie słońca do pomieszczenia. Atutem żaluzji drewnianych jest także to, że wprowadzają do wnętrza bardzo przytulny klimat. Docenisz je, szczególnie jeśli lubisz aranżacje klasyczne albo rustykalne.

Sen wraz z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną jest jednym z trzech filarów zdrowia. Dlatego dołóż wszelkich starań, aby każdej nocy po prostu dobrze wypocząć. W ten sposób rano obudzisz się z energią do działania i w doskonałym nastroju. Zgodzisz się, że gra jest o wysoką stawkę?


Artykuł sponsorowany powstał w ramach płatnej współpracy ze sklepem Dzień&Noc.Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Ostatnio zmieniany piątek, 26 kwiecień 2024 14:16
komentarz /( 1 )
  • Lusia
    Lusia

    wtorek, 30 kwiecień 2024 10:15

    ja ze swej strony dodatkowo powiedziałabym żeby wybrać rolety zaciemniające. Może droższe ale przez to komfort snu lepszy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.