Elektryczne ogrzewanie do łazienki – co wybrać? - dekoportal.pl

Elektryczne ogrzewanie do łazienki – co wybrać?

04 Lis 2021 / Napisał  / Porady
elektryczne ogrzewanie do łazienki
Ogrzewanie elektryczne zalicza się do szczególnie lubianych produktów grzewczych do domów.

Łazienka to przestrzeń wyjątkowa pod wieloma względami – również w kwestii zapewnienia w niej odpowiednich warunków cieplnych. Bez odpowiednich urządzeń grzewczych podczas przebierania się lub tuż po kąpieli można odczuwać silny dyskomfort, co bywa szczególnie trudne dla osób ze słabą tolerancją na zmiany temperatury lub u małych dzieci.

Dlatego też w łazienkach stosuje się rozmaite grzejniki. Szczególnie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza urządzenia elektryczne. Skąd tak duże zainteresowanie takimi produktami oraz jak wybrać najlepsze ogrzewanie elektryczne do łazienki? O tym napiszemy poniżej.

Komfort termiczny w łazience – jaka temperatura jest odpowiednia?

W łazienkach zazwyczaj ustawia się wyższą temperaturę niż w pozostałych wnętrzach. Najczęściej powinna ona wynosić około 22-24 stopnie, by zapewnić optymalny komfort cieplny wszystkim użytkownikom.

Często do osiągnięcia takich warunków jeden grzejnik nie wystarcza. Wówczas stosuje się rozwiązania łączące kilka produktów grzewczych, co daje szansę na precyzyjne regulowanie temperatury i dopasowanie jej do potrzeb chwili.

Ogrzewanie elektryczne do łazienki – zalety

Ogrzewanie elektryczne zalicza się do szczególnie lubianych produktów grzewczych do domów. Dlaczego? Przede wszystkim produkty tego typu to komfort i prostota codziennego użytkowania. Zazwyczaj urządzenia elektryczne ustawia się przy pomocy prostego panelu sterowania. Większość z nich da się także przełączyć na działanie automatyczne. W takim trybie nad utrzymaniem odpowiedniej temperatury czuwa termostat albo zestaw czujników podpiętych do domowej instalacji typu smart.

Wiele nowoczesnych urządzeń elektryczny to grzejniki energooszczędne, dzięki którym można utrzymać w domu optymalne warunki, bez nadwyrężania budżetu. Warto choćby odwiedzić sklep z grzejnikami Econovli, by sprawdzić, że ogrzewanie elektryczne bynajmniej nie musi być znacznie droższe niż inne instalacje grzewcze.

W końcu ogrzewanie elektryczne do łazienki jest opcją przyjazną środowisku naturalnemu, gdyż pozwala ograniczyć do minimum emisję szkodliwych substancji do wody, powietrza i gleby.

Jakie urządzenie grzewcze najlepiej wybrać?

Ogrzewanie elektryczne do łazienki może przyjmować rozmaite formy. Największą popularnością cieszą się:

  • drabinkowe grzejniki elektryczne,
  • promienniki,
  • elektryczne ogrzewanie podłogowe.

Pierwsze z rozwiązań to produkt znany i lubiany od lat. Ma zbliżoną formę do grzejnika drabinkowego, podłączonego do instalacji wodnej. Nie tylko pozwala na ogrzewanie pomieszczenia, ale także zapewnia przestrzeń do wygodnego suszenia ręczników. Sprawdzają się równie dobrze w małych, jak i w dużych łazienkach.

Promienniki emitują fale podczerwone ogrzewają wyłącznie ciała stałe, znajdujące się na ich drodze. Dzięki temu szybko podnoszą temperaturę i gwarantują ciepło, bez konieczności nagrzewania całego wnętrza. Urządzenia tego typu pozwalają na kierunkowanie promieniowania, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe z kolei bywa stosowane zamiast rozbudowanej instalacji wodnej. Występuje w formie cienkiej maty, łatwej w montażu i użytkowaniu. Nie wymaga dodatkowego osprzętu ani regularnych prac serwisowych, by zapewniać komfort cieplny w łazience.

Gdzie zamontować grzejnik w łazience?

Grzejniki elektryczne, montowane na ścianach, powinny znaleźć się w łazience w III strefie ochronnej, to znaczy z dala od kabiny prysznicowej lub wanny (minimum 60 cm od ich krawędzi). Pozwala to zapewnić pełne bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni i oczywiście ciepło. Zawsze warto też wybierać modele hermetyczne, z podwójną izolacją, by mieć pewność, że woda nie dostanie się do wnętrza urządzenia elektrycznego.

Oprócz grzejników stacjonarnych w łazienkach chętnie stosuje się także modele przenośne, które ułatwiają szybkie i wygodne dogrzanie przestrzeni, gdy tylko jest taka potrzeba. One także powinny być ustawiane z dala od miejsc, gdzie mogłoby im grozić zachlapanie wodą.

Nowoczesne grzejniki elektryczne do łazienek – sposób na ciepło i komfort

Produkowane obecnie grzejniki łatwo zapewniają optymalne warunki w łazienkach, bez generowania wysokich kosztów. Dodatkowo są to często ciekawe wizualnie rozwiązania, wpisujące się w bieżące trendy wnętrzarskie. Dzięki temu można nie tylko zapewnić wysoką funkcjonalność każdej łazienki, ale także zadbać o jej walory czysto estetyczne. A to przecież podwójna korzyść!

---------------------------------------------------------------------------------

Artykuł powstał we współpracy z marką Econovli.pl


Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 04 listopad 2021 10:34
komentarz /( 1 )
  • Karol B.
    Karol B.

    poniedziałek, 06 czerwiec 2022 12:54

    hmmm, elektryczny grzejnik w łazience to zawsze dobre rozwiązanie. Dodatkowe miejsce na ogrzanie, czy wysuszenie czemu nie?

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.