Styl skandynawski, ceniony za swoją prostotę, przestrzeń i naturalność, znalazł w polskich mieszkaniach i domach swoje poczesne miejsce i prawdopodobnie nieprędko z niego ustąpi. A wszystko to dlatego, że jesteśmy spragnieni przestrzennych, czystych wnętrz, pełnych ciepłego światła i ciepłych dodatków. Przytulnych i jednocześnie uporządkowanych.
Styl skandynawski nieustannie cieszy się popularnością, a jego cechy charakterystyczne warto wykorzystać również w kuchni. Liczy się jednak nie tylko wygląd wnętrza, lecz także jego funkcjonalność. Czy jasne barwy, które są wykorzystywane w aranżacji inspirowanej północną Europą, będą praktyczne w pomieszczeniu narażonym na zabrudzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zastosować styl skandynawski w kuchni.
Styl skandynawski nie przestaje cieszyć się dużą popularnością, a z jego cech charakterystycznych warto korzystać w niewielkim mieszkaniu. Jasne kolory potrafią bowiem optycznie powiększyć przestrzeń. Marzy Ci się mała sypialnia w skandynawskim stylu? Przeczytaj nasz artykuł, żeby dowiedzieć się, jak urządzić przestrzeń nawiązującą do aranżacji z północy Europy.
Style w aranżacji wnętrz to niezwykle szeroki temat, z którym warto zapoznać się przed urządzaniem własnych czterech kątów. Poznanie cech charakterystycznych rozmaitych sposobów organizowania przestrzeni pozwoli uniknąć nieudanych zestawień. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, który z kilku stylów przemawia do Ciebie najbardziej.
Marzy nam się duże, przestronne i jasne wnętrze, do którego z łatwością dobierzemy wymarzone meble i dodatki? Wybór bieli, jako głównego motywu kolorystycznego to klasyczny i niezwykle uniwersalny zabieg, który sprawdzi się w praktycznie każdej aranżacji. Co więcej, barwa biała świetnie będzie współgrać z wybranym przez nas stylem — posłuży zarówno jako kolor przewodni w nowoczesnej, błyszczącej kuchni, jak i jako tło dla kolekcji kolorowych.
Wywodzi się z północy Europy, a popularność w Polsce zdobył kilka lat temu i cieszy się nią do dziś. Styl scandi, bo o nim mowa, jest wciąż jednym z najchętniej wybieranych. Oczarował także Ciebie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak urządzić dom, żeby zachwycał skandynawską harmonią i przytulnym wystrojem.
Żaden chyba rodzaj oświetlenia nie stanowi takiej dekoracji jak żyrandol. I to bez względu na to, czy zawiesimy u sufitu prosty, stylizowany na średniowieczny żyrandol ze świecami, czy też iskrzące się dziesiątkami kryształków cacko. Wybierając żyrandol do salonu, można nabrać jednak wątpliwości: jaki żyrandol wybrać? Gdzie dokładnie go zawiesić?
To w niej powstają smakowite specjały wodzące za nos największych łasuchów. To tam zapach świeżej szarlotki unosi się aż pod sufit, a wieczorne pogaduchy z mamą mają tajemniczą siłę. Taka jest kuchnia – magiczne serce domu, w którym kochamy nie tylko gotować, lecz także spędzać czas z bliskimi, pić wyborne czerwone wino czy czytać ulubione czasopisma.
Styl skandynawski to najpopularniejszy kierunek w aranżacji wnętrz. Mimo że wywodzi się z rejonów, gdzie przeważa chłód, wnętrza emanują ciepłem i przytulnością. To zasługa palety kolorów, dużej ilości światła wpadającego przez odsłonięte okna i dodatków, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku.
Skandynawski styl to mieszanka o łagodnym charakterze. Wnętrza emanują spokojem i gwarantują nutkę ciepła oraz harmonii. Nic dziwnego, że w dzisiejszym pędzie i ciągłym zgiełku tak chętnie sięgamy do północnych inspiracji. Jak urządzić łazienkę, która ma się stać symbolem takiego wzornictwa?
O tym, że "diabeł tkwi w szczególe" wiemy od dawna. To właśnie dodatki nadają wnętrzu charakteru i budują jego klimat. Biała paleta kolorów, przypisana skandynawskim inspiracjom, występuje także w aranżacji industrialnej czy nowoczesnej, subtelne beże zasiadają w trendzie eko, a miękkie sofy wyłożone stosem piętrzących się poduszek to przecież przepis nie tylko na wystrój scandii.
Skandynawski design odważnie wkroczył na arenę wnętrzarskich trendów i nie zamierza z niej schodzić. W rankingu sławy pokonuje surowy industrializm i wiecznie modną klasykę. Odważnie miesza stylowe elementy, kieruje się zasadą dekoracyjnej oszczędności i wykorzystuje paletę naturalnych kolorów. Kierunek stał się jednym z najpopularniejszych nurtów.
Może się wydawać, że wystrój scandi jest czymś nowym: łączy modernistyczny funkcjonalizm ze współczesną estetyką i jest odpowiedzią na deficyt światła w chłodnych rejonach Północy. To jednak nie wszystko, bo historia nurtu to również opowieść o malarskich dziełach, przywiązaniu do tradycji i potędze rzemiosła.