Style aranżacji wnętrz - dekoportal.pl
22 Kwi 2024 / Napisał / Dział: Pozostałe

Lubisz nowoczesne, a zarazem ciepłe wnętrza, w których luksusowe elementy przeplatają się ze zwyczajnymi, acz niezwykle uroczymi, dodatkami? Jeżeli zachwycasz się wystrojem pinterestowych pokojów i zastanawiasz, jak uzyskać podobny efekt, zostań z nami! Wyjaśnijmy Ci krok po kroku, na czym polega styl aesthetic i co zrobić, aby wprowadzić go do swoich domowych wnętrz.

25 Sty 2024 / Napisał / Dział: Style aranżacji wnętrz

Styl eklektyczny to unikatowa forma aranżacji wnętrza, w której różnorodne elementy łączą się w spójną całość, tworząc niepowtarzalny charakter całej przestrzeni. Dla osób ceniących indywidualizm, styl eklektyczny stanowi doskonałe pole do wyrażenia własnych upodobań i kreatywności. Jak wprowadzić styl eklektyczny do swojego mieszkania? Jak uzyskać efekt harmonii w zróżnicowanym otoczeniu?

22 Lis 2023 / Napisał / Dział: Pozostałe

Powrót ceglanych ścian do wnętrz oraz moda na surowe przestrzenie stwarzają wiele nowych, nieszablonowych możliwości aranżacyjnych. Dzięki nim możemy urządzić nasze mieszkanie w dowolnym klimacie, nie ograniczając się przestrzenią i nie zważając na utarte schematy. Loft w mieszkaniu w bloku? Dlaczego nie!

21 Lis 2023 / Napisał / Dział: Pozostałe

Styl etno we wnętrzach naszych mieszkań pojawia się coraz częściej. Jest nieco ekstrawagancki, intrygujący i pozwala stworzyć aranżacje o niepowtarzalnej wymowie. Do popularyzacji stylu etnicznego przyczyniła się naturalna ciekawość świata, coraz częstsze wyprawy do egzotycznych miejsc i fascynacja odmiennością innych kultur. Sprawdź, czym wyróżnia się ta koncepcja wnętrzarska.

17 Lis 2023 / Napisał / Dział: Pozostałe

Trwałość, funkcjonalność i nieograniczone możliwości w zakresie wzornictwa – to wszystko sprawia, że gres na stałe zagościł w domach i mieszkaniach Polaków. Jak w pełni wykorzystać jego potencjał? Warto zacząć od sprawdzenia pomysłów na aranżację z gresem w różnym wydaniu.

26 Maj 2023 / Napisał / Dział: Pozostałe

Dziewicze łąki lub łany dojrzewających zbóż, kobiety w kwiecistych sukniach i z rozwianymi włosami, dzieci w wiankach na głowach, zakochani podczas beztroskich pikników w cieniu drzew. Kojarzysz te sielskie obrazki, którymi bombardują nas media społecznościowe? To nowy i niesamowicie popularny trend, znany jako cottage core. Czy ta fascynacja wiejskimi klimatami i naturą stanie się nową ideologią życiową?

03 Mar 2023 / Napisał / Dział: Pozostałe

Czasami marzymy o powrocie do beztroskich lat dzieciństwa. Pragniemy, żeby życie było prostsze, przyjemniejsze i słodsze. A gdyby samodzielnie wykreować taki właśnie świat? Świat, w którym wszystko jest urocze i miłe, a otoczenie zaprasza do błogiego relaksu. To jest możliwe! Przedstawiamy kawaii: styl, który doda domowym aranżacjom pastelowej słodyczy i nieodpartego wdzięku.

25 Sty 2023 / Napisał / Dział: Pozostałe

Przeciwieństwa się przyciągają – w ten sposób można określić styl scandi boho. Połączenie północnoeuropejskiej, chłodnej i praktycznej stylistyki z zupełnie przeciwstawnym, egzotycznym biegunem zebrało grono fanów. Chcesz wykorzystać w swoim mieszkaniu skandynawskie boho? Podpowiadamy, jak to zrobić!

29 Gru 2022 / Napisał / Dział: Style aranżacji wnętrz

Wielki jak skrzynia telewizor, taki bez pilota i z czarno–białym obrazem. Skrzypiący fotel, po którym skakaliśmy jako dzieci. Niedziałający już gramofon. Ślubne filiżanki rodziców. Patrzysz na to i myślisz: starocie, które trzeba wreszcie wyrzucić. A jednak nie wyrzucasz, bo to przecież wspomnienia beztroskich lat dzieciństwa, kiedy wszystko było proste i takie możliwe. Masz tak? W takim razie sprawdź, czym jest styl vintage! Może się okazać, że wykorzystasz te podniszczone rupiecie i przemienisz swój dom w sentymentalną, ale gustowną aranżację, która zachwyci każdego.

21 Lis 2022 / Napisał / Dział: Pozostałe

Styl kawaii wyróżnia się pozytywnymi emocjami oraz dziecięcą beztroską. Wywodzi się z Japonii, oznaczając nurt stawiający na wszystko to, co słodkie, urocze, ujmujące i czarujące. Obecnie coraz częściej wykorzystywany jest w nowoczesnych wnętrzach.

07 Lis 2022 / Napisał / Dział: Pozostałe

Regularny kontakt z naturą to dla wielu zapracowanych ludzi luksus, na który niełatwo sobie pozwolić. Mało kto w pędzie codzienności ma czas na niespieszne spacery po lesie, czy codzienne sesje świadomego oddychania na łące. Ale czy wiesz, że bliskość przyrody możesz sobie zapewnić we własnym domu? Umożliwia to stosunkowo niedawno wprowadzony do repertuaru

25 Paź 2022 / Napisał / Dział: Pozostałe

Urządzając mieszkanie od podstaw, każdy z nas chce postawić na styl, który będzie mu pasować na długie lata – nie codziennie zmienia się wystrój mieszkania. Jest to trudna decyzja i każda z osób ma prawo wahać się pomiędzy kilkoma. Aktualnie w architekturze możemy wyróżnić wiele różnych trendów, które znacząco różnią się od siebie. Styl boho we wnętrzach jest jednym z najpopularniejszych, a to ze względu na swoją spójność i nawiązanie do krajów dla nas egzotycznych.

15 Wrz 2022 / Napisał / Dział: Pozostałe

Połączenie luksusu nowoczesnych apartamentowców z prostotą nadmorskich domków letniskowych – taki, w skrócie, jest styl hampton. To trend wnętrzarski charakterystyczny dla nadmorskich rezydencji nowojorskich elit. Wyróżnia go niezwykle spójne przenikanie się dostojnej elegancji z lekkością i wakacyjnym luzem.

13 Lip 2022 / Napisał / Dział: Pozostałe

W XIX wieku wykształcił się styl wiktoriański, który dziś jest raczej stosowany w roli akcentu. Meble w stylu wiktoriańskim czy ciekawe elementy dekoracyjne możesz wykorzystać również w swoim domu. Dowiedz się więcej na temat stylu, który ukształtował się w Wielkiej Brytanii w latach 1837–1901.